SON DAKİKA TEZEK HABERLERİ

Son Dakika Tezek Haberleri

 • 20 Nisan 2019 17:54 İlkbaharın Ortasında Kışa Hazırlık Yapıyorlar İlkbaharın Ortasında Kışa Hazırlık Yapıyorlar Kars'ta baharın gelmesiyle meranın yolunu tutan hayvanların kaldığı ahırları temizleyen köylüler, kışın yakacakları tezekleri hazırlamaya başladı.
 • 19 Nisan 2019 05:29 Tesbih Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? İşte Nafile Namazlar Tesbih Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekattır? İşte Nafile Namazlar Tesbih namazı, Peygamber Efendimizin hayatımızda bir kez olsa bile kılınmasını tavsiye ettiği bir nafile namazdır. Peki tesbih namazı nasıl kılınır? Tesbih namazı vakti nedir? Tesbih namazı kaç rekattır? Tesbih namazı ve diğer nafile namazlar hakkında merak edilenler haberimizde.
 • 04 Nisan 2019 18:22 Özhaseki'nin Oyları Bin 805 Arttı" AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Seçime Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li adayı olarak giren Sayın Mehmet Özhaseki'nin oyları bin 805 arttı.
 • 01 Nisan 2019 12:43 Müftü Şahin Güven: Müftü Şahin Güven: "Akşam Namazı Sonrasında Camilerimizde Çeşitli Programlar Düzenleyeceğiz" İl Müftüsü ŞAhin Güven; Miraç Kandili dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında; "Kayserimizde Miraç Kandili vesilesiyle akşam namazı sonrasında camilerimizde çeşitli programlar düzenleyeceğiz.
 • 23 Mart 2019 22:01 Mersin CHP'li Özel ve Ağbaba, Adaylar İçin Destek İstedi Mersin CHP'li Özel ve Ağbaba, Adaylar İçin Destek İstedi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin'de düzenlenen mitinge katılarak Belediye başkan adayları için destek istedi.
 • 23 Mart 2019 21:45 CHP'li Özel ve Ağbaba, Adaylar İçin Destek İstedi CHP'li Özel ve Ağbaba, Adaylar İçin Destek İstedi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Mersin'de düzenlenen mitinge katılarak Belediye başkan adayları için destek istedi.
 • 21 Mart 2019 19:41 Ağbaba: Ağbaba: "Hiç Kimse Bizim Düşmanımız Değil" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Hiç kimse bizim düşmanımız değil. AK Partiye oy veren de CHP'ye oy veren de İYİ Parti'ye oy veren de HDP'ye oy veren de bizim kardeşimiz, canımız, ciğerimizdir, düşmanımız değil." dedi.
 • 21 Mart 2019 17:48 Hiç Kimse Bizim Düşmanımız Değil Hiç Kimse Bizim Düşmanımız Değil" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Hiç kimse bizim düşmanımız değil. AK Partiye oy veren de CHP'ye oy veren de İYİ Parti'ye oy veren de HDP'ye oy veren de bizim kardeşimiz, canımız, ciğerimizdir, düşmanımız değil." dedi.
 • 01 Mart 2019 19:06 Artvin'de Toplu Açılış Töreni Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yıllık 3 milyon kapasiteli olacak havalimanı kapasitemiz, ülkemizin ikinci deniz dolgusu ile inşa edilen havalimanı olacak.
 • 18 Şubat 2019 11:33 Soğuk Havada Sofralar Tandır Ekmeğiyle Soğuk Havada Sofralar Tandır Ekmeğiyle "Isınıyor" Karslı kadınlar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden tandır ekmeğini hazırlayabilmek için soğuk havada uzun uğraş veriyor.
 • 15 Şubat 2019 08:30 Atlı Kızakla Yolculuk Yapıp Karda Patates Közlemesi Lezzetini Tattılar Atlı Kızakla Yolculuk Yapıp Karda Patates Közlemesi Lezzetini Tattılar Ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü ve geceleri en düşük hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Erzurum'da, bir grup vatandaş atlı kızaklarla karlı araziye açılıp, kar üzerinde patates közlemesi yaparak kış aylarını keyfe dönüştürüyor.
 • 07 Şubat 2019 16:39 Tek Odalı Evde Yaşam Mücadelesi KARS merkeze bağlı Boğazköy köyünde yaşayan Şenay- Turgay Çamak çifti, barakayı andıran tek odalı evde 2 engelli çocuğuyla yaşam mücadelesi veriyor.
 • 06 Şubat 2019 13:35 Ağrı'da Ağrı'da "Dondurucu" Soğuk Hava (2) Tezek ve kömür sobasıyla ısınmaya çalışıyoruz
 • 02 Şubat 2019 14:27 Hayvancılıkla Uğraşanların Zorlu Kışı Kışın çetin geçtiği Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı köylerde hayvancılıkla uğraşanlar birçok zorlukla mücadele ediyor.
 • 07 Ocak 2019 01:13 Muş Varto'da Soğuğa Karşı 'Brandalı' Yalıtım Muş Varto'da Soğuğa Karşı 'Brandalı' Yalıtım Varto'da soğuğa karşı 'brandalı' yalıtımHAVA sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Muş'un Varto ilçesinde vatandaşlar soğuktan korunmak için 'branda'lı çözüm buldu.
 • 06 Ocak 2019 18:32 Varto'da Soğuğa Karşı 'Brandalı' Yalıtım HAVA sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Muş'un Varto ilçesinde vatandaşlar soğuktan korunmak için 'branda'lı çözüm buldu.
 • 06 Ocak 2019 17:50 Varto'da Soğuğa Karşı 'Brandalı' Yalıtım Varto'da Soğuğa Karşı 'Brandalı' Yalıtım HAVA sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Muş'un Varto ilçesinde birçok kişi soğuktan korunmak için 'branda'lı çözüm buldu.
 • 06 Ocak 2019 09:43 Vatandaşlardan Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm Vatandaşlardan Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm Vatandaşlardan soğuklara karşı brandalı çözüm -Evlerini branda ile kapatıyorlarMUŞ - Muş'un Varto ilçesinde, hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düşmesi nedeniyle vatandaşlar, evlerini kapı, balkon ve pencerelerini branda ile örterek, soğuklardan korunmaya çalışıyor.
 • 06 Ocak 2019 09:28 Vatandaşlardan Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm Vatandaşlardan Soğuklara Karşı Brandalı Çözüm Muş'un Varto ilçesinde, hava sıcaklığının eksi 15 dereceye kadar düşmesi nedeniyle vatandaşlar, evlerinin kapı, balkon ve pencerelerini branda ile örterek, soğuklardan korunmaya çalışıyor.
 • 17 Aralık 2018 12:14 Rallikros Şampiyonlarını Körfez Pisti Belirledi Rallikros Şampiyonlarını Körfez Pisti Belirledi Kategori 1'de Fiat Palio'lar arasındaki mücadele sonunda, bu sezon yarışmaya başlayan Ankaralı finalist Mehmet Akif Yalçın birinciliği ve sezon şampiyonluğunu kazanırken İzmir'den Tolga Tezeken ikinci ve Ankara'dan Ramazan Ekiz de üçüncü sırada yer aldılar
 • 17 Aralık 2018 10:55 Tezekten Doğalgaza Geçtiler Tezekten Doğalgaza Geçtiler Yozgat'ın Yerköy ilçesine bağlı Saray köyünde yaşayan vatandaşlar, önceleri tezek, odun ve kömür ile karşıladıkları ısınma ve sıcak su gibi ihtiyaçlarını şimdi doğalgaz ile karşılıyor.
 • 21 Kasım 2018 15:33 Vize Devlet Hastanesinde Koah İçin Farkındalık Vize Devlet Hastanesinde Koah İçin Farkındalık Kırklareli Vize Devlet Hastanesinde 21 Kasım Dünya KOAH Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenlendi.
 • 21 Kasım 2018 13:11 Gençlerin Sinsi Düşmanı: Nargile Gençlerin Sinsi Düşmanı: Nargile EGE Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alev Gürgün, gençler arasında kullanımı artış gösteren nargilenin, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ve solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkardığını söyledi.
 • 21 Kasım 2018 11:50 Koah'lı Doktor Hastalarıyla Kol Kola Mücadele Veriyor Yaklaşık 30 yıldır astım ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) ile mücadele eden göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Mecit Süerdem, aynı sıkıntıları yaşayan hastalarına, kurucusu ve başkanı olduğu dernek çatısı altında yol gösteriyor.
 • 20 Kasım 2018 10:42 Koah'ta Erken Tanı, Hastalığa Bağlı Ölüm Oranlarını Azaltır" Türk Toraks Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Bayram, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'nın (KOAH) erken tanısının, hastalığa bağlı sakatlık ve ölüm oranlarını azaltacağını, bu nedenle 40 yaş üstü, sigara içmiş veya içmekte olan, meslek icabı veya çevresel ortam gereği tozlu ortamlarda...
 • 17 Kasım 2018 21:02 Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Siyer-i Nebi, Efendimizin hayatı olmasının yanı sıra bizler ve gelecek nesiller için bir referans kaynağıdır.
 • 16 Kasım 2018 17:17 Köylüler 10 Yıl Sonra Yağmur Duasına Çıktı Köylüler 10 Yıl Sonra Yağmur Duasına Çıktı Köylüler 10 yıl sonra yağmur duasına çıktıAYDIN - Aydın'ın Efeler ilçesinde, sonbahar mevsiminde beklenen yağışların olmaması sonrası 10 yıl sonra ilk kez köylüler kuraklık yaşanmaması için yağmur duasına çıktı.
 • 16 Kasım 2018 16:52 Aydın'da Köylüler 10 Yıl Sonra Yağmur Duasına Çıktı Aydın'da Köylüler 10 Yıl Sonra Yağmur Duasına Çıktı Aydın’ın Efeler ilçesinde, sonbahar mevsiminde beklenen yağışların olmaması sonrası 10 yıl sonra ilk kez köylüler kuraklık yaşanmaması için yağmur duasına çıktı.
 • 16 Kasım 2018 10:00 Sigara Dumanı Koah Riskini Yüzde 50 Artırıyor Sigara Dumanı Koah Riskini Yüzde 50 Artırıyor MEDİCANA Kadıköy Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Güler Göğüş, KOAH hastalığının önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu söyledi.
 • 05 Kasım 2018 11:02 Bile Bile Nefeslerine Ölümü Çekiyorlar Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) Çalışma Grubu ile KOAH Hastalıkları Derneği tarafından 776 hastada yapılan anket çalışmasında, hastaların yüzde 50'sinin tanı konulduktan sonra sigara kullanmaya devam ettiği gözlendi.
 • 30 Ekim 2018 11:16 Sac Sobalara Rağbet Esnafın Yüzünü Güldürdü Sac Sobalara Rağbet Esnafın Yüzünü Güldürdü Sac sobalara rağbet esnafın yüzünü güldürdüVAN - Van'da geçmiş yıllara nazaran artan soba satışları, esnafın yüzünü güldürdü.
 • 30 Ekim 2018 10:34 Sac Sobalara Rağbet Esnafın Yüzünü Güldürdü Sac Sobalara Rağbet Esnafın Yüzünü Güldürdü Van’da sac sobalara rağbetin artmasıyla geçmiş yıllara nazaran artan soba satışları, esnafın yüzünü güldürdü.
 • 24 Ekim 2018 11:28 Yurdun Doğusunu Sarıkamış'ın 120 Bin Sobası Isıtacak Doğu Anadolu Bölgesi'nde soba imalatının merkezi durumundaki Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaklaşan kış öncesi özenle üretilip satışa sunulan 120 bin sac soba, bölgedeki 8 kentte satışa sunuluyor.
 • 16 Ekim 2018 15:51 Girişimci Kadın Çiftçilere Destek Sürüyor Girişimci Kadın Çiftçilere Destek Sürüyor Değerlendirme sonucunda, domates kurularından organik domates tozu üretmesiyle farklı bir ürünü tüketicilere sunmak isteyen Kayseri'den Yasemin Bayazit, "Domatesi Organik Yetiştirdim, Sihirli Bir Toza Dönüştürdüm" projesiyle birinci olurken, Isparta'dan Sevgi Küçüksavlı, hayvansal atıklardan biyogaz üretmek üzere hazırladığı "Tezekteki Cevher" projesiyle ikinci, Kocaeli'den Aynur Ormancı ise istiridye mantarından mantar cipsi üretimine yönelik "Karanlığın Aydınlık Kızı 'İstiridye Mantarı'" projesiyle üçüncü oldu
 • 25 Eylül 2018 16:04 Muhabirliğe Soyunan Gençlerin İlginç Kaza Yorumu Muhabirliğe Soyunan Gençlerin İlginç Kaza Yorumu Afyonkarahisar’da, tarım aracı patpatın devrildiği kaza sonrası yoldan geçen gençler, muhabirliğe soyunarak kazayı Afyon şivesi ile anlattılar.
 • 22 Eylül 2018 19:35 Din Eğitimi Olmadan Din Hizmeti Olmaz" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Camiye gelenler, gelmeyenler, mahallenin insanları sizin talebeniz.
 • 17 Eylül 2018 13:42 Hüseyin Avni Ulaş Erzurum'un Medarı İftiharıdır' Hüseyin Avni Ulaş Erzurum'un Medarı İftiharıdır' AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Dadaş kavramının ifade ettiği manada siyaset ederek, Erzurum’u bir tefekkür adresi halinde ülke gündemine taşıyan merhum Hüseyin Avni Ulaş, Anadolu coğrafyasına özel bir anlam katan Erzurum’un iftiharıdır.
 • 14 Eylül 2018 09:37 Ağrı Dağı'na Kar Yağınca Soba Satışları da Arttı Ağrı Dağı'na Kar Yağınca Soba Satışları da Arttı Türkiye’nin çatısı olarak nitelendirilen Ağrı Dağı’nın yüksek kesimlerine kar yağınca havalar soğudu, soba satışları arttı.
 • 09 Eylül 2018 15:57 Aydın Kalkan, Aydın Kalkan, "Yeni Dönemi Eğitimcilerimizle Birlikte Daha Güçlü Yöneteceğiz" Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu şube Başkanı Aydın Kalkan, "Önümüzde yeni bir süreç bulunmaktadır, bu süreci gelişerek, büyüyerek ve üreterek daha güçlü yönetmenin planlarını yaptık yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
 • 03 Eylül 2018 14:34 Kömür Fiyatları Yükselince Vatandaşlar Tezek Almaya Başladı Kömür Fiyatları Yükselince Vatandaşlar Tezek Almaya Başladı Ağrı’da vatandaşlar dolar nedeniyle fiyatı yükselen kömür yerine köylerden getirilip şehir merkezinde satılan tezekleri almayı tercih ediyor.
 • 22 Ağustos 2018 15:03 Ölçülü Konuşmamız Gerekiyor Ölçülü Konuşmamız Gerekiyor" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Zor günlerde birbirimizin yüzüne bakabilmemiz için ölçülü konuşmamız gerekiyor.
 • 22 Ağustos 2018 12:47 Ölçülü Konuşmamız Gerekiyor" CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Zor günlerde birbirimizin yüzüne bakabilmemiz için ölçülü konuşmamız gerekiyor.
 • 14 Ağustos 2018 19:25 Vali Yavuz, Uşaklı Şehit Aileleri ve Gazileri Ağırladı Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şubesi üyesi şehit aileleri ve gaziler, Ordu Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret etti.
 • 14 Ağustos 2018 17:11 Uşaklı Şehit Aileleri Ordu'da Uşaklı Şehit Aileleri Ordu'da Karadeniz gezisine çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Uşak Şubesi mensubu şehit aileleri ve gaziler, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.
 • 08 Ağustos 2018 09:56 Ekmek Pişirip, Soba Yakıyorlar... Köylülerin Kırsalda Tezekli Kış Hazırlığı Başladı Ekmek Pişirip, Soba Yakıyorlar... Köylülerin Kırsalda Tezekli Kış Hazırlığı Başladı Tezek yazdan yapılarak kışa hazır hale getiriliyor
 • 08 Ağustos 2018 09:39 Kırsalda Tezek Geleneği Kırsalda Tezek Geleneği Tezek yazdan yapılarak kışa hazır hale getiriliyor
 • 27 Temmuz 2018 10:46 Frig Vadisi Lavanta Kokmaya Başladı Frig Vadisi Lavanta Kokmaya Başladı Eskişehirli üreticiler, Frig Vadisi'nin daha çok turist tarafından ziyaret edilmesi için yapılan proje kapsamında binlerce lavantayı toprakla buluşturdu.
 • 27 Temmuz 2018 10:24 Frig Vadisi Lavanta Kokmaya Başladı Frig Vadisi Lavanta Kokmaya Başladı Esbkişehirli üreticiler, Frig Vadisi’nin daha çok turist tarafından ziyaret edilmesi için yapılan proje kapsamında binlerce lavantayı toprakla buluşturdu.
 • 18 Temmuz 2018 12:10 Çobanın Umudu 'Kurban Bayramı' Çobanın Umudu 'Kurban Bayramı' Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinden yaz aylarında koyunlarını otlatmak amacıyla yaylaya giden çoban Serhan Yakup hayvanlarını satmak için Kurban Bayramı’nı bekliyor.
 • 08 Temmuz 2018 13:08 Köylü Kadınlar Köylü Kadınlar "Çeçil Peyniri" Üretimine Başladı Saraçer, "Tezek ve odunla yakılan tandırlarda, büyük emekler vererek ürettiğimiz çeçil peyniri yaz ve kış sofralarımızın vazgeçilmezidir