Zuckerberg'e "Iron Man" Desteği! - Son Dakika
Teknoloji

Zuckerberg'e "Iron Man" Desteği!

Zuckerberg\'e "Iron Man" Desteği!

Mark Zuckerberg'in Facebook üzerinde yayınladığı ilginç mesajına, Demir Adam'dan cevap geldi!

17.10.2016 17:35

Facebook CEO'su Zuckerberg, kandi kullanımı için geliştirdiği kişisel AI asistanı Jarvis'in sesinin kim olması gerektiği konusunda Perşembe günü, Facebook üzerinde bir tartışma başlatmıştı. Sürpriz olansa, Zuckerberg'in esajına cevap veren Robert Downey Jr.'ın bu rolü üstlenebileceğini söylemesiydi.

Aktör, Zuckerberg'in yazısına gönderdiği yorumda, Bettany'ye ödeme yapılması ve Cumberbatch'in seçeceği yere bağış olması şartı ile bu görevi alabileceğini söyledi. Zuckerberg'in verdiği cevaptan da bu durumdan ne kadar mutlu olduğunu açık bir şekilde görülebilmekteydi.

Marvel dünyası ile ilgili olmayanlar için belirtmek gerekirse, Iron Man karakteri, filmlerde Downey Jr. tarafından hayata geçiriliyor. Aktör Paul Bettany de Iron Man/Tony Stark'ın her şeyi bilen AI asistanı Jarvis'i seslendirmekte. Benedict Cumberbatch ise, yakında yayınlanacak olan "Dr. Strange"in yıldızı.

Eğer Zuck'ın dünyası ile ilgili değilseniz de, Silikon Vadisi milyarderi ve Dünya'nın en büyük sosyal ağının kurucusu her yıl kişisel bir sınav belirlemekte. Ocak ayında yayınladığı yazıda da bu yılın sınavının "evini çalıştırmak ve işine yardımcı olmak için basit bir AI üretmek" olduğunu ve bunun "Demir Adam'ın Jarvis'i gibi düşünülebileceğini" söylemişti. Daha önceki sınavlarının içerisinde Mandarin öğrenmek veya her ay birkaç kitap okumak vardı.

Jarvis'in sesinin kim olacağı konusuna geri dönülürse, diğer önerilerin arasında şu isimler bulunmaktaydı: Morgan Freeman, Samuel Jackson, James Earl Jones, Michelle Obama ve Arnold Schwarzenegger...

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Zuckerberg'e 'Iron Man' Desteği! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement