SON DAKİKA TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türk Tabipleri Birliği Haberleri

 • 13 Ağustos 2018 17:32 Ttb'den ABD'ye Tepki Trabzon Ticaret Borsası (TTB), ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik açıklama ve yaptırımlarına tepki gösterdi.
 • 13 Ağustos 2018 15:53 Borsa Başkanlarından ABD'ye Tepki, Halka Üretim Çağrısı Borsa Başkanlarından ABD'ye Tepki, Halka Üretim Çağrısı Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanı Eyyüp Ergan ile TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, ABD’nin Türkiye’ye yönelik dolar kuru üzerinden açtığı kenomik savaşa sert tepki gösterdi.
 • 12 Ağustos 2018 10:14 Doktorlar Sağlıkta Şiddeti Fidan Dikerek Protesto Etti Doktorlar Sağlıkta Şiddeti Fidan Dikerek Protesto Etti Hekimler, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi tarafından hazırlanarak TBMM'ne sunulan Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasa Tasarısı'nın bir an önce çıkarılmasını talep etti
 • 02 Ağustos 2018 17:51 Trabzon'da 'Hasat Şenliği' Trabzon'da, hasat şenliği gerçekleştirildi.
 • 31 Temmuz 2018 16:45 Gözaltına Alınmak İstenen Kişinin Fenalaşarak Ölmesi Gözaltına Alınmak İstenen Kişinin Fenalaşarak Ölmesi Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, Giresun'da açığa alınan hekimin görevine iade edilmesi için Sağlık Bakanlığına başvurduklarını söyledi.
 • 31 Temmuz 2018 14:27 Beyaz Kod' Veren Doktor, Ölen Yaşlı Adamdan Davacı ve Şikayetçi Oldu (2) Beyaz Kod' Veren Doktor, Ölen Yaşlı Adamdan Davacı ve Şikayetçi Oldu (2) TTB: HEKİMİN GÖREVE DÖNDÜRÜLMESİNİ İSTİYORUZTürk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr.
 • 30 Temmuz 2018 14:10 Yaşlı Adamın Ölümüne Adı Karışan Hekimin Açığa Alınması Türk Tabipleri Birliğince, Giresun'da gözaltına alınmak istenen yaşlı adamın ölümüne adı karışan hekimin açığa alınmasına ilişkin, "Bu üzücü olayda görevini yapmaktan başka bir eylemi olmayan meslektaşımıza karşı yürütülen linç kampanyasını son derece yanlış ve tehlikeli buluyoruz, buna karşı...
 • 28 Temmuz 2018 20:42 Şanlıurfa Ttb Başkanı Adıyaman Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor Şanlıurfa Ttb Başkanı Adıyaman Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor Ttb Başkanı Adıyaman Sağlıkta şiddetin dozu her gün artıyorTÜRK Tabipler Birliği Genel Başkanı Sinan Adıyaman, sağlıkta şiddetin dozunun her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2018 15:49 Ttb Başkanı Adıyaman: Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor TÜRK Tabipler Birliği Genel Başkanı Sinan Adıyaman, sağlıkta şiddetin dozunun her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2018 15:29 Şanlıurfa Ttb Başkanı Adıyaman Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor Şanlıurfa Ttb Başkanı Adıyaman Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor Ttb Başkanı Adıyaman Sağlıkta şiddetin dozu her gün artıyorTÜRK Tabipler Birliği Genel Başkanı Sinan Adıyaman, sağlıkta şiddetin dozunun her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2018 15:11 Ttb Başkanı Adıyaman: Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor Ttb Başkanı Adıyaman: Sağlıkta Şiddetin Dozu Her Gün Artıyor TÜRK Tabipler Birliği Genel Başkanı Sinan Adıyaman, sağlıkta şiddetin dozunun her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2018 14:26 Ttb'den "Sağlıkta Şiddet" Açıklaması Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına ilişkin, "Konunun çözümünün, sağlık çalışanlarını çoktan aştığını, artık toplumca tutum alınması gerektiğini bir kez daha teyit ettik." dedi.
 • 26 Temmuz 2018 09:49 Sağlık Çalışanlarına Şiddet Uygulayan Magandalara Ceza Geliyor Sağlık Çalışanlarına Şiddet Uygulayan Magandalara Ceza Geliyor Doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan magandalara tutuklu yargılama ve yüksek ceza geliyor.
 • 24 Temmuz 2018 19:41 Trabzon Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da Gerçekleştirdi Trabzon Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da Gerçekleştirdi Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da gerçekleştirdiONLINE alışveriş sitesi 'Hepsiburada' daha önce Adana, Bursa, Antalya, İzmir, Kayseri ve Gaziantep'te gerçekleştirdiği 'E-Ticaret Zirvesi'ne Trabzon'da devam etti.
 • 24 Temmuz 2018 16:03 Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da Gerçekleştirdi Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da Gerçekleştirdi Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da gerçekleştirdiUğur AYDIN-Emre KOLTUK/TRABZON, (DHA)- ONLINE alışveriş sitesi 'Hepsiburada' daha önce Adana, Bursa, Antalya, İzmir, Kayseri ve Gaziantep'te gerçekleştirdiği 'E-Ticaret Zirvesi'ne Trabzon'da devam etti.
 • 24 Temmuz 2018 14:58 Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da Gerçekleştirdi Hepsiburada, E-Ticaret Zirvesi'nin 7'ncisini Trabzon'da Gerçekleştirdi ONLINE alışveriş sitesi 'Hepsiburada' daha önce Adana, Bursa, Antalya, İzmir, Kayseri ve Gaziantep'te gerçekleştirdiği 'E-Ticaret Zirvesi'ne Trabzon'da devam etti.
 • 23 Temmuz 2018 13:27 Ttb'den "Tüm Emekli Hekimlere" Maaş Zammı İsteği Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, "Hangi sosyal güvenlik kurumundan emekli olduğuna bakılmaksızın bütün emekli hekimlerin maaşlarına zam yapılmasını istiyoruz.
 • 20 Temmuz 2018 18:48 Çorlu'da Doktorlardan Sağlıkta Şiddet Sona Ersin Eylemi Çorlu'da Doktorlardan Sağlıkta Şiddet Sona Ersin Eylemi Oktay, açıklamasının devamında ise şunları kaydetti: "Bu nedenle, Türk Tabipleri Birliği'nin defalarca dile getirdiği sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılarak şiddet uygulayanlara hapis cezasının yasalaşmasını bir kez daha hatırlatıyor, bu talebimizden geri adım atmayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz
 • 20 Temmuz 2018 18:10 Çorlu'da Doktorlardan Sağlıkta Şiddet Sona Ersin Eylemi Çorlu'da Doktorlardan Sağlıkta Şiddet Sona Ersin Eylemi Oktay, açıklamasının devamında ise şunları kaydetti: "Bu nedenle, Türk Tabipleri Birliği'nin defalarca dile getirdiği sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılarak şiddet uygulayanlara hapis cezasının yasalaşmasını bir kez daha hatırlatıyor, bu talebimizden geri adım atmayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz
 • 20 Temmuz 2018 13:58 Aydın Tabip Odası'ndan 'Sağlıkta Şiddet Sona Ersin' Çağrısı Aydın Tabip Odası'ndan 'Sağlıkta Şiddet Sona Ersin' Çağrısı Bu nedenle, Türk Tabipleri Birliği'nin defalarca dile getirdiği sağlıkta şiddeti önleme yasasının bir an önce çıkarılarak şiddet uygulayanlara hapis cezasının yasalaşmasını bir kez daha talep ediyoruz
 • 19 Temmuz 2018 05:51 Sağlıkta Şiddet: Harran Üniversitesi Hastanesi'nde Ne Yaşandı? Harran Üniversitesi Hastanesi'nde bir hasta yakını tarafından darp edilerek yoğun bakıma alınan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'ın mesai arkadaşı, yaşananları BBC Türkçe'ye anlattı.
 • 18 Temmuz 2018 14:50 Ttb'den Şanlıurfa'daki Darp Olayına Kınama Türk Tabipleri Birliği, Şanlıurfa'da acil serviste bir hasta yakınının hekime saldırısını kınadı.
 • 12 Temmuz 2018 14:46 Aydın Tabip Odası Basın İçin Danışman Üyeler Atayacak Aydın Tabip Odası Basın İçin Danışman Üyeler Atayacak Aydın Tabip Odası, sağlık haberlerinin veriliş biçimindeki olumsuzlukların önüne geçilmesi için çalışma başlattı.
 • 11 Temmuz 2018 11:00 Ttb Merkez Konseyi Üyesi Gözaltına Alındı TÜRK Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Dr. Halis Yerlikaya, Diyarbakır'da gözaltına alındı.
 • 10 Temmuz 2018 16:45 Rektörlük Önünde İhraçlara Tepki Gösterdiler Türk Tabipleri Birliği, İzmir Tabip Odası, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri, son kanun hükmünde kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilenlere destek olmak amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük önünde ortak basın açıklaması yaptı
 • 10 Temmuz 2018 15:53 İzmir Rektörlük Önünde İhraçlara Tepki Gösterdiler Türk Tabipleri Birliği, İzmir Tabip Odası, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri, son kanun hükmünde kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilenlere destek olmak amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük önünde ortak basın açıklaması yaptı
 • 10 Temmuz 2018 15:32 Dha Yurt Bülteni-12  Türk Tabipleri Birliği, İzmir Tabip Odası, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri, son kanun hükmünde kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilenlere destek olmak amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük önünde ortak basın açıklaması yaptı
 • 10 Temmuz 2018 15:20 Rektörlük Önünde İhraçlara Tepki Gösterdiler Türk Tabipleri Birliği, İzmir Tabip Odası, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyeleri, son kanun hükmünde kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilenlere destek olmak amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük önünde ortak basın açıklaması yaptı
 • 04 Temmuz 2018 17:47 Teb Başkanı Çolak: Eş Değer İlaç İçin Ortak Hareket Edilmesi Önemli Teb Başkanı Çolak: Eş Değer İlaç İçin Ortak Hareket Edilmesi Önemli TÜRK Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Türk Tabipleri Birliği ile hekimlere çağrıda bulunarak, "Sağlık sisteminin vazgeçilmez unsurları olarak eş değer ilaç noktasında hekimlerin ve eczacıların ortak hareket etmesi büyük önem taşımaktadır" dedi.
 • 03 Temmuz 2018 16:47 Türk Tabipler Birliği: Alaattin Çakıcı'ya Verilen Rapor Tıbbi Bulgu İçermiyor Türk Tabipler Birliği: Alaattin Çakıcı'ya Verilen Rapor Tıbbi Bulgu İçermiyor Türk Tabipler Birliği, Alaattin Çakıcı'ya Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi tarafından verildiği belirtilen rapor için "Tedavi sürecine dair herhangi bir tıbbi bulgu içermiyor" ifadesini kullandı.
 • 02 Temmuz 2018 13:05 Fındıkta Rekolte Tespit Çalışmaları Tamamlandı Fındıkta Rekolte Tespit Çalışmaları Tamamlandı 2018 ürünü fındık rekoltesinin tespiti için Türkiye genelinde olduğu gibi,Trabzon’da da 25 Haziran’da başlatılan çalışmalar tamamlandı.
 • 25 Haziran 2018 23:51 Dha Seçim Bülteni - 8 Hakkari'de milletvekili sayısı değişti 24 Haziran seçimlerinin resmi olmayan sonuçlara göre Hakkari'de 3 mliletvekilinin tamamını alan HDP, yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla bir milletvekili kaybetti.
 • 25 Haziran 2018 23:48 Hakkari'de Milletvekili Sayısı Değişti 24 Haziran seçimlerinin resmi olmayan sonuçlara göre Hakkari'de 3 mliletvekilinin tamamını alan HDP, yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla bir milletvekili kaybetti.
 • 25 Haziran 2018 23:47 Hakkari'de Milletvekili Sayısı Değişti Hakkari'de Milletvekili Sayısı Değişti Hakkari'de milletvekili sayısı değişti24 Haziran seçimlerinin resmi olmayan sonuçlara göre Hakkari'de 3 mliletvekilinin tamamını alan HDP, yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla bir milletvekili kaybetti.
 • 25 Haziran 2018 23:20 Hakkari'de Milletvekili Sayısı Değişti Hakkari'de Milletvekili Sayısı Değişti 24 Haziran seçimlerinin resmi olmayan sonuçlara göre Hakkari'de 3 mliletvekilinin tamamını alan HDP, yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasıyla bir milletvekili kaybetti.
 • 25 Haziran 2018 14:20 Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Ergan: Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Ergan: "Millet Yeni Sistem İçin Gereğini Yapmıştır. Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, 24 Haziran’da yapılan seçimlerde, milletin üzerine düşeni sağduyusu ile yerine getirdiğini belirterek “Artık sıra seçilenlerindir" dedi.
 • 25 Haziran 2018 13:35 Ttb Başkanı Ergan'dan Kutlama Mesajı Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonrasında kutlama mesajı yayımladı.
 • 25 Haziran 2018 01:34 Batman'da 5 Milletvekilliğinden 4'ü Hdp, 1'ini AK Parti Kazandı Batman'da 5 Milletvekilliğinden 4'ü Hdp, 1'ini AK Parti Kazandı 2006-2008 yıllarında Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nde yer aldı
 • 15 Haziran 2018 03:57 Dha Yurt Bülteni-22 DOMANİÇ'TE YILDIRIM DÜŞEN 2 KATLI AHŞAP EV YANDI KÜTAHYA'nın Domaniç ilçesinde, yıldırım düşmesi sonucunda eski eşyaların bulunduğu 2 katlı evde yangın çıktı.
 • 11 Haziran 2018 18:39 Antalya'da Hekimlerden Darp Edilen Hekime Destek Antalya'da Hekimlerden Darp Edilen Hekime Destek Şahin, Türk Tabipleri Birliği'nin hazırladığı bir yasal düzenleme tasarısı olduğunu, buna göre hekimlere yapılan saldırı yaşamsal risk oluşturuyorsa ve oradaki sağlık hizmetini aksatıyorsa iki kat ceza verilebileceğini anlattı
 • 08 Haziran 2018 17:02 Türk Tabipleri Birliği 69. Büyük Kongresi Başladı Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) üç gün sürecek 69. Büyük Kongresi başladı.
 • 02 Haziran 2018 20:14 Dha Yurt Bülteni - 15  Bu arada, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülleri gazeteci Ahmet Şık ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerine verilecek
 • 02 Haziran 2018 20:04 Eskişehir Ali İsmail Korkmaz, Saldırıya Uğradığı Sokakta Anıldı Eskişehir Ali İsmail Korkmaz, Saldırıya Uğradığı Sokakta Anıldı Bu arada, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülleri gazeteci Ahmet Şık ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerine verilecek
 • 02 Haziran 2018 18:19 Ali İsmail Korkmaz, Saldırıya Uğradığı Sokakta Anıldı Ali İsmail Korkmaz, Saldırıya Uğradığı Sokakta Anıldı  Bu arada, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Ali İsmail Korkmaz Yaşam Ödülleri gazeteci Ahmet Şık ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerine verilecek
 • 31 Mayıs 2018 14:29 Eskişehir Tabip Odası'ndan Başkan Büyükerşen'e Ziyaret Eskişehir Tabip Odası'ndan Başkan Büyükerşen'e Ziyaret Türk Tabipleri Birliği Eskişehir Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.
 • 30 Mayıs 2018 13:59 Eskişehir'de Yasa Dışı Propaganda Davası Eskişehir'de Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyinin Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sırasında "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı açıklamasının metnini çoğaltıp sokakta dağıtarak yasa dışı propaganda yaptıkları iddiasıyla haklarında dava açılan tutuksuz 10...
 • 26 Mayıs 2018 19:36 CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce: CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı İnce: "Vatandaş Tasarruf Yapmayacak, Devlet Tasarruf Yapacak" İnce, beraberindeki heyetle, sırasıyla Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel ile Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği Başkanı Emin Koramaz'ı makamlarında ziyaret etti
 • 26 Mayıs 2018 18:20 Solun Birlikteliği Eski Bir Terminoloji" İnce, beraberindeki heyetle, sırasıyla Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel ile Türk Mimar ve Mühendisleri Odaları Birliği Başkanı Emin Koramaz'ı makamlarında ziyaret etti
 • 22 Mayıs 2018 14:05 Örnek Fındık Bahçelerinde Verim Artıyor Trabzon'da hayata geçirilen proje kapsamında, yaşlı bahçelerdeki ağaçların sökülerek farklı sistemlerle yeniden dikilmesiyle oluşturulan örnek fındık bahçelerinde verimin arttığı bildirildi.
 • 22 Mayıs 2018 13:47 Tek Dalda, Ocaktan Fazla Fındık Var Tek Dalda, Ocaktan Fazla Fındık Var Dünya fındık üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini sağlayan Türkiye’de, bahçelerdeki geleneksel ocak sisteminin yerini almaya başlayan tek dal uygulaması verimi arttırıyor.