Trabzonspor, Cardozo İçin Kararını Verdi - Son Dakika

Trabzonspor, Cardozo İçin Kararını Verdi

30.03.2015 12:03
Trabzonspor, Cardozo İçin Kararını Verdi

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Aslan yaptığı açıklamada, Yargıtayın, Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun görev süresinin 2 yıl daha uzatılmasına ilişkin genel kurul kararını iptal eden yerel mahkeme kararını onamasıyla ilgili hukuki sürecin sonuna kadar gideceklerini söyledi.

Aslan, "Koltuğa yapıştılar, gitmek istemiyorlar" şeklinde söylemlerin olduğuna işaret ederek, böyle bir tavırlarının olmadığını kaydetti.

Gerekli itirazları yapacaklarını dile getiren Aslan, "Gerekçesi de sezon bitmeden seçim kararı alırsak futbolcularımız, teknik heyetimiz, bütün personelimiz, ekibimiz demotive olacak. Dolayısıyla bu riski göze alamayız. Birileri istiyor diye hukuki haklarımızdan vazgeçecek değiliz" dedi.

Aslan, genel kurulda, görev süresinin uzatılmasının kendilerinin seçiminden önce olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Şimdi bir seçim yapılsa 6 ay sonra tekrar olacak. Bu, Trabzonspor'a bir yarar sağlamaz. Görev süremiz uzatıldığında da bu faktör göze alınmış, 6 aylık süre 2,5 yıla çıkarılmıştı. 9 hafta kalmışken futbolcularımızı, teknik heyetimizi yüz üstü bırakmak, onları belirsizliğe sürüklemek kulübe haksızlıktır. Hukuki haklarımızı kulübün lehine kullanacağız. Hukuk nereye kadar izin verirse o tarihe kadar yönetim kurulu olarak devam edeceğiz. Bize 6-8 ay tahammül edemeyen insanlar, kulübün geleceğini yok sayarak hareket ediyorlar. Merak etmesinler zamanı geldi mi seçim olacak o seçimde biz gerek görürsek talip oluruz, değilsek olmayız. Gelecek olan kişiler her kimse yönetime devam eder. Kulüp kimsenin babasının malı değil."

Trabzonspor, Cardozo İçin Kararını Verdi

YORUMLAR
500
Beşiktaş'ın ünlü futbolcusu Oğuzhan Özyakup da Trabzonspor'a göz kırpıyor Beşiktaş'ın ünlü futbolcusu Oğuzhan Özyakup da Trabzonspor'a göz kırpıyor Medipol Başakşehir, Trabzonspor maçının hazırlıklarını tamamladı Medipol Başakşehir, Trabzonspor maçının hazırlıklarını tamamladı Trabzonspor, ligin son maçı için İstanbul'a gitti Trabzonspor, ligin son maçı için İstanbul'a gitti
Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Trabzonspor, Cardozo İçin Kararını Verdi - Son Dakika


Advertisement