Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Kadın Milli Takımı'nın Slovakya'yı yendiği maçı kutladı - Son Dakika
Spor

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Kadın Milli Takımı'nın Slovakya'yı yendiği maçı kutladı

FIBA 2025 Avrupa Kadın Basketbol Şampiyonası'nın ilk maçında A Kadın Milli Takımı, Slovakya'yı 75-40 yenerek galibiyet elde etti. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, maç sonrası yaptığı açıklamada, milli takımı ağırlayan İzmit Belediye Başkanı ve diğer yetkililere teşekkür etti. Türkoğlu ayrıca, Tuğçe Canıtez ve Bahar Çağlar Ökten'in basketbol kariyerlerini noktaladıkları için gurur duyduklarını belirtti.

09.11.2023 21:05

- Hidayet Türkoğlu: "Hepsini canı gönülden kutluyorum"

KOCAELİ - FIBA 2025 Avrupa Kadın Basketbol Şampiyonası'nın ilk maçında A Kadın Milli Takımı'nın Slovakya'yı 75-40 yendiği maçın ardından Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Canı gönülden tebrik kutluyorum" dedi.

"Çok iyi misafirperverlik yaptılar. Teşekkür ederiz"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Kadın Milli Takım'ın Slovakya'yı 75-40 yendiği maçın ardından "Öncelikle gerek valimiz, büyükşehir ve İzmit Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür etmek isteriz. Milli takımımızı ağırlamak için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Amacımız kadın basketbolunun Türkiye geneline yayılması. Burada da çok iyi misafirperverlik yaptılar. Kadın basketbolumuz genç bir jenerasyon. Her geçen gün tecrübe kazanmaları kariyerleri açısından da, milli takım açısından da çok değerli. Hepsini canı gönülden kutluyorum. İnanıyorum ki deplasmandaki maçta da aynı özveriyle sahaya çıkıp oradan da galibiyetle ayrılacaklar" açıklamasında bulundu.

"Keşke daha fazla oynayabilselerdi"

Tuğçe Canıtez ve Bahar Çağlar Ökten'in basketbol kariyerini noktalamasıyla ilgili olarak ise Türkoğlu, "Türk kadın basketboluna çok önemli hizmetler ettiler. Tuğçe de, Bahar da keşke daha da oynayıp milli takımıza faydaları dokunsaydı. Ama bu zamana kadar yaptıklarından dolayı gurur duyuyoruz. İnanıyorum ki sevdikleri de, kadın basketbol severler de bu zamana kadarki performanslarından dolayı onlarla gurur duymuştur. Milli takıma verdikleri hizmetten dolayı çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Kadın Milli Takımı\'nın Slovakya\'yı yendiği maçı kutladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Kadın Milli Takımı'nın Slovakya'yı yendiği maçı kutladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement