SON DAKİKA TABİPLER ODASI HABERLERİ

Son Dakika Tabipler Odası Haberleri

 • 14 Aralık 2017 17:07 Anadolu Üniversitesi'nin 11 Girişimcisine Tübitak'tan 150 Bin Lira Destek Anadolu Üniversitesi'nin 11 Girişimcisine Tübitak'tan 150 Bin Lira Destek “TÜBİTAK BİGG-11512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı” uygulayıcı kuruluşu olan Anadolu Üniversitesi ARİNKOM TTO, yeni girişimcileriyle başarılarını arttırmaya devam ediyor.
 • 12 Aralık 2017 14:00 Kesk'ten ABD'nin Kudüs Kararına Tepki Açıklaması Kesk'ten ABD'nin Kudüs Kararına Tepki Açıklaması Eskişehir Adalar'da KESK Eğitim Sen Eskişehir Şubesi Başkanı Faik Alkan'ın yaptığı basın açıklamasına, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) ve Eskişehir-Bilecik Tabipler Odası (EBTO) yetkilileri katıldı
 • 12 Aralık 2017 12:51 Çamsarı: Çamsarı: "Urap'ta, 185 Üniversite Arasında 29'uncuyuz. Hedefimiz Çok Daha Üstler" Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Üniversitesi’nin URAP sıralamasında şu anda Türkiye’deki 185 üniversite arasında 29’un sırada yer aldığını belirterek, “29’unculuk bizim için yeterli değil.
 • 12 Aralık 2017 10:52 Kariyer Günlerinin 2. Gününde Turizmciler Konuştu Kariyer Günlerinin 2. Gününde Turizmciler Konuştu Adıyaman Üniversitesi Proje Etüd Destek ve Üretim Merkezi Koordinatörlüğü (ADYÜ PROJEM), Teknoloji Transfer Ofisi (ADYÜ TTO), Genç Kariyerler Topluluğu ve Çevre Topluluğunun katkılarıyla hazırlanan Adıyaman Üniversitesi 2.
 • 07 Aralık 2017 13:50 Yükseköğretim Kurumları Tto Ofisi Yönetmeliği Yayımlandı Üniversitelerde, Ar-Ge ve yenilikçilikle ilgili kamu ve özel sektör iş birliği yapmak, üretilen bilgi ve yapılan buluşları fikri mülkiyet kapsamında koruma altına almak ve uygulamaya aktarmak amacıyla kurulacak Teknoloji Transfer Ofislerine (TTO) ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
 • 07 Aralık 2017 12:27 Atatürk Üniversitesi, İnovasyon ve Girişimcilik Fuarında Yerini Aldı Atatürk Üniversitesi, İnovasyon ve Girişimcilik Fuarında Yerini Aldı “2017 Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası” İstanbul Kongre Merkezinde başladı.
 • 06 Aralık 2017 14:21 Türk Profesörden Devrim Gibi Buluş Türk Profesörden Devrim Gibi Buluş Geliştirilen MicNo teknolojisi ile artık nano teknoloji pek çok alanda güvenilir bir şekilde kullanılabilecek.
 • 05 Aralık 2017 10:05 Torbalı Ticaret Odasından İhracat Atağı Torbalı Ticaret Odasından İhracat Atağı Torbalı Ticaret Odası (TTO), yeni açtığı Dış Ticaret ve Kurumsal İletişim Birimi ile üyelerine danışmanlık yapacak.
 • 04 Aralık 2017 11:23 Profesörden Devrim Gibi Buluş; Micno Profesörden Devrim Gibi Buluş; Micno Profesörden devrim gibi buluş; MicNo Profesör Dr. Ender Suvacı'nın yerli imkanlarla geliştirdiği MicNo Teknolojisi Türkiye'nin önünü açacak Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr.
 • 30 Kasım 2017 15:12 CHP'li Biçer'den Rektör Cevdet Erdöl Hakkında Suç Duyurusu Türk Tabipler Birliği ve Manisa Tabipler Odası işbirliğiyle Manisa Öğretmenevi'nde 'Sağlığın Özelleştirme Projesi Şehir Hastaneleri' konulu panel düzenlendi
 • 30 Kasım 2017 14:16 Manisa CHP'li Biçer'den Rektör Cevdet Erdöl Hakkında Suç Duyurusu Manisa CHP'li Biçer'den Rektör Cevdet Erdöl Hakkında Suç Duyurusu Türk Tabipler Birliği ve Manisa Tabipler Odası işbirliğiyle Manisa Öğretmenevi'nde 'Sağlığın Özelleştirme Projesi Şehir Hastaneleri' konulu panel düzenlendi
 • 30 Kasım 2017 13:42 Dha Yurt Bülteni-8 Türk Tabipler Birliği ve Manisa Tabipler Odası işbirliğiyle Manisa Öğretmenevi'nde 'Sağlığın Özelleştirme Projesi Şehir Hastaneleri' konulu panel düzenlendi
 • 30 Kasım 2017 13:32 CHP'li Biçer'den Rektör Cevdet Erdöl Hakkında Suç Duyurusu CHP'li Biçer'den Rektör Cevdet Erdöl Hakkında Suç Duyurusu Türk Tabipler Birliği ve Manisa Tabipler Odası işbirliğiyle Manisa Öğretmenevi'nde 'Sağlığın Özelleştirme Projesi Şehir Hastaneleri' konulu panel düzenlendi
 • 29 Kasım 2017 11:20 THY ile İstanbul Üniversitesi İş Birliğine Gidiyor İstanbul Üniversitesi (İÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Türk Hava Yolları (THY) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
 • 29 Kasım 2017 10:05 THY ile İü'den İş Birliği Protokolü Türk Hava Yolları (THY) Ar-Ge Merkezi ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
 • 29 Kasım 2017 10:05 Özyeğin Üniversitesi Savunma Sanayii İçin Araştırmacı Yetiştirecek Özyeğin Üniversitesi Savunma Sanayii İçin Araştırmacı Yetiştirecek Özyeğin Üniversitesi, Savunma Sanayii için Araştırmacı Yetiştirme Programı (SAYP) kapsamına dahil edildi.
 • 28 Kasım 2017 16:23 Alaşehir'de Doktora Darp İddiası Alaşehir'de Doktora Darp İddiası Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamada Manisa Tabipler Odası Başkanı Semih Bilgin, Acil Serviste görevli Dr
 • 28 Kasım 2017 14:54 Alaşehir'de Doktora Darp İddiası Devlet Hastanesi önünde yapılan açıklamada Manisa Tabipler Odası Başkanı Semih Bilgin, Acil Serviste görevli Dr
 • 28 Kasım 2017 12:35 Ambulans Geç Kaldı Diye Doktoru Darp Ettiler Ambulans Geç Kaldı Diye Doktoru Darp Ettiler Basın açıklamasına Manisa Tabipler Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin, Tabipler Odası Alaşehir Temsilcisi Ahmet Can Arıkan ve hastane personeli katıldı
 • 28 Kasım 2017 12:23 Ambulans Geç Kaldı Diye Doktoru Darp Ettiler Ambulans Geç Kaldı Diye Doktoru Darp Ettiler Basın açıklamasına Manisa Tabipler Odası Başkanı Hasan Semih Bilgin, Tabipler Odası Alaşehir Temsilcisi Ahmet Can Arıkan ve hastane personeli katıldı
 • 25 Kasım 2017 12:55 İyigirişim ve İyiyatırım Zirveleri Ankara'da Gerçekleştirildi İyigirişim ve İyiyatırım Zirveleri Ankara'da Gerçekleştirildi – Geleceğin etkin girişimcilerine ivme kazandırmak uluslararası arenalara yükselmelerini sağlayabilmeleri için stratejik karar alma ve yönetim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan iyiGirişim Zirvesi ve Ankara'daki melek yatırımcılık ekosisteminin oluşumuna ve bu çerçevede ortak bir dil...
 • 21 Kasım 2017 17:55 Kamu Üniversite ve Sanayi Temsilcileri Adıyaman Üniversitesinde Buluştu Kamu Üniversite ve Sanayi Temsilcileri Adıyaman Üniversitesinde Buluştu Adıyaman Üniversitesi Proje Etüt Destek ve Üretim Merkezi Koordinatörlüğü (ADYÜ PROJEM) bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi (ADYÜ TTO) tarafından tertip edilen "Kamu, üniversite ve sanayi temsilcileri buluşuyor" adlı etkinlik Adıyaman Üniversitesi Vehbi Koç Konferans Salonunda düzenlendi.
 • 21 Kasım 2017 11:27 Kamu Üniversite ve Sanayi Temsilcileri Üniversitede Buluştu Kamu Üniversite ve Sanayi Temsilcileri Üniversitede Buluştu Adıyaman Üniversitesi Proje Etüt Destek ve Üretim Merkezi Koordinatörlüğü (ADYÜ PROJEM) bünyesindeki Teknoloji Transfer Ofisi (ADYÜ TTO) tarafından tertip edilen "Kamu Üniversite Sanayi Buluşuyor" adlı etkinliği gerçekleştirildi.
 • 20 Kasım 2017 16:41 Startupus Teknogirişim Atölyesi Startupus Teknogirişim Atölyesi" ile İnovatif İş Fikirleri Olgunlaşacak Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin iş fikirlerini hayata geçirmelerini destekleyen ve olgunlaşmasını sağlayan girişimcilik programı “Startupus Teknogirişim Atölyesi” ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde başladı.
 • 17 Kasım 2017 14:22 İzdes Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı İzdes Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması hedefiyle uygulanan İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES)...
 • 16 Kasım 2017 10:08 Yerli Otomobil Fabrikasına Torbalı Ticaret Odası'ndan Yer Çağrısı Yerli Otomobil Fabrikasına Torbalı Ticaret Odası'ndan Yer Çağrısı İzmir’de yerli otomobil çağrısını yapan ilk isim olan TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Büyükşehir Belediyesi’nin yerli otomobil için yaptığı çalışmalardan sonra yatırım için 2 yer önerdi.
 • 15 Kasım 2017 09:13 "Orta Gelir Tuzağından Çıkmanın Yolu Eğitim Ve Bilim" İzmir Kamu Üniversiteleri-Sanayi İşbirliği Toplantısı Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Araştırma Uygulama Merkezi ev sahipliğinde düzenlendi.
 • 14 Kasım 2017 10:58 Sanayiciyi Rahatlatan Çıkış Sanayiciyi Rahatlatan Çıkış İzmir-Aydın Otobanından Pancar’a iniş-çıkış verilmesi için dün start verildi.
 • 13 Kasım 2017 16:11 Genç Girişimciler Şirketlerine Kavuştu Genç Girişimciler Şirketlerine Kavuştu Anadolu Üniversitesi ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi’nde BİGG-ANAÇ Teknogirişim Programı’na katılarak 150 bin TL destek alan girişimcilerin şirketleri düzenlenen törenle açıldı.
 • 10 Kasım 2017 11:19 Torbalılı İş Adamlarından Uşak'a Çıkarma Torbalılı İş Adamlarından Uşak'a Çıkarma Torbalı Ticaret Odası (TTO), 45 kişilik iş adamı grubu ile birlikte son dönemde sanayi alanında yıldızı parlayan Uşak’ı ziyaret etti.
 • 08 Kasım 2017 10:55 35 Dakikada Firmanızın İnovasyon Karnesi Elinizde Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknoloji ve Transfer Ofisi tarafından geliştirilen ve ÜSİMP aracılığıyla Türkiye genelindeki 15 Teknoloji Transfer Ofisi tarafından firmalara ücretsiz olarak sunulan hizmet, 35 dakikada uluslararası 24 parametrede firmaların inovasyon karnesini sunuyor.
 • 07 Kasım 2017 14:04 Teknoloji Transferini Hızlandırma-Türkiye Projesi Türkiye'nin teknoloji alanındaki fikirlerini ortaya çıkarmayı, yatırımcı ile buluşturarak pazara açılmasını ve ileri teknoloji ihracatını artırmayı hedefleyen Teknoloji Transferini Hızlandırma-Türkiye Projesi'nde (TTH-Türkiye Projesi), 50 milyon avronun üzerinde fon kullandırıldı.
 • 06 Kasım 2017 14:27 Teknoloji Tabanlı Firmalar Techup İle Güçlenecek Teknoloji Tabanlı Firmalar Techup İle Güçlenecek TechUP ile Bursa'da faaliyet gösteren ve alanında yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan, fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebepler ile gerçekleştiremeyen, en az 3 ay önce kurulmuş, tercihen ciro elde etmiş firmaların büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve firmanın yatırım yapılabilir hale getirilmesi hedefleniyor.
 • 02 Kasım 2017 14:52 Uludağ Üniversitesi'nde Hazırlanan Patentler Sanayiciyle Buluşacak Uludağ Üniversitesi'nde Hazırlanan Patentler Sanayiciyle Buluşacak Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ TTO) bünyesinde üretilen 5 patent, İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Ulusal Patent Fuarı’nda görücüye çıkacak.
 • 02 Kasım 2017 11:51 Üniversite Akademisyenlerine Proje Hazırlama Eğitimi Üniversite Akademisyenlerine Proje Hazırlama Eğitimi Adıyaman’da akademisyenlere proje hazırlama eğitimi verildi.
 • 30 Ekim 2017 10:26 Torbalı'nın Zeytinyağı Tescillenecek Torbalı'nın Zeytinyağı Tescillenecek Torbalı’da tarıma dayalı sanayinin gelişmesinde en önemli rol oynayan ürünlerden olan zeytinde hasat için gün sayılırken, sektör temsilcileri zeytinyağının tescillenmesi kararını aldı.
 • 28 Ekim 2017 10:17 "Gençlerin En Büyük Zenginliği Hayalleri" ATILIM Üniversitesi İşletme Bölümünün ARGEDA TTO ile birlikte düzenlediği, 5. Girişimcilik Eğitim Serileri'nin konuğu Kütahya Porselen ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral oldu.
 • 28 Ekim 2017 10:10 Gençlerin En Büyük Zenginliği Hayalleri Gençlerin En Büyük Zenginliği Hayalleri Gençlerin en büyük zenginliği hayalleriANKARA, (DHA)-Atılım Üniversitesi İşletme Bölümünün ARGEDA TTO ile birlikte düzenlediği, 5. Girişimcilik Eğitim Serileri'nin konuğu Kütahya Porselen ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral oldu.
 • 28 Ekim 2017 10:07 Gençlerin En Büyük Zenginliği Hayalleri Gençlerin En Büyük Zenginliği Hayalleri" ATILIM Üniversitesi İşletme Bölümünün ARGEDA TTO ile birlikte düzenlediği, 5. Girişimcilik Eğitim Serileri'nin konuğu Kütahya Porselen ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral oldu.
 • 26 Ekim 2017 16:11 Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4,0 Konferansı'nda Sanayinin Geleceği Konuşuldu Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4,0 Konferansı'nda Sanayinin Geleceği Konuşuldu Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından ‘Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4,0 konulu bir konferans düzenlendi.
 • 25 Ekim 2017 11:33 Arinkom Tto'ya Iso 9001-2015 Kalite Belgesi Verildi Arinkom Tto'ya Iso 9001-2015 Kalite Belgesi Verildi Anadolu Üniversitesi AR-GE ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi’ne (ARİNKOM TTO) Bureau Veritas Belgelendirme Firması tarafından ISO 9001-2015 Kalite Belgesi verildi.
 • 24 Ekim 2017 16:02 Diyarbakır'da Doktora Fiziksel Şiddet Kaşı patlayan Özbek'e yapılan saldırıya ilişkin Tabipler Odası'nda basın açıklaması yapıldı
 • 24 Ekim 2017 15:21 Diyarbakır'da Doktora Fiziksel Şiddet Diyarbakır'da Doktora Fiziksel Şiddet Kaşı patlayan Özbek'e yapılan saldırıya ilişkin Tabipler Odası'nda basın açıklaması yapıldı
 • 24 Ekim 2017 15:15 Diyarbakır'da Doktora Fiziksel Şiddet Diyarbakır'da Doktora Fiziksel Şiddet Kaşı patlayan Özbek'e yapılan saldırıya ilişkin Tabipler Odası'nda basın açıklaması yapıldı
 • 20 Ekim 2017 09:55 Yatan Kadın Hastaların Hayatını Kolaylaştıracak Buluş Yatan Kadın Hastaların Hayatını Kolaylaştıracak Buluş Ege Üniversitesi Protelye Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan "Kadınlar için sızdırmaz idrar drenaj aparatı" projesinin prototip aşaması tamamlandı.
 • 18 Ekim 2017 17:36 İtü, Abet Akreditasyonu Aldı İstanbul Teknik Üniversitesi, 25 mühendislik programıyla ABD'deki Mühendislik ve Teknoloji Programları Akreditasyon Kurulu (ABET) akreditasyonu alan "ilk ve tek" üniversite oldu.
 • 15 Ekim 2017 14:42 Torbalı'nın Kuru Domatesi Maraş'a Model Oldu Torbalı'nın Kuru Domatesi Maraş'a Model Oldu Kurutulmuş domates üretiminde Türkiye’de ilk sıralarda yer alan İzmir’in Torbalı ilçesi, bu alanda üretime başlamak isteyen iller için model oldu.
 • 11 Ekim 2017 19:11 Bakan Gül'den 'Göreve İade' Değerlendirmesi Bakan Gül'den 'Göreve İade' Değerlendirmesi Bizler Adalet Bakanlığı olarak insani boyutuyla ilgili Tabipler Odası, hekimlerin, milletvekillerinin görüşmesi anlamında kanunun verdiği takdir etmeye gayret ediyoruz" diye cevap verdi
 • 11 Ekim 2017 19:05 Bakan Gül'den 'Göreve İade' Değerlendirmesi Bizler Adalet Bakanlığı olarak insani boyutuyla ilgili Tabipler Odası, hekimlerin, milletvekillerinin görüşmesi anlamında kanunun verdiği takdir etmeye gayret ediyoruz" diye cevap verdi
 • 10 Ekim 2017 12:56 Dijital Reklam Dünyasına İlk Adımı Birlikte Atıyoruz! Bilgiyi sanayi ile buluşturmayı ve bu birlikteliği ticarileştirmeyi kendine görev edinen İTÜNOVA TTO yepyeni bir eğitim ile karşınızda!