Son dakika Suriye Milli Ordusu haberleri, Suriye Milli Ordusu son dakika, son dakika Suriye Milli Ordusu

Son Dakika Suriye Milli Ordusu Haberleri

 • Türkiye'ye sızmaya çalışan terörist Suriye'de yakalandı
  26 Şub Türkiye'ye sızmaya çalışan terörist Suriye'de yakalandı

  Suriye'den Türkiye'ye sızmaya çalışan Cudi kod adlı Hüda El Tuma Barış adlı terörist MİT tarafından yakalandı.

 • Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab ilçesi güvenli liman oldu
  22 Şub Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Bab ilçesi güvenli liman oldu

  Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı'yla 7 yıl önce terörden arındırılan Bab ilçesi, terör örgütü PKK/YPG'nin saldırılarına rağmen yaklaşık 400 bin sivilin sığındığı güvenli liman oldu.

 • TSK'ya yönelik eylem hazırlığındaki PKK/YPG'li terörist Suriye'de yakalandı
  09 Şub TSK'ya yönelik eylem hazırlığındaki PKK/YPG'li terörist Suriye'de yakalandı

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde istihbarat yapılanmasına bağlı Suriyeli Ahmed Al Hac Ömer'in, TSK ve Suriye Milli Ordusu'na (SMO) yönelik eylem hazırlığında olduğunu tespit etti. MİT'in sağladığı istihbarat desteği ile SMO güçleri, Ahmet Al Hac Ömer'i yakaladı. Teröristin ikametinde yapılan aramada, suikast ve bombalı eylemlerde kullanılmak üzere, hazır halde uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı (EYP) ele geçirildi. Ahmet Al Hac Ömer'in, örgüt tarafından bomba düzeneği kullanımı ve suikast konularında eğitildiği, 2022-2023 arasında Münbiç alanında terörden arındırılmış bölgelere birçok defa EYP sevkiyatı yaptığı belirlendi.

 • MİT, eylem hazırlığındaki PKK/YPG'li terörist Ahmet Al Hac Ömer'i yakaladı
  09 Şub MİT, eylem hazırlığındaki PKK/YPG'li terörist Ahmet Al Hac Ömer'i yakaladı

  Milli İstihbarat Teşkilatı'nın istihbarat desteğiyle PKK/YPG'li terörist Ahmet Al Hac Ömer, TSK ve SMO güçlerine yönelik eylem hazırlığı yaparken yakalandı. Teröristin ikametinde yapılan aramada, bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazır halde uzaktan kumandalı patlayıcı ele geçirildi.

 • TSK ve SMO'ya yönelik eylem hazırlığında olan PKK/YPG'li terörist yakalandı
  09 Şub TSK ve SMO'ya yönelik eylem hazırlığında olan PKK/YPG'li terörist yakalandı

  Milli İstihbarat Teşkilatı'nın istihbarat desteğiyle PKK/YPG'li terörist Ahmet Al Hac Ömer, TSK ve SMO güçlerine yönelik eylem hazırlığı yaparken yakalandı. Teröristin ikametinde yapılan aramada, suikast ve bombalı eylemlerde kullanılmak üzere hazır halde uzaktan kumandalı EYP ele geçirildi.

 • MİT, DEAŞ'ın Halep'teki Sözde Sorumlusunu Yakaladı
  01 Oca MİT, DEAŞ'ın Halep'teki Sözde Sorumlusunu Yakaladı

  MİT, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekat alanındaki Türk güvenlik güçlerine karşı eylem hazırlığında olan terör örgütü DEAŞ'ın sözde sorumlusu Abdullah El Cündi'yi Suriye'nin Halep kentinde yakaladı. Operasyon sonucunda DEAŞ'ın eylem planlamaları deşifre edildi ve örgüte ait çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

 • MİT, Halep'te DEAŞ'ın Sıddık Taburu Sorumlusu'nu yakaladı
  01 Oca MİT, Halep'te DEAŞ'ın Sıddık Taburu Sorumlusu'nu yakaladı

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye Milli Ordusu (SMO) güçleri ile birlikte düzenlediği operasyonla Halep'te DEAŞ'ın sözde Sıddık Taburu Sorumlusu Abdullah El Cündi'yi yakaladı. MİT, El Cündi'nin Türk güvenlik güçlerine ait araçlara eylem planlamasında bulunduğunu tespit etti ve operasyon için harekete geçti. Operasyon sonucunda El Cündi sağ olarak ele geçirildi ve ifadesinde DEAŞ'ın Türk güvenlik güçlerine yönelik eylem hazırlığında olduğunu itiraf etti. Operasyon neticesinde DEAŞ'ın eylem planlamaları deşifre edilerek, örgütün çalışmaları akamete uğratıldı.

 • Suriye'deki Hristiyanlar Noel'i kutladı
  01 Oca Suriye'deki Hristiyanlar Noel'i kutladı

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Rasulayn ilçesinde Hristiyanlar, Süryani katolik Kilisesi'nde Noel için bir araya geldi. Kent merkezindeki kiliseleri süsleyen Süryani ve Ermeni vatandaşlar, mumlar yakarak dilek tuttu ve dualar okudu. Rasulayn yerel meclis üyesi Ziyad Musa, ayinlerle İsa'nın doğumunu kutladıklarını ve dini vecibelerini yerine getirdiklerini belirtti. Rasulayn'da Noel kutlamasını yaptıkları için Türkiye Devletine ve Suriye Milli Ordusu'na teşekkür eden Musa, yerinden edilen insanlara mutlu Noel diledi. Diğer Süryani vatandaşlardan Naim Melki ise ilçede yaşayan Hristiyan topluluğunun Hz. İsa'nın doğum gününü 3 kilisede kutladığını ifade etti.

 • Münbiç'te PKK/YPG'nin tuzakladığı mayın patladı: 2 ölü, 19 yaralı
  11 Ara Münbiç'te PKK/YPG'nin tuzakladığı mayın patladı: 2 ölü, 19 yaralı

  Suriye'nin Münbiç ilçesinde terör örgütü PKK/YPG'nin yola tuzakladığı mayının patlaması sonucu 2 tarım işçisi hayatını kaybetti, 19 sivil ise yaralandı. Münbiç, PKK/YPG'nin işgali altında bulunmasına rağmen taahhütler yerine getirilmedi ve terör saldırıları devam ediyor.

 • Münbiç'teki esnaf, PKK/YPG'nin haraç uygulamasını protesto etti
  06 Ara Münbiç'teki esnaf, PKK/YPG'nin haraç uygulamasını protesto etti

  Suriye'nin Halep ilinde, terör örgütü PKK/YPG işgalindeki Münbiç ilçesindeki esnaf, örgütün 'vergi' adı altındaki haraç uygulamasını protesto etmek için kepenk kapattı. Esnaf, hayat pahalılığı ve elektrik-su kesintilerine karşı tepkisini göstermek amacıyla kepenk indirdi. Münbiç'teki esnaf daha önce de terör örgütünün uygulamalarını protesto etmek için kepenk kapatmıştı. Münbiç, Ağustos 2016'dan bu yana PKK/YPG'nin işgalinde bulunuyor ve taahhütler yerine getirilmediği için hala işgal altında.

 • PKK/YPG, Suriye Milli Ordusu'nun cephe hatlarına sızma girişimi engellendi
  27 Kas PKK/YPG, Suriye Milli Ordusu'nun cephe hatlarına sızma girişimi engellendi

  Halep'in Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin, Suriye'nin kuzeyinde Suriye Milli Ordusunun (SMO) cephe hatlarına sızma girişimi engellendi. PKK/YPG'li teröristler, işgal ettiği Tel Rıfat'tan güvenli bölgelerdeki askeri noktalara sızma girişiminde bulundu. Ancak SMO mensuplarıyla çatışmalar yaşandı ve teröristler geri çekilmek zorunda kaldı. PKK/YPG, Tel Rıfat ve Münbiç'ten SMO cephe hatlarına sızma girişimlerinde bulunmaktadır.

 • Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin SMO mevzilerine roket saldırısı: 3 ölü, 3 yaralı
  16 Eki Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin SMO mevzilerine roket saldırısı: 3 ölü, 3 yaralı

  Suriye'nin Halep ilinin kuzeyindeki Tel Rıfat ilçesinde PKK/YPG terör örgütü, Afrin'in güneyindeki Suriye Milli Ordusu (SMO) mevzilerine roket saldırısı düzenledi. Saldırı sonucunda 3 SMO üyesi hayatını kaybetti, 3 kişi ise yaralandı. PKK/YPG, Türkiye ile Rusya arasında yapılan anlaşmaya rağmen Tel Rıfat'tan çıkmayarak Afrin'e saldırılarını sürdürmektedir.

 • CHP Milletvekili Erdoğan Toprak: İsrail-Hamas Savaşı Doğu Akdeniz'de Çatışmaları Tetikleyebilir
  15 Eki CHP Milletvekili Erdoğan Toprak: İsrail-Hamas Savaşı Doğu Akdeniz'de Çatışmaları Tetikleyebilir

  CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İsrail ile Hamas arasındaki savaşın Doğu Akdeniz'de çatışmaları tetikleyebileceğini ve Gazze'nin insani felaketle karşı karşıya kalmasına yol açtığını belirtti. Batılı ülkelerin İsrail'e sınırsız askeri destek vermesinin çözüm ve müzakere ihtimalini zora soktuğunu ifade eden Toprak, Türkiye'nin soğukkanlı ve akılcı bir diplomasiyle taraflara eşit mesafede aracılık yapması gerektiğini vurguladı.

 • Barış Pınarı Harekatı'nın üzerinden 4 yıl geçti
  08 Eki Barış Pınarı Harekatı'nın üzerinden 4 yıl geçti

  Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde terör örgütleri PKK/YPG ve DEAŞ'a karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasının üzerinden 4 yıl geçti, sağlıktan eğitime, altyapı kalkınma projelerinden güvenliğe kadar her alanda yeni düzenin kurulması için faaliyetler sürüyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  08 Eki Haftanın tarihine bakış

  Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla 9 Ekim 2019'da sınır ötesi "Barış Pınarı Harekatı" başlatıldı.

 • 'YPG ve Arap aşiretlerinin çatışması Suriye ve İran'a yaradı'
  14 Eyl "YPG ve Arap aşiretlerinin çatışması Suriye ve İran'a yaradı"

  Suriye'nin Deir ez Zor vilayetinde 2 Eylül'de başlayan bazı Arap aşiretleri ile YPG arasındaki çatışmalar etkisini genişleterek devam ediyor.

 • Tel Rıfat'ta yuvalanan PKK/YPG'nin SMO hatlarına sızma girişimi engellendi
  05 Eyl Tel Rıfat'ta yuvalanan PKK/YPG'nin SMO hatlarına sızma girişimi engellendi

  Tel Rıfat ilçesinde varlığını sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin, Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçesinde Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) cephe hatlarına sızma girişimi engellendi.

 • MİT öncülüğünde Sınır Tugayları, 12 bin 506 kişinin yasa dışı geçişini engelledi
  05 Eyl MİT öncülüğünde Sınır Tugayları, 12 bin 506 kişinin yasa dışı geçişini engelledi

  MİT öncülüğünde Suriye Milli Ordusu bünyesinde oluşturulan Sınır Tugayları, PKK/YPG ve DEAŞ dahil olmak üzere çeşitli terör örgütü mensuplarının da bulunduğu 12 bin 506 kişinin Türkiye'ye yasa dışı geçişini önledi. Sınır Tugayları, yasa dışı geçişleri engellemenin yanı sıra, şüphelilerin yakalanması ve geçiş güzergahlarının tespiti gibi konularda da etkin rol oynadı.

 • Arap aşiretlerin YPG'ye karşı isyanı nasıl okunmalı?
  02 Eyl Arap aşiretlerin YPG'ye karşı isyanı nasıl okunmalı?

  Ömer Özkızılcık, Arap aşiretlerin terör örgütü YPG'ye karşı ayaklanmasının sebeplerini, olası senaryoları ve Türkiye'nin kilit rolünü AA Analiz için kaleme aldı.

 • Afrin'de 30 Ağustos kutlaması; Türkçe şiirler okuyup harmandalı oynadılar
  30 Ağu Afrin'de 30 Ağustos kutlaması; Türkçe şiirler okuyup harmandalı oynadılar

  Türkiye'nin Afrin'i terörden arındırdığı Zeytin Dalı Barış Harekatı'nın üzerinden geçen 5 yılda hayatın normale dönmesine yönelik bölgede çalışmalar sürüyor.

 • Münbiç'te PKK/YPG'nin sızma girişimi engellendi
  30 Ağu Münbiç'te PKK/YPG'nin sızma girişimi engellendi

  Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç'te varlığını sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin, Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) cephe hatlarına sızma girişimi engellendi. Teröristler ile askerler arasında çatışma çıktı ve 3 SMO askeri yaralandı.

 • Deyrizor'da PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar devam ediyor
  29 Ağu Deyrizor'da PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasında çatışmalar devam ediyor

  Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG ile Arap aşiretleri arasındaki çatışmaların devam ettiği bildirildi. Çatışmaların sebebi, örgütün sözde grup komutanını alıkoyması oldu. Bölge halkı ise sözde Askeri Meclise destek veriyor.

 • Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7'nci yıl dönümü
  24 Ağu Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7'nci yıl dönümü

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) Suriye'de terör örgütlerine karşı düzenlediği ilk askeri harekat olan Fırat Kalkanı, 7. yılını geride bıraktı.

 • Suriye Milli Ordusu çocuk savaşçı kullanmama taahhüdünde bulundu
  21 Ağu Suriye Milli Ordusu çocuk savaşçı kullanmama taahhüdünde bulundu

  Suriye Geçici Hükümeti'ne bağlı Savunma Bakanı Hasan el-Hammadi, Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) çocuk savaşçı kullanılmaması noktasında uluslararası hukuka bağlılığını vurguladı. Hammadi, SMO bünyesinde çocuk savaşçı kullanılmamasına ve ordu subaylarının aldığı uluslararası insani hukuk eğitimine ilişkin yazılı açıklama yaptı. SMO, Ağustos 2021 ile Aralık 2023 tarihleri arasında uluslararası insani hukuk dalında 85 eğitim aldı. SMO, uluslararası hukuk eğitimi almış bir ordu olma yolunda ilerliyor.

 • MİT Operasyonunda 3 DEAŞ'lı Terörist Yakalandı
  10 Ağu MİT Operasyonunda 3 DEAŞ'lı Terörist Yakalandı

  Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonda eylem hazırlığındaki 3 DEAŞ'lı terörist yakalanırken, çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonlarda 1 adet LAV silahı, 1 adet RPG roketatar, 2 adet motosiklet, 5 adet el bombası, 5 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet Makarov tabanca, 1 adet telsiz, 4 adet anti tank RPG mühimmatı, 2 adet anti personel RPG mühimmatı, 5 adet RPG sevk fişeği ve çok sayıda şarjör ile mühimmat ele geçirildi.

 • MİT Operasyonunda 3 DEAŞ'lı Terörist Yakalandı
  10 Ağu MİT Operasyonunda 3 DEAŞ'lı Terörist Yakalandı

  MİT ve Suriye Milli Ordusu'nun ortak çalışmasıyla Suriye'nin kuzeyinde düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki 3 DEAŞ'lı terörist yakalandı. Operasyonda çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

 • MİT ve SMO, Barış Pınarı bölgesinde DEAŞ'lı teröristleri yakaladı
  10 Ağu MİT ve SMO, Barış Pınarı bölgesinde DEAŞ'lı teröristleri yakaladı

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) işbirliğiyle Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesinde düzenlenen operasyonlarda, eylem hazırlığındaki 3 DEAŞ'lı terörist yakalandı. Operasyonlarda birçok silah ve mühimmat da ele geçirildi. MİT, Türkiye'nin terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü ve terör örgütleri arasında ayrım yapmadan mücadele ettiğini belirtti.

 • PKK/YPG, SMO mevzisine füze saldırısı düzenledi: 2 ölü, 3 yaralı
  31 Tem PKK/YPG, SMO mevzisine füze saldırısı düzenledi: 2 ölü, 3 yaralı

  Terör örgütü PKK/YPG, Afrin'in güneydoğusunda SMO'ya ait bir noktayı ısı güdümlü füzeyle hedef aldı. Saldırıda 2 SMO mensubu hayatını kaybetti, 3'ü yaralandı. PKK/YPG, Tel Rıfat ve çevresinden sivil yerleşimlere ve cephe hatlarına saldırılar düzenlemektedir.

 • Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin sızma girişimi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti
  29 Tem Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin sızma girişimi sonucu 5 kişi hayatını kaybetti

  Suriye'nin kuzeyinde Tel Rıfat ilçesinde varlığını sürdüren terör örgütü PKK/YPG'nin, Suriye Milli Ordusunun (SMO) cephe hatlarına sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada SMO'ya mensup 5 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Tel Rıfat ilçesini 6 yılı aşkın süredir işgal altında tutan PKK/YPG'li teröristler, Halep ilinin kuzey kırsalında askeri muhaliflerin kontrolündeki Harbil, İmhuş, Mare ve Kelcibrin bölgelerinde sabah saatlerinde sızma girişiminde bulundu. Çatışmalarda, muhaliflerin kontrolündeki Mare ve Kelcibrin'de SMO mensuplarından 5'i öldü, 6'sı yaralandı. PKK/YPG, Tel Rıfat ve çevresinden yaklaşık 250 bin sivili yerinden etmiş, söz konusu nüfus Türkiye sınırına yakın bölgelere sığınmıştı. PKK/YPG, buradan Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki yerleşim yerleri ile emniyeti sağlayan Türk güvenlik güçlerine ve muhalif savaşçıların mevzilerine saldırıyor.

 • Rasulayn'da Hafızlık İcazet Töreni Düzenlendi
  24 Tem Rasulayn'da Hafızlık İcazet Töreni Düzenlendi

  Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Rasulayn ilçesinin Tel Halaf beldesinde icazet töreni düzenlendi. Törene ilçenin meclis başkanı, bölgenin ileri gelenleri, Suriye Milli Ordusu isimleri ve hafızların aileleri katıldı. Hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler icazet alarak mutluluklarını dile getirdi.

 • İdlib'deki Kanser Hastalarının Tedavi İmkânları Yetersiz
  21 Tem İdlib'deki Kanser Hastalarının Tedavi İmkânları Yetersiz

  Suriye'nin İdlib kentinde, Suriye Ordusu ve Rusya'nın sağlık altyapısını hedef alması nedeniyle kanser hastalarının tedavi imkânları ve ilaç temini konusunda sıkıntılar yaşanıyor. İdlib'de tedaviye ihtiyaç duyan kanser hastalarının sayısı 3 bin 200'e yükseldi. Kanser hastalarının sesini duyurmak için kampanya başlatıldı ve aktivistler saçlarını keserek destek verdiler. İdlib Sağlık Müdürü, hastaların acil tedaviye başlaması gerektiğini belirtti ve uluslararası topluma insani yardım çağrısında bulundu. Kanser hastalarının tedavi edilebilmesi için acil kanser merkezi kurulması talep ediliyor.

 • Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin SMO mevzilerine sızma girişiminde 5 ölü
  10 Tem Tel Rıfat'ta PKK/YPG'nin SMO mevzilerine sızma girişiminde 5 ölü

  Suriye'nin Tel Rıfat ilçesinde konuşlanan terör örgütü PKK/YPG, Afrin'deki Suriye Milli Ordusu (SMO) mevzilerine sızma girişiminde bulundu. Çıkan çatışmalarda 5 SMO mensubu hayatını kaybetti, 6 unsur ise yaralandı. Tel Rıfat ilçesi, 7 yıldır PKK/YPG'nin işgali altında bulunuyor ve terör örgütü Afrin ve Azez'de SMO'yu ve sivil yerleşimleri sık sık hedef alıyor. Rusya ise Türkiye ile yapılan mutabakat gereği terör örgütünü Tel Rıfat'tan çıkarmayı taahhüt etmişti. Afrin ilçe merkezi ise Zeytin Dalı Harekatı ile 2018 yılında PKK/YPG'li teröristlerden kurtarılmıştı.

 • Afrin'de Uyuşturucu Operasyonu: 10 Kilogram Esrar ve 500 Bin Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
  09 Tem Afrin'de Uyuşturucu Operasyonu: 10 Kilogram Esrar ve 500 Bin Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi

  Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de Suriye Milli Ordusu tarafından düzenlenen operasyonda, terörden arındırılan bölgeye uyuşturucu getirileceği ihbarı üzerine yapılan takipte, 10 kilogram esrar ve 500 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Suriye Milli Ordusu, uyuşturucu ticaretine ve kullanımına müsamaha göstermeyeceğini belirtti.

 • MİT'in desteğiyle Suriye sınırında yakalanan PKK/KCK-PYD/YPG üyesi tutuklandı
  12 Haz MİT'in desteğiyle Suriye sınırında yakalanan PKK/KCK-PYD/YPG üyesi tutuklandı

  MİT'in sağladığı istihbarat desteğiyle Suriye Milli Ordusu'na bağlı yerel güvenlik güçleri tarafından Suriye sınırından Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalanan PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan Sterk/Amara, Amed/Sena kod isimli Helin İşenme tutuklandı.

 • PKK/YPG'nin Münbiç istihbarat yapılanmasındaki terörist Türkiye'ye geçmek isterken yakalandı
  12 Haz PKK/YPG'nin Münbiç istihbarat yapılanmasındaki terörist Türkiye'ye geçmek isterken yakalandı

  Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanması içerisinde yer alan ve Türkiye'ye geçiş yapmak isterken düzenlenen operasyonla yakalanan terörist Helin İşenme adliyeye sevk edildi. İç savaşın başlamasının ardından Suriye'de terör örgütünün denetimindeki Münbiç bölgesinde yer alan İşenme, geçen hafta kaçak olarak Türkiye'ye geçmeyi planladığı bilgisine ulaşıldı. Yakalanmasının ardından Kilis Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen terörist, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

 • PKK/YPG'nin Münbiç istihbarat yapılanmasındaki terörist Türkiye'de yakalandı
  12 Haz PKK/YPG'nin Münbiç istihbarat yapılanmasındaki terörist Türkiye'de yakalandı

  Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanması içerisinde yer alan ve Türkiye'ye geçiş yapmak isterken düzenlenen operasyonla yakalanan terörist Helin İşenme adliyeye sevk edildi. İç savaşın başlamasının ardından geçiş yaptığı Suriye'de terör örgütünün denetimindeki Münbiç bölgesinde yer alan İşenme, kaçak olarak Türkiye'ye geçmeyi planladığı sırada yakalandı.

 • Sınırda yakalanan terörist PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan Sterk/Amara, Amed/Sena kod isimli Helin İşenme
  12 Haz Sınırda yakalanan terörist PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan Sterk/Amara, Amed/Sena kod isimli Helin İşenme

  Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yapılan operasyonla Suriye sınırından Türkiye'ye girmeye çalışan terörist Helin İşenme, MİT Başkanlığından sağlanan istihbarat desteğiyle Suriye Milli Ordusu'na bağlı yerel güvenlik güçleri tarafından yakalandı. İşlemleri tamamlanan terörist adli makamlara sevk edildi.

 • PKK/KCK-PYD/YPG üyesi adliyeye sevk edildi
  12 Haz PKK/KCK-PYD/YPG üyesi adliyeye sevk edildi

  MİT tarafından Suriye sınırından Türkiye'ye girmeye çalışırken yakalanan PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan Helin İşenme adlı örgüt üyesi, adliyeye sevk edildi. İşenme, 2016 yılında örgütün kırsal kadrosuna katılmış ve 2017 yılında silahlı terör örgütüne üye olma suçlamasıyla tutuklanmıştı.

 • Sözde istihbaratçı terörist Suriye'de gözaltına alındı
  09 Haz Sözde istihbaratçı terörist Suriye'de gözaltına alındı

  MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT) desteğinde yapılan operasyonda, PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanması içerisinde görev alan Helin İşenme (29), Suriye'den yurda girmeye çalışırken gözaltına aldı.

 • MİT, PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan teröristi Suriye sınırında yakaladı
  09 Haz MİT, PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan teröristi Suriye sınırında yakaladı

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanmasında yer alan Sterk/Amara, Amed/Sena kod isimli Helin İşenme'yi Suriye sınırından Türkiye'ye girmeye çalışırken gözaltına alındı.

 • MİT'ten Suriye'de terör operasyonu! Münbiç istihbaratında yer alan Helin İşenme yakalandı
  09 Haz MİT'ten Suriye'de terör operasyonu! Münbiç istihbaratında yer alan Helin İşenme yakalandı

  MİT tarafından, PKK/KCK-PYD/YPG'nin sözde Münbiç istihbarat yapılanması içerisinde görev alan Helin İşenme, Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışırken yakalanarak gözaltına alındı.

 • Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti
  29 May Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Dünya liderleri, Yüksek Seçim Kurulunun geçici sonuçlarına göre göreve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini iletti.

 • Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti
  29 May Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Yüksek Seçim Kurulunun geçici sonuçlarına göre göreve yeniden seçilen Erdoğan'a tebriklerini ileten liderler arasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe yer alıyor.

 • Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti
  29 May Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

 • Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti
  28 May Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Dünya liderleri, Yüksek Seçim Kurulu'nun geçici sonuçlarına göre göreve yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebriklerini iletti.

 • Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti
  28 May Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Azerbaycan, Katar, KKTC, Pakistan, Macaristan ve Libya liderleri, Erdoğan'ın zaferini kutladı ve yeni dönemde başarılar diledi.

 • Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti
  28 May Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Birçok ülkenin lideri, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turundaki başarısından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

 • Suriye Milli Ordusu, PKK/YPG'nin Mare ilçesindeki sızma girişimini engelledi
  10 May Suriye Milli Ordusu, PKK/YPG'nin Mare ilçesindeki sızma girişimini engelledi

  Tel Rıfat ilçesinde varlığını sürdüren PKK/YPG'nin gece geç saatlerde Suriye Milli Ordusu'nun kontrolündeki Mare ilçesindeki sızma girişimi püskürtüldü. Askeri muhalifler ağır silahlarla teröristlere karşı mücadele etti. Tel Rıfat ve çevresindeki yerleşimlerde yaklaşık 250 bin sivil yerinden edilmişti ve PKK/YPG buradan Türk güvenlik güçlerine ve muhalif savaşçılara saldırıyor.

 • MİT, PKK/YPG'nin sözde askeri istihbarat sorumlusunu etkisiz hale getirdi
  30 Nis MİT, PKK/YPG'nin sözde askeri istihbarat sorumlusunu etkisiz hale getirdi

  MİT, metropollerde eylem talimatı veren PKK/YPG'nin sözde askeri istihbarat sorumlusu Mazlum Karamok kod adlı Sabri Abdullahı Suriye'nin kuzeyindeki Aynularab'da etkisiz hale getirdi. Abdullah, Türkiye'ye yönelik istihbarat toplama, silahlı eylem planlama ve yönlendirme faaliyetlerini yönetiyordu ve birçok terör eyleminin planlayıcısıydı.

 • MİT, PKK/YPG'nin sözde askeri istihbarat sorumlusunu etkisiz hale getirdi
  30 Nis MİT, PKK/YPG'nin sözde askeri istihbarat sorumlusunu etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), metropollerdeki eylemlerin talimatını veren terör örgütü PKK/YPG'nin sözde askeri istihbarat sorumlusu Mazlum Karamok kod adlı Sabri Abdullah'ı Suriye'nin Ayn El Arab kentinde gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi. Abdullah, Türkiye'ye yönelik istihbarat toplama ve silahlı eylem planlama/yönlendirme faaliyetlerini yönetiyordu.

 • Afrin ilçe merkezinin terörden kurtarılmasının üzerinden 5 yıl geçti
  18 Mar Afrin ilçe merkezinin terörden kurtarılmasının üzerinden 5 yıl geçti

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye'de 5 yıl önce gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'yla Afrin ilçe merkezini terör örgütü PKK/YPG'nin işgalinden kurtarmasının ardından bölgede kalkınma çalışmaları sürüyor.

 • Afrin ilçe merkezinin terörden kurtarılmasının üzerinden 5 yıl geçti
  18 Mar Afrin ilçe merkezinin terörden kurtarılmasının üzerinden 5 yıl geçti

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye'de 5 yıl önce gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'yla Afrin ilçe merkezini terör örgütü PKK/YPG'nin işgalinden kurtarmasının ardından bölgede kalkınma çalışmaları sürüyor.

 • BM: Deprem sonrası Suriyelilere desteğin yönlendirilmesinde toptan başarısızlığa tanık olduk
  13 Mar BM: Deprem sonrası Suriyelilere desteğin yönlendirilmesinde toptan başarısızlığa tanık olduk

  Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Paulo Pinheiro, "Acıların ortasında pek çok kahramanlık eylemi yaşanmasına rağmen rejimin ve BM de dahil olmak üzere uluslararası toplumun, en acil durumdaki Suriyelilere hayat kurtaran desteği hızla...

 • BM: Deprem sonrası Suriyelilere desteğin yönlendirilmesinde toptan başarısızlığa tanık olduk
  13 Mar BM: Deprem sonrası Suriyelilere desteğin yönlendirilmesinde toptan başarısızlığa tanık olduk

  Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Paulo Pinheiro, "Acıların ortasında pek çok kahramanlık eylemi yaşanmasına rağmen rejimin ve BM de dahil olmak üzere uluslararası toplumun, en acil durumdaki Suriyelilere hayat kurtaran desteği hızla...

 • Katar'dan Suriye'deki depremzedeler için Beyaz Baretliler'e yardım
  12 Şub Katar'dan Suriye'deki depremzedeler için Beyaz Baretliler'e yardım

  Katar, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Suriye'de, Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerine destek verildiğini açıkladı.

 • Katar'dan Suriye'deki depremzedeler için Beyaz Baretliler'e yardım
  12 Şub Katar'dan Suriye'deki depremzedeler için Beyaz Baretliler'e yardım

  Katar, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Suriye'de, Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerine destek verildiğini açıkladı.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları artıyor
  12 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları artıyor

  "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 574'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları artıyor
  12 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları artıyor

  "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 574'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor
  11 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor

  Kahramanmaraş merkezli, "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerden etkilenen Suriye'de enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalar 6 gündür devam ediyor.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de ölü sayısı 3 bin 553'e yükseldi
  10 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de ölü sayısı 3 bin 553'e yükseldi

  Kahramanmaraş merkezli "asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 553'e çıktı.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 384'e yükseldi
  10 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 384'e yükseldi

  "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 384'e çıktı.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 317'ye yükseldi
  09 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 317'ye yükseldi

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ölenlerin sayısı 3 bin 317'ye, yaralananların sayısı 5 bin 245'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 317'ye yükseldi
  09 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 317'ye yükseldi

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ölenlerin sayısı 3 bin 317'ye, yaralananların sayısı 5 bin 245'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 162'ye yükseldi
  09 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de can kayıpları 3 bin 162'ye yükseldi

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ölenlerin sayısı 3 bin 162'ye, yaralananların sayısı ise 5 bin 235'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de ölenlerin sayısı 2 bin 802'ye çıktı
  08 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de ölenlerin sayısı 2 bin 802'ye çıktı

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ölenlerin sayısı 2 bin 802'ye, yaralananların sayısı ise 5 bin 35'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de ölenlerin sayısı 2 bin 802'ye çıktı
  08 Şub Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Suriye'de ölenlerin sayısı 2 bin 802'ye çıktı

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde ölenlerin sayısı 2 bin 802'ye, yaralananların sayısı ise 5 bin 35'e yükseldi.

 • Kahramanmaraş'taki depremlerde ağır yıkımlar yaşayan Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 530'a yükseldi
  08 Şub Kahramanmaraş'taki depremlerde ağır yıkımlar yaşayan Suriye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 530'a yükseldi

  Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerden etkilenen Suriye'nin çeşitli bölgelerinde hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 530'a yükseldi. Suriye'de yaralananların sayısı ise 4 bin 645'e çıktı.

 • Suriye'nin Afrin ilçesinde terör saldırısı önlendi
  03 Şub Suriye'nin Afrin ilçesinde terör saldırısı önlendi

  Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçesinde bir motosiklete yerleştirilen bomba düzeneği imha edilerek terör saldırısı engellendi.

 • Münbiç esnafı, silahlı kadrosu için çocukları alıkoyan PKK/YPG'yi protesto etti
  26 Oca Münbiç esnafı, silahlı kadrosu için çocukları alıkoyan PKK/YPG'yi protesto etti

  Suriye'nin kuzeyinde yer alan Münbiç ilçesinde esnaf, son 2 günde en az 30 çocuğu alıkoyarak zorla silahlı kadrosuna katan terör örgütü PKK/YPG'yi protesto etmek için kepenk indirdi.

 • Bakan Akar'dan, Türkiye-Rusya ve Suriye savunma bakanları arasında gerçekleştirilen üçlü toplantının tekrarına ilişkin açıklama
  10 Oca Bakan Akar'dan, Türkiye-Rusya ve Suriye savunma bakanları arasında gerçekleştirilen üçlü toplantının tekrarına ilişkin açıklama

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Rusya ve Suriye'nin savunma bakanları arasında gerçekleştirilen üçlü toplantının tekrarlanıp tekrarlanmayacağına ilişkin, "Bu bir süreç. 11 yıl sonra tamamen iyi niyetle, iki ülke arasındaki ilişkiler ve bölge barışı için böyle bir şey başladı.

 • Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Türkhan: 'Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi çözümden yanayız'
  20 Ara Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Türkhan: "Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi çözümden yanayız"

  MUHAMMED YUSUF/ETHEM EMRE ÖZCAN - Suriye Türkmen Meclisinin yeni Başkanı Muhammed Türkhan, Türkiye'nin milli güvenlik meselesinin Suriyeli Türkmenlerin de kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.

 • MİT, 5 DEAŞ'LI TERÖRİSTİ YAKALADI
  01 Ara MİT, 5 DEAŞ'LI TERÖRİSTİ YAKALADI

  MİT ve Suriye Milli Ordusu (SMO)?nun koordineli çalışmaları neticesinde; DEAŞ'ın Barış Pınarı Harekat (BPH) Alan Sorumlusu'nun yanı sıra eylemci unsurlarının da aralarında bulunduğu 5 DEAŞ'lı yakalandı.

 • Suriye'nin kuzeyinde 16 bin 913 terörist etkisiz hale getirildi
  28 Kas Suriye'nin kuzeyinde 16 bin 913 terörist etkisiz hale getirildi

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye'nin kuzeyinde 2016'dan bu yana düzenlediği Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarında 16 bin 913 terörist etkisiz hale getirildi.

 • Suriye muhalefeti, PKK/YPG'li teröristlerin Azez'deki sivillere saldırısını kınadı
  23 Kas Suriye muhalefeti, PKK/YPG'li teröristlerin Azez'deki sivillere saldırısını kınadı

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), terör örgütü PKK/YPG tarafından ülkenin kuzeyindeki Azez ilçesine düzenlenen; 5 sivilin öldüğü saldırıyı kınadı.

 • Cerablus'ta 7 DEAŞ'lı terörist yakalandı
  23 Kas Cerablus'ta 7 DEAŞ'lı terörist yakalandı

  Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonuyla Suriye'nin kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda, aralarında sözde Cerablus hücre sorumlusu Muhammed Al Shrada ile sözde Cerablus lojistik sorumlusu Ebu Mahmud kod adlı Ali Temur'un da yer aldığı 7 DEAŞ terör örgütü mensubu yakalandı.

 • Bakan Çavuşoğlu: Milli Suriye Ordusu'na Bağlı Birliklerin İşlediği Öne Sürülen İhlallere İlişkin İddiaların Muhatabı, Suriye Geçici Hükümetidir
  23 Kas Bakan Çavuşoğlu: Milli Suriye Ordusu'na Bağlı Birliklerin İşlediği Öne Sürülen İhlallere İlişkin İddiaların Muhatabı, Suriye Geçici Hükümetidir

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Suriye’de Türkiye’nin desteklediği silahlı grupların işlediği suçlara dair herhangi bir araştırmanız var mı” sorusuna, “Milli Suriye Ordusu’na bağlı birliklerin Suriye’de işlediği öne sürülen ihlallere ilişkin iddiaların muhatabı, meşru Suriye muhalefeti ve muhalefetin yürütme organı olan Suriye geçici hükümetidir” diye yanıt verdi.

 • Tülay Hatimoğulları: 'Akp İktidarı ve Ortağı Kendine Güveniyorsa Kan ve Gözyaşı Üzerinden Seçim Kazanmayı Aklından Geçirmemeli'
  22 Kas Tülay Hatimoğulları: "Akp İktidarı ve Ortağı Kendine Güveniyorsa Kan ve Gözyaşı Üzerinden Seçim Kazanmayı Aklından Geçirmemeli"

  HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; “Sınırlarımız koruyacak en temel şey barışı bu ülkede ve bölgede tesis etmektir. Toplumu bu kadar kutuplaştırmak, kan üzerinden siyaset yapmak… Gerçekten yeter. Toplumun yoksullukla boğuştuğu bir dönemde AKP’nin kitleler nezdinde nasıl bir oy kaybı yaşadığını herkes biliyor. 7 Haziran-1 Kasım bizim için önemli bir deneyim. Aynı suyla iki defa yıkanılmaz. AKP iktidarı ve ortağı kendine bu seçimlerde çok güveniyorsa kan ve gözyaşı üzerinden siyaset üreterek bir seçim kazanmayı asla aklından geçirmemelidir” dedi.

 • Suriye Milli Ordusu Afrin'de tatbikat yaptı
  22 Kas Suriye Milli Ordusu Afrin'de tatbikat yaptı

  Suriye Milli Ordusu (SMO), yaklaşık 1000 civarında mensubunun katılımıyla, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ilçesinde askeri tatbikat gerçekleştirdi.

 • Şükrü Sina Gürel: 'Yapanlar Arap Kökenli, PKK da Üstlenmedi. Aydınlanması Gereken Çok Soru Var'
  20 Kas Şükrü Sina Gürel: "Yapanlar Arap Kökenli, PKK da Üstlenmedi. Aydınlanması Gereken Çok Soru Var"

  Eski Dışişleri Bakanı Şükrü Sina Gürel, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısına ilişkin, “Bu olayın PKK/PYD’den ayrı olduğuna dair şüpheler de fazla. Bunu yapanlar Suriye-Arap kökenli, PKK da üstlenmedi. Gerçekten aydınlanması gereken çok soru var” dedi. Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk ise “Benim okumam bu saldırı PKK ile ilgili değil. Dinci-şeriatçı örgütlerin eylemi. PKK/PYD’nin TSK’nın hışmını üzerine çekmesi için şu anda sebep yok. Ama İdlib'te var” değerlendirmesini yaptı.

 • Fırat Kalkanı bölgesindeki operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı
  19 Kas Fırat Kalkanı bölgesindeki operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı

  Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı bölgesindeki operasyonlarıyla 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı. Operasyonda çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.

Advertisement