Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak - Son Dakika
Teknoloji

Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak

Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak

Apple'ın yeni rapora göre, iOS 18 ile bulut tabanlı teknolojileri kullanmayan yapay zeka özellikleri sunacağı bildirildi. Bu özelliklerin tamamen iPhone'dan güç alarak yerel olarak çalışması bekleniyor. Siri, Spotlight ve Mesajlar gibi Apple uygulamalarındaki yeni özelliklerin, iPhone'un donanımından besleneceği belirtiliyor. Ayrıca iOS 18'in, Safari, Kısayollar, Apple Music, Sağlık ve Keynote gibi uygulamalara da yapay zeka özellikleri getireceği ifade ediliyor. iOS 18'in resmi sürümü Haziran ayında düzenlenecek WWDC etkinliğiyle birlikte çıkacak.

15.04.2024 11:09

Yeni bir rapora göre Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı teknolojileri kullanmayan yapay zeka özellikleri sunacak. Gücünü tamamen iPhone'dan alacak yapay zeka özelliklerinin, cihazlarda yerel olarak çalışması bekleniyor.

iOS 18'in yapay zeka özellikleri iPhone tabanlı olacak

Bloomberg editörü Mark Gurman, Apple'ın iOS 18 ile sunacağı ilk yapay zeka özelliklerini ele aldı. Gurman, Apple'ın büyük dil modelinin ve yapay zeka güç veren yazılımın herhangi bir bulut işleme dayanmayacağını bildirdi.

Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak

Bu da Siri, Spotlight ve Mesajlar gibi Apple uygulamalarındaki yeni özelliklerin, iPhone'un donanımından besleneceğini gösteriyor. iOS 18'in ayrıca sunuculara dayanan bir sohbet botu içermesi beklenmiyor.

123122

Yeni üretken yapay zeka, Siri'yi karmaşık soruları yanıtlamada daha iyi hale getirmeyi ve Mesajlar'da cümleleri otomatik doldurma gibi özelliklere kapı aralayacak. Ayrıca Safari, Kısayollar, Apple Music, Sağlık ve Keynote gibi uygulamalara da yapay zeka özellikleri getirecek.

iOS'un son büyük görsel revizyonu 2013 yılında, daha düz ve modern bir tasarım diliyle yapılmıştı. iOS 7 ile düz simgelere ve sade bir temaya geçiş yapan Apple, 10 yılı aşkın süre sonra bu arayüzden de vazgeçmeye hazırlanıyor.

Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak

Resmi sürüm için Haziran ayında düzenlenecek WWDC'yi beklememiz gerekiyor. Yaz ayı boyunca beta programıyla dağıtılacak iOS 18; iPhone 16 lansmanıyla birlikte kararlı sürümde çıkacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Apple, iOS 18 ile bulut tabanlı olmayan yapay zeka özellikleri sunacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement