Yalova'da Engellilere Tekerlekli Sandalye Tenisi Öğretilecek - Son Dakika

Yalova'da Engellilere Tekerlekli Sandalye Tenisi Öğretilecek

20.03.2014 16:32
Yalova'da Engellilere Tekerlekli Sandalye Tenisi Öğretilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın engellilere tenis eğitimi projesi kapsamında Yalova’da görev yapan tenis antrenörleri Mustafa Terzi ve Sonay Ürgenç Ankara’da seminere katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın engellilere tenis eğitimi projesi kapsamında Yalova'da görev yapan tenis antrenörleri Mustafa Terzi ve Sonay Ürgenç Ankara'da seminere katıldı. 17- 22 Mart tarihleri arasında Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesislerinde yapılan kursa Türkiye çapından 60 antrenör yer alırken Tenis İl Temsilcisi Mustafa Terzi, Yalova'da Nisan ayı içerisinde tekerlekli sandalye tenisi kursu açacaklarını belirtti.

Engellilerinde bu sporu yapabileceklerini göstermek istediklerini belirten Yalova Tenis İl Temsilcisi Mustafa Terzi, "Ben ve Sonay Ürgenç hocamız birlikte Ankara'da gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın engellilere tenis eğitimi projesini öğrenmek için kursa katıldık. Kurs ile birlikte Yalova'mızda engellilerimize tenis sporunu yaptırmak için çalışmalar da başlatmış bulunuyoruz. Nisan ayında Yalova'da kurs açarak engelli olan vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye tenisini öğretip en kısa zamanda müsabakalara hazır hale getireceğiz" diye konuştu. - YALOVA

YORUMLAR
500
Yalova Üniversitesinde mezuniyet töreni Yalova Üniversitesinde mezuniyet töreni TOFAŞ, İlkan Karaman'ı transfer etti TOFAŞ, İlkan Karaman'ı transfer etti Son dakika haber... Yalova'da sera yangınında hasar oluştu Son dakika haber... Yalova'da sera yangınında hasar oluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Yalova'da Engellilere Tekerlekli Sandalye Tenisi Öğretilecek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement