Uluslararası yayında dünyaya Türkçe konuşma yaptı! Şampiyon koç Ergin Ataman'dan önemli sözler - Son Dakika

Uluslararası yayında dünyaya Türkçe konuşma yaptı! Şampiyon koç Ergin Ataman'dan önemli sözler

22.05.2022 01:01

THY EuroLeague'de arka arkaya 2. kez şampiyon olan Anadolu Efes'te başantrenör Ergin Ataman maçtan sonra açıklamalar yaptı. Uluslararası yayında Türkçe konuşan Ataman, "Kanını, canını, yüreğini Ay-Yıldız için feda eden, bizlerle kalbi atan tüm Türk halkına armağan olsun. En büyük biziz! Bu kadar! İşte Türk insanı!" dedi.

Turkish Airlines Euroleague'de 2021-2022 sezonunun şampiyonu, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da oynanan final maçında Real Madrid'i 58-57 yenen Anadolu Efes oldu. Temsilcimizin başantrenörü Ergün Ataman karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamayla gündeme oturdu.

"TÜRK HALKINA ARMAĞAN OLSUN"

Euroleague'in uluslararası yayınında Türkçe konuşan Ergin Ataman, "Bu takımla gurur duyuyorum. Kanını, canını, yüreğini Ay-Yıldız için feda eden, bizlerle kalbi atan tüm Türk halkına armağan olsun. En büyük biziz! Bu kadar! İşte Türk insanı!" ifadelerini kullandı. Bu sözler kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem olurken, o anlara beğeni yağdı.

YORUMLAR (2)
500
Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açmasının ardından saldırıya uğradı Mustafa Sarıgül, Yunanistan Parlamentosu önünde Türk bayrağı açmasının ardından saldırıya uğradı Bulgaristan'da 'Ana Dili Öğrenme Özgürlüğü' konulu konferans düzenlendi Bulgaristan'da 'Ana Dili Öğrenme Özgürlüğü' konulu konferans düzenlendi

Son Dakika Spor Uluslararası yayında dünyaya Türkçe konuşma yaptı! Şampiyon koç Ergin Ataman'dan önemli sözler - Son Dakika


Advertisement