Son dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu haberleri, Türkiye Taşkömürü Kurumu son dakika, son dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu

Son Dakika Türkiye Taşkömürü Kurumu Haberleri

 • TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğünde Yenilenen Pompalar Çalışmaya Başladı
  22 Şub TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğünde Yenilenen Pompalar Çalışmaya Başladı

  TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğünde yer altında biriken suların tahliyesini sağlayan pompalar, yenilenen haliyle çalışmaya başladı. Genel Maden İşçileri Sendikasının açıklamasına göre, 21 milyon lira değerindeki 3 su tahliye pompası, 300 bin liraya yenilenerek yerin 380 metre altında çalışmaya başladı. Pompalar saatte 750 metreküp suyun tahliyesini gerçekleştiriyor.

 • TTK'ya 920 kişi işbaşı yaptı
  15 Şub TTK'ya 920 kişi işbaşı yaptı

  Genel Maden İşçileri Sendika Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) başlayan işçi sayıları ile ilgili bilgi verdi. Yeşil, A ve B gruplarında toplam 920 kişinin işbaşı yaptığını açıkladı.

 • Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi
  13 Şub Amasra Maden Faciası Davasında Tanıklar Dinlendi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak yargılanan sanıkların 6. duruşmasında, maden işçileri ve amirleri tanık olarak dinlendi. Tanıklar, olayın ardından yaşananları anlattı ve kazanın nedenini belirlemek için çeşitli açıklamalarda bulundu. Savcı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep ederken, mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 • Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi
  13 Şub Amasra Maden Faciası Davasında Tahlisiye Ekibi Tanık Olarak Dinlendi

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili davanın 6. duruşmasında, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekibi sorumlusu ve diğer maden işçileri tanık olarak dinlendi. Tahlisiye ekibi sorumlusu, olayın ardından yapılan çalışmaları anlattı ve kazanın nedeninin tam olarak belirlenemeyeceğini ifade etti. Diğer bir tanık ise patlamanın süresinin uzun olduğunu ve tam bir lağım patlaması olduğunu söyleyemediğini belirtti. Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 • Zonguldak'ta Ruhsatsız Maden Ocağı Kapatıldı
  13 Şub Zonguldak'ta Ruhsatsız Maden Ocağı Kapatıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde ruhsatsız olarak işletildiği tespit edilen bir maden ocağı kapatıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, ocakta vinç, 2 vagon, 20 metre ray ve 4 ton kömür ele geçirildi. Türkiye Taşkömürü Kurumu ekipleri, ocağın imha işlemlerini gerçekleştirdi.

 • Zonguldak'ta Kaçak Maden Ocağı Patlatılarak İmha Edildi
  13 Şub Zonguldak'ta Kaçak Maden Ocağı Patlatılarak İmha Edildi

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde jandarma tarafından tespit edilen kaçak maden ocağı, patlatılarak kullanılamaz hale getirildi. Operasyonda iki şüpheli hakkında idari işlem yapılırken 1 vinç, 2 vagon, 20 metre ray ve 4 ton kömür ele geçirildi. Kaçak ocağın imhası için Türkiye Taşkömürü Kurumu ekiplerine haber verildi ve TTK ekipleri patlayıcı madde ile imhasını sağlayarak kaçak ocağı kullanılamaz hale getirdi.

 • Amasra'daki maden faciası davasında altıncı oturum başladı
  13 Şub Amasra'daki maden faciası davasında altıncı oturum başladı

  TTK Amasra Müessesesine ait maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 43 işçinin davası altıncı oturumuyla devam ediyor. Tutuklu ve tutuksuz sanıkların yanı sıra müştekiler, hayatını kaybeden işçilerin yakınları ve avukatlar duruşmada hazır bulundu. Eski TTK Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı hakkında da soruşturma izni verildi.

 • Amasra Maden Faciası Davası 6. Duruşması Başladı
  13 Şub Amasra Maden Faciası Davası 6. Duruşması Başladı

  Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili olarak 7'si tutuklu, 23 kişi hakkında açılan davanın 6. duruşması geniş güvenlik önlemleriyle başladı. TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin cinayete kurban gittiğini belirterek, bu olayın bir facia olduğunu ve sorumluların adalet önüne çıkarılması gerektiğini vurguladı.

 • Karadeniz'deki esrarengiz sesin sırrı 36 saattir çözülemedi
  11 Şub Karadeniz'deki esrarengiz sesin sırrı 36 saattir çözülemedi

  Karadeniz'in kıyı şeridinde duyulan esrarengiz sesin kaynağı 36 saattir çözülemedi. Amasra Kaymakamı Kadir Perçi yaptığı açıklamada "Sesin, savaş uçaklarının yol açtığı sonik patlamalardan olabileceği ihtimali görülüyor." dedi.

 • Erdoğan: Gabar'daki günlük petrol üretim miktarı 35 bin varili geçti
  10 Şub Erdoğan: Gabar'daki günlük petrol üretim miktarı 35 bin varili geçti

  CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2024 yerel seçimleri öncesi Zonguldak'ta düzenlediği mitingde Gabar'da çıkarılan petrolle ilgili, "Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar'daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibarıyla müjdeye dikkat, 35 bin varili geçti.

 • Zonguldak'ta ruhsatsız işletilen 3 maden ocağı kapatıldı
  09 Şub Zonguldak'ta ruhsatsız işletilen 3 maden ocağı kapatıldı

  Zonguldak'ta Kilimli ilçesinde bulunan 2'si sahipsiz, 1'i sahipli olan 3 maden ocağı, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından ruhsatsız işletildiği tespit edilerek kapatıldı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekipleri tarafından yapılan kapatma işlemi sonrasında, ocaklarda bulunan malzemeler Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • Zonguldak'ta 3 kaçak maden ocağı patlayıcı madde kullanılarak imha edildi
  09 Şub Zonguldak'ta 3 kaçak maden ocağı patlayıcı madde kullanılarak imha edildi

  Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tespit ettikleri 3 kaçak maden ocağına operasyon düzenledi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekipleri tarafından patlayıcı madde kullanılarak ocağın kullanılamaz hale getirildi. Operasyonda 1 vinç ve 30 metre uzunluğunda ray ele geçirildi.

 • Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden işçinin cenazesi defnedildi
  08 Şub Zonguldak'ta maden göçüğünde hayatını kaybeden işçinin cenazesi defnedildi

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen göçükte yaşamını yitiren işçinin cenazesi toprağa verildi. Göçükte hayatını kaybeden Murat Çetinkaya'nın cenazesi, babaevinde helallik alındıktan sonra köy mezarlığına defnedildi. Olayda mahsur kalan Erdem Yıldız ise tedavisinin ardından taburcu edildi ve cenazeye katıldı.

 • Zonguldak'ta Maden Göçüğünde Hayatını Kaybeden İşçinin Cenazesi Toprağa Verildi
  08 Şub Zonguldak'ta Maden Göçüğünde Hayatını Kaybeden İşçinin Cenazesi Toprağa Verildi

  Zonguldak'ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçük sonucu hayatını kaybeden Murat Çetinkaya'nın cenazesi toprağa verildi. 3 çocuk babası olan maden işçisinin emeklilik gününe sadece 20 gün kaldığı öğrenildi.

 • GMİS Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı, TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ndeki işçileri ziyaret etti
  08 Şub GMİS Genel Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı, TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ndeki işçileri ziyaret etti

  Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde işbaşı yapan ve eğitimleri süren işçileri ziyaret etti. Yeşil ve Mutlu, ziyarette işçilere hoş geldin dileklerini ileterek, eğitim ve iş sağlığı güvenliği konularının önemini vurguladı. Ziyarete GMİS Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan, şube yönetim kurulu ve Amelebirliği yöneticileri de katıldı.

 • Bartın'daki maden faciasıyla ilgili eski TTK yöneticileri hakkında soruşturma izni verildi
  08 Şub Bartın'daki maden faciasıyla ilgili eski TTK yöneticileri hakkında soruşturma izni verildi

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bartın'da 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasına ilişkin eski Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Kazım Eroğlu ve eski Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla soruşturma izni verdi. Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 195 sayfalık iddianameye göre, tutuklu olan bazı yöneticiler için 'olası kast ile öldürme' suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istendi.

 • Zonguldak'ta maden ocağında göçük! 5 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı
  08 Şub Zonguldak'ta maden ocağında göçük! 5 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı

  Zonguldak'ta Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan özel bir maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte mahsur kalan işçilerden Erdem Yıldız sağ olarak kurtarılırken Murat Çetinkaya'nın ise 5 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı.

 • Zonguldak'ta maden göçüğünde 2 işçi mahsur kaldı, biri kurtarıldı
  08 Şub Zonguldak'ta maden göçüğünde 2 işçi mahsur kaldı, biri kurtarıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçük sonucu 2 işçi mahsur kaldı. Kurtarma çalışmaları sonucunda bir işçi kurtarılırken, diğer işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Olay yerine jandarma, sağlık ekipleri ve AFAD sevk edildi. İşçilerden biri hastaneye kaldırılırken, diğerinin cenazesi morga götürüldü. Vali ve yetkililer olay yerinde incelemelerde bulundu.

 • Zonguldak'ta maden göçüğü: İşçilerden biri sağ olarak kurtarıldı, diğerinin de sağ olduğu belirtiliyor
  08 Şub Zonguldak'ta maden göçüğü: İşçilerden biri sağ olarak kurtarıldı, diğerinin de sağ olduğu belirtiliyor

  Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kilimli ilçesinde meydana gelen maden göçüğüyle ilgili açıklama yaptı. Hacıbektaşoğlu, göçük altında kalan işçilerden birinin sağ olarak kurtarıldığını ve diğerinin de sağ olduğunu belirtti. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: DİĞER İŞÇİMİZİN DE SAĞ OLDUĞUNU, SES ALINDIĞINI BİLİYORUZ
  08 Şub VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: DİĞER İŞÇİMİZİN DE SAĞ OLDUĞUNU, SES ALINDIĞINI BİLİYORUZ

  Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kilimli ilçesinde meydana gelen maden göçüğüyle ilgili açıklama yaptı. Hacıbektaşoğlu, göçük altında kalan işçilerden birinin sağ olarak kurtarıldığını ve diğer işçinin de sağ olduğunu, ses alındığını belirtti. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Özel maden ocağında göçük: 2 işçiden 1'i sağ olarak çıkartıldı
  08 Şub Özel maden ocağında göçük: 2 işçiden 1'i sağ olarak çıkartıldı

  Zonguldak'ta özel bir maden şirketi tarafından işletilen maden ocağında meydana gelen göçükte 2 işçiden 1'i sağ olarak çıkartıldı. Diğer işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor. Olay yerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vali Hacıbektaşoğlu, diğer işçinin de sağ olduğunu ve ses alındığını belirtti.

 • Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük: 2 İşçiden 1'i Sağ Kurtarıldı
  08 Şub Zonguldak'ta Maden Ocağında Göçük: 2 İşçiden 1'i Sağ Kurtarıldı

  Zonguldak'ta özel bir maden şirketine ait olan maden ocağında meydana gelen göçük sonucunda 2 işçiden biri sağ olarak kurtarıldı. Diğer işçinin kurtarma çalışmaları devam ediyor. Olayın ardından bölgeye AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vali Hacıbektaşoğlu, diğer işçinin de sağ olduğunu ve ses alındığını belirtti.

 • Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 2 işçiden biri kurtarıldı
  08 Şub Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 2 işçiden biri kurtarıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçük sonucu mahsur kalan 2 işçiden biri kurtarıldı. İhbar üzerine olay yerine jandarma, sağlık ekipleri ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Diğer işçinin de sağ olduğu ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

 • Gelik'teki maden ocağında göçük: 1 işçi kurtarıldı, 1 işçi mahsur
  07 Şub Gelik'teki maden ocağında göçük: 1 işçi kurtarıldı, 1 işçi mahsur

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 işçiden 1'i sağ olarak kurtarıldı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Enerji Bakanı Bayraktar Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu
  07 Şub Enerji Bakanı Bayraktar Zonguldak'ta ziyaretlerde bulundu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Zonguldak'ta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında işçilerle bir araya gelen Bayraktar, daha sonra Genel Maden İşçileri Sendikasını (GMİS) ziyaret etti. Ziyaretler sırasında çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Bayraktar, esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • Bakan Bayraktar: Madencilerimizi daha kurumsal bir yapı içinde göreceğiz
  07 Şub Bakan Bayraktar: Madencilerimizi daha kurumsal bir yapı içinde göreceğiz

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bakanlığa geldikten sonra en önemli hedef olarak kendimize koyduğumuz şeylerden bir tanesi; madencilerimizin bu kabiliyetini afetlerdeki bu çalışmalarını daha kurumsal hale nasıl getirebiliriz.

 • Bakan Bayraktar Zonguldak'ta maden ocağına inerek madencilerle öğlen yemeği yedi
  07 Şub Bakan Bayraktar Zonguldak'ta maden ocağına inerek madencilerle öğlen yemeği yedi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Zonguldak'ta maden ocağına inerek, eksi 170 metrede madencilerle öğlen yemeği yedi. Bayraktar, madencilerin afetlerdeki çalışmalarını kurumsal hale getirmek istediklerini söyledi.

 • Zonguldak'ta ruhsatsız işletilen 10 maden ocağı kapatıldı
  07 Şub Zonguldak'ta ruhsatsız işletilen 10 maden ocağı kapatıldı

  Zonguldak'ta yapılan denetimler sonucunda, Kilimli'de 5 sahipsiz, merkez ilçede 2 sahipsiz ve 3 sahipli olmak üzere toplamda 10 maden ocağının ruhsatsız işletildiği tespit edildi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekipleri tarafından kapatılan maden ocaklarındaki malzemeler, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • Zonguldaklı Madenciler Depremde Hayatını Kaybedenleri Dualarla Anıyor
  06 Şub Zonguldaklı Madenciler Depremde Hayatını Kaybedenleri Dualarla Anıyor

  Kahramanmaraşlı merkezli depremlerden etkilenen bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılan Zonguldaklı madenciler, hayatını kaybedenleri dualarla yad etti. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon ve Kozlu müessese müdürlüklerinde düzenlenen törenlerde, depremlerde yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu, Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Maden işçileri, tecrübelerine dayanarak vatandaşları kurtarmaya çalıştıklarını belirterek, ölenlere Allah'tan rahmet diledi. Bolu'da da depremde hayatını kaybedenler için dua programı düzenlendi.

 • Zonguldak'ta Maden İşçileri Depremde Hayatını Kaybedenleri Dualarla Andı
  06 Şub Zonguldak'ta Maden İşçileri Depremde Hayatını Kaybedenleri Dualarla Andı

  Zonguldak'ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenleri anmak için maden işçileri dualar etti. Duaların ardından işçiler çalışmak için yerin metrelerce altına indi.

 • Maden İşçileri Depremin Yıl Dönümünde Anma Programları Düzenledi
  06 Şub Maden İşçileri Depremin Yıl Dönümünde Anma Programları Düzenledi

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları için bölgeye giden maden işçileri, depremzedeleri canlı olarak kurtarmıştı. Depremin yıl dönümünde maden işçileri, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun farklı müesseselerinde anma programları düzenledi.

 • Zonguldak'ta 6 Şubat depremleri anma programı düzenlendi
  06 Şub Zonguldak'ta 6 Şubat depremleri anma programı düzenlendi

  ZONGULDAK'ta 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Demokrasi Platformu ile deprem bölgesindeki çalışmalarıyla akıllara kazınan maden işçileri anma programı düzenledi.

 • Zonguldak'ta maden işçileri deprem anma programı düzenledi
  06 Şub Zonguldak'ta maden işçileri deprem anma programı düzenledi

  Zonguldak'ta 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Demokrasi Platformu ile deprem bölgesindeki çalışmalarıyla akıllara kazınan maden işçileri anma programı düzenledi. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, depremin yıkıma yol açtığı bölgelerde 4 bin madencinin bölgede görev yaptığını belirterek, 'Türkiye bir deprem bölgesi. Tekrar bu acılar yaşanabilir, bunlara da hazırlıklı olmak lazım. 2 bin maden işçisiyle beraber arama kurtarma çalışmalarına katılacak tam teçhizatlı projenin bir an önce hayata geçmesini istiyoruz.' dedi.

 • Zonguldak'ta maden işçileri deprem anma programı düzenledi
  06 Şub Zonguldak'ta maden işçileri deprem anma programı düzenledi

  Zonguldak'ta 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Demokrasi Platformu ile deprem bölgesindeki çalışmalarıyla akıllara kazınan maden işçileri anma programı düzenledi.

 • Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu
  05 Şub Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu

  Zonguldak'ta 11 yıl önce meydana gelen maden faciasında 8 madencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozuldu. Dosya, 6 üst düzey TTK yöneticisinin yargılandığı dava ile birleştirildi ve 9 sanık 'bilinçli taksirle öldürme' suçundan yeniden yargılanmaya başlandı.

 • Madenciler, enkazdan kurtardıkları aileyi ziyaret etti
  05 Şub Madenciler, enkazdan kurtardıkları aileyi ziyaret etti

  Hatay'da 6 Şubat depremlerinde enkaz altında kalan Tuğçe Gövtaş ve kızları Eylül ve Ecem Gövtaş, onları kurtaran madenciler Yasin Sever, Ertan Akar ve İlyas Açıkgöz ile bir araya geldi. Madenciler, depremin birinci yılında enkaz altından kurtardıkları aileyi ziyaret etti. Buluşma, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar tarafından sosyal medya hesabından paylaşıldı. Madenciler ve aile, birbirlerine minnettarlıklarını ifade etti.

 • Depremde enkaz altında kalan aile, kurtaran madencilerle buluştu
  05 Şub Depremde enkaz altında kalan aile, kurtaran madencilerle buluştu

  Hatay'da 6 Şubat depremlerinde enkaz altında kalan Tuğçe Gövtaş ve kızları, onları kurtaran madenciler Yasin Sever, Ertan Akar ve İlyas Açıkgöz ile bir araya geldi. Madenciler, depremin birinci yılında enkaz altından kurtardıkları aileyi ziyaret etti. Buluşma, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Depremde görev yapan 9 bin 798 madenci, enkazdan 324 vatandaşı canlı olarak çıkardı.

 • Depremde kurtarılan aile ve madenciler bir yıl sonra buluştu
  05 Şub Depremde kurtarılan aile ve madenciler bir yıl sonra buluştu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 6 Şubat depremlerinde arama kurtarma çalışmalarında görev alan madencilere ilişkin bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, Hatay'da üç madencinin enkaz altından kurtardığı aile ve kızlarıyla bir yıl sonra buluşmaları yer aldı. Bakanlık açıklamasına göre, depremlerde görev alan 9 bin 798 madenci, enkaz altından 324 kişiyi canlı olarak kurtardı. Başmühendis Yasin Sever ve diğer madenciler, kurtardıkları aileyi ziyaret ederek duygusal anlar yaşadı.

 • Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu
  05 Şub Zonguldak'ta maden faciası davasında Yargıtay kararı bozdu

  Zonguldak'ta 11 yıl önce meydana gelen maden faciasında 8 madencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozuldu. Dosya, 6 üst düzey TTK yöneticisinin yargılandığı dava ile birleştirildi ve 9 sanık 'bilinçli taksirle öldürme' suçundan yeniden yargılanmaya başlandı.

 • Zonguldaklı Maden İşçileri, Enkaz Altından Kurtardıkları Genç Kıza Destek Verdi
  04 Şub Zonguldaklı Maden İşçileri, Enkaz Altından Kurtardıkları Genç Kıza Destek Verdi

  Zonguldaklı maden işçileri, asrın felaketinde enkazın altından kurtardıkları 20 yaşındaki Songül Göksu'ya iki ayağının ampute edilmesi sonrası tedavi sürecinde de iletişimi koparmayarak destek verdi. Maden işçileri, Songül ile sürekli irtibat halinde olduklarını ve moral vermek için görüntülü konuşmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca, madencilerin yer altı kurtarma tekniğini bildikleri için ön plana çıktığı ve herkesin kurtarma çalışmalarına katıldığı ifade edildi.

 • Madenciler, depremde enkaz altında kalan genç kızla iletişimini sürdürüyor
  04 Şub Madenciler, depremde enkaz altında kalan genç kızla iletişimini sürdürüyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman'da enkaz altında kalan Songül Göksu'yu üçüncü gün kurtaran madenciler, tedavi sürecinde ziyaretleriyle moral verdikleri genç kızla iletişimi sürdürüyor. Madenciler, 1 yıl süren tedavinin sonunda protez bacaklarıyla ayağa kalkan Göksu'yu afetin birinci yılında Adıyaman'da ziyaret edecek.

 • Zonguldak'ta TTK çalışanlarından Gazze'ye ambulans desteği
  02 Şub Zonguldak'ta TTK çalışanlarından Gazze'ye ambulans desteği

  Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Merkez Servisi çalışanları, Gazze'ye acil ambulans gönderme kampanyasına maddi destek sağladı. Cansuyu Derneği Zonguldak İl Temsilcisi Samet Tuna Güngör, Gazze'ye yönelik uzun süren saldırılar sonucu yaşanan trajediye dikkat çekerek, Gazze'ye Acil Ambulans Ulaştırıyoruz kampanyası başlattıklarını belirtti. Güngör, TTK çalışanlarına teşekkür ederek, Gazze'deki yaralılara yardım eli uzatmayı ve sağlık sistemini desteklemeyi amaçladıklarını ifade etti.

 • TTK Armutçuk Müessesesi'nde işe başlayan 64 maden işçisi yer altına indi
  31 Oca TTK Armutçuk Müessesesi'nde işe başlayan 64 maden işçisi yer altına indi

  Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi'nde işe başlayan 64 maden işçisi, eğitimlerinin tamamlanmasının ardından ilk kez yer altına indi. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, madencilerin yer altında bir süre daha eğitim göreceklerini ve çalışmalarına başlamadan önce tüm maden işçilerine kazasız, belasız çalışma temennisinde bulundu.

 • Zonguldak'ta göçükteki madencilere 11 saat sonra ulaşıldı
  22 Oca Zonguldak'ta göçükteki madencilere 11 saat sonra ulaşıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde faaliyet gösteren Turnalı Madenciliğe ait kömür ocağında meydana gelen göçük sonucu mahsur kalan 2 madenci, 11 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı. Göçüğün diğer tarafında kalan madenciler, diafon yardımıyla yardım istedi. Yetkililerin geç haberdar olması üzerine kurtarma ekipleri sevk edildi. Mahsur kalan işçiler, aileleriyle iletişim kurarak iyi olduklarını söyledi. İşçilerin kurtarılmasıyla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Zonguldak'ta göçük altında kalan madenciler kurtarıldı
  22 Oca Zonguldak'ta göçük altında kalan madenciler kurtarıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde faaliyet gösteren Turnalı Madenciliğe ait kömür ocağında meydana gelen göçük sonucu mahsur kalan 2 madenci, 11 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı. Göçüğün diğer tarafında kalan madenciler, diafon yardımıyla yardım istedi. Yetkililerin geç haberdar edilmesi üzerine Türkiye Taşkömürü Kurumu tahlisiye ekibi ile AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Mahsur kalan işçiler, aileleriyle iletişim kurarak endişelenmemelerini ve iyi olduklarını söyledi. İşçilerin kurtarılmasıyla birlikte ilk kontrolleri yapıldıktan sonra olayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Maden ocağında mahsur kalan işçiler 11 saat sonra kurtarıldı
  22 Oca Maden ocağında mahsur kalan işçiler 11 saat sonra kurtarıldı

  Zonguldak'ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 işçi, 11 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 • Zonguldak'ta Göçük Altında Mahsur Kalan İşçiler Kurtarıldı
  22 Oca Zonguldak'ta Göçük Altında Mahsur Kalan İşçiler Kurtarıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bulunan özel bir maden ocağında meydana gelen göçük sonucu mahsur kalan 2 işçi, 11 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Zonguldak'ta sevgilisini ve iş arkadaşını öldüren kadının tedavi kayıtları bulunamadı
  21 Oca Zonguldak'ta sevgilisini ve iş arkadaşını öldüren kadının tedavi kayıtları bulunamadı

  Zonguldak'ta sevgilisi ve iş arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Sevilay Kıral, ilk duruşmada psikiyatrik tedavi gördüğünü belirtti. Ancak mahkeme, tedavi kayıtlarına rastlanılmadığını bildirdi. Sanık avukatı ise müvekkilinin tedavi gördüğü başka hastaneleri bildirebilmesi için süre talep etti.

 • GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, yeni işe başlayan maden işçilerini ziyaret etti
  19 Oca GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, yeni işe başlayan maden işçilerini ziyaret etti

  GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde yeni işe başlayan maden işçilerini ziyaret etti. Mutlu, iş başı yapan madencilere iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere çeşitli konularda eğitim verildiğini söyledi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı ise Karaman beldesinde ziyaretlerde bulundu ve vatandaşlara teşekkür etti.

 • GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde Maden İşçilerini Ziyaret Etti
  19 Oca GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde Maden İşçilerini Ziyaret Etti

  GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde çalışan maden işçilerini ve kuruma yeni başlayan maden işçilerini ziyaret ederek bilgilendirme konuşması yaptı.

 • TTK Genel Müdürü GMİS'i ziyaret etti
  17 Oca TTK Genel Müdürü GMİS'i ziyaret etti

  TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, GMİS'i ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil ve yönetim kuruluyla bir araya geldi. Ziyarette, istihdam süreçleri ve çeşitli konular görüşüldü.

 • Zonguldak'ta Maden İşçileri, 2023'e Damga Vuran Olayların Fotoğraflarını İnceledi
  16 Oca Zonguldak'ta Maden İşçileri, 2023'e Damga Vuran Olayların Fotoğraflarını İnceledi

  Zonguldak'ta maden işçileri, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Maden işçileri, AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceledi. Fotoğrafları değerlendiren madenci Sinan Durdu, tüm kategorilerdeki fotoğrafların etkileyici olduğunu ve takdiri hak ettiğini söyledi.

 • Zonguldak'ta 2 bin işçinin alımıyla ilgili ilk grup maden işçileri mesaiye başladı
  15 Oca Zonguldak'ta 2 bin işçinin alımıyla ilgili ilk grup maden işçileri mesaiye başladı

  Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda yapılan 2 bin işçi alımının ardından ilk gruptaki 373 maden işçisi mesaiye başladı. İşçilerin sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlandı ve çalışacakları müesseseler belirlendi. Diğer grupların da kademeli olarak işbaşı yapması planlanıyor.

 • TTK'ye kurayla alınan işçilerden 373'ü iş başı yaptı (2)- Yeniden
  15 Oca TTK'ye kurayla alınan işçilerden 373'ü iş başı yaptı (2)- Yeniden

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalıştırılmak üzere yapılan kuradan çıkan 2 bin kişiden sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlanan 1014 işçinin hangi müessesede çalışacağı belli oldu. 15 Ocak itibariyle işlemleri tamamlanan ilk gruptaki 373 işçi bugün itibariyle iş başı yaptı. İşçi alımı 3 gruba bölündü ve diğer gruplar da önümüzdeki aylarda işe başlayacak. Yedeklerin ise henüz çağrılmadığı belirtiliyor.

 • TTK'da çalışacak bin işçinin hangi müessesede çalışacağı belli oldu
  15 Oca TTK'da çalışacak bin işçinin hangi müessesede çalışacağı belli oldu

  Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalıştırılmak üzere yapılan kuradan çıkan bin kişiden sağlık ve güvenlik soruşturmaları tamamlanan 1014 işçinin hangi müessesede çalışacağı belli oldu. İlk gruptaki 373 işçi iş başı yaptı. İşçi alımı 3 gruba bölündü ve diğer gruplar da 3 ay içinde başlayacak. Yedeklerin çağrılmaması nedeniyle işçi açığı yaşanıyor.

 • Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: 'Sevdam Dedikleri İstanbul'a İhanet Ettiler'
  12 Oca Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık: "Sevdam Dedikleri İstanbul'a İhanet Ettiler"

  Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Afet Yönetim Modeli ve Beylikdüzü’nde 10 mahalleye konulacak Afet ve Acil Durum Müdahale İstasyonu konteynerlerinin tanıtım toplantısında; “Ülkemiz plansız büyümeye kurban edildi. Sevdam dedikleri İstanbul'a ihanet ettiler. Ancak bizler ne İstanbul'u ne de Beylikdüzü'nü çaresizliğe mahkum etmeyeceğiz. Ekrem başkanımızla birlikte İstanbul'da yapılmak istenen kötülüğe karşı sesimizi yükselttik. Yükseltmeye de devam edeceğiz. Çünkü bizler afet anında kentlerin ve insanların neler yaşayabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzdendir ki tüm işlerimiz tüm önceliğimiz, yönettiğimiz kentleri her türlü afete hazır hale getirmek daha dayanıklı, daha dirençli bir kente dönüştürmektir” dedi.

 • Zonguldak'ta Ruhsatsız 7 Maden Ocağı Kapatıldı
  12 Oca Zonguldak'ta Ruhsatsız 7 Maden Ocağı Kapatıldı

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yapılan çalışmalar sonucunda ruhsatsız işletildiği tespit edilen 7 maden ocağı kapatıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 3 vinç, 2 vagon, 105 metre demir ray ve 8 bin 200 kilogram kömür ele geçirildi. Maden ocakları Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekiplerince kapatıldı ve ele geçirilen malzemeler Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • Zonguldak'ta Kaçak Maden Ocaklarına Operasyon
  12 Oca Zonguldak'ta Kaçak Maden Ocaklarına Operasyon

  Zonguldak'ta jandarma ekipleri tarafından kaçak maden ocaklarına yönelik operasyon düzenlendi. Kilimli ilçesinde 7 kaçak maden ocağı tespit edildi ve bu ocaklarda 3 adet vinç, 2 adet vagon, 105 metre demir ray, 8 bin 200 kilogram kömür ele geçirildi. Kömür ocakları Türkiye Taşkömürü Kurumu ekiplerince imha edildi ve ele geçirilen eşyalar Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • Zonguldak'ta 7 Kaçak Maden Ocağı Patlatılarak Kullanılamaz Hale Getirildi
  12 Oca Zonguldak'ta 7 Kaçak Maden Ocağı Patlatılarak Kullanılamaz Hale Getirildi

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen 7 kaçak maden ocağı, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekipleri tarafından patlatılarak kullanılamaz hale getirildi. Jandarma ekipleri baskın sırasında 3 vinç, 2 vagon, 105 metre demir ray ve 8 ton 200 kilogram kömür ele geçirdi. Kaçak ocakların sahiplerinin tespiti için inceleme başlatıldı.

 • TTK Kozlu Müessese Müdürlüğünde yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden 8 madenci törenle anıldı
  08 Oca TTK Kozlu Müessese Müdürlüğünde yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden 8 madenci törenle anıldı

  7 Ocak 2013'te Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında meydana gelen metan gazı püskürmesi sonucu hayatını kaybeden 8 madenci, düzenlenen törenle anıldı. Törende Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Yener Arslanbuğa, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine vurgu yaparak, daha fazla işçi alınması için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Törene TTK Kozlu Müessese Müdürü, GMİS Kozlu Şube Başkanı ve maden işçileri katıldı.

 • Kozlu'da hayatını kaybeden 8 maden işçisi dualarla anıldı
  08 Oca Kozlu'da hayatını kaybeden 8 maden işçisi dualarla anıldı

  TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'ne ait maden ocağında 7 Ocak 2013'te meydana gelen faciada hayatını kaybeden 8 işçi, kuyu başında dualarla anıldı. Şehit madenciler, facianın 11'inci yıl dönümünde 'kuyubaşı' olarak tabir edilen ocak girişinde sabah vardiyası öncesi dualarla anıldı. Törene, Kozlu Müessese Müdürü Nurettin Yılmaz, GMİS Genel Sekreteri Yener Aslanbuğa, Kozlu Şube Başkanı Dursun Başbakıcı, şube yöneticileri ve maden işçileri katıldı.

 • Zonguldak'ta madencilerin iş başlangıç tarihi açıklandı
  08 Oca Zonguldak'ta madencilerin iş başlangıç tarihi açıklandı

  Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na alınacak işçi kurasından çıkan madencilerin 15 Ocak'ta mesaiye başlayacağı duyuruldu. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, sağlık muayeneleri ve güvenlik soruşturmalarının tamamlandığını belirtti.

 • Büyük Madenci Yürüyüşü'nün Üzerinden 33 Yıl Geçti.
  04 Oca Büyük Madenci Yürüyüşü'nün Üzerinden 33 Yıl Geçti.

  33 yıl önce bugün, 48 bin maden işçisi Zonguldak'tan Ankara'ya doğru Büyük Madenci Yürüyüşü'nü başlattı... 33 yıl sonra bugün Aydın'ın Çine ilçesindeki kuvars madeninde çalışan işçiler, silikozis hastalığı ile mücadele ediyor. Çine Yaşam Platformu'nun kurucularından Ahmet Uslu, “Çine'de 26 maden şirketi var, toplam 6 bin 500 işçi var şu anda. Bana göre 6 bin 500 işçiye eğer bir sağlık taraması yapılırsa belki yeni gelen işçilerde olmayabilir ama bir yıl çalışan işçiler dahil olmak üzere işçilerin tamamında silikozis hastalığı var. 40 yıldır silikozis var Çine'de. Vahşi bir madencilik yapılıyor. Orta çağ karanlığında bir madencilik... Bence Türkiye'de de böyle ama Çine, bizim gözümüzün önünde olduğu için Çine gerçekten bunu yaşıyor” diye konuştu. Uslu ayrıca, “Birkaç işçi var emekli olan. Onlar da hasta olmuşlarda hastalığını 20'inci yılında emekli olurken bulmuş, emekli de olabilmiş; kurtarabilmiş kendisini. Emekli olmayan, çok sayıda genç işçi öldü zaten” dedi.

 • Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti
  30 Ara Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti

  Zonguldak'ta asayişten, sağlığa, ekonomiden, siyaset ve kültür-sanata birçok alanda yaşananların ardından 2023 yılı böyle geçti.

 • Zonguldak'ta ruhsatsız maden ocakları imha edildi
  27 Ara Zonguldak'ta ruhsatsız maden ocakları imha edildi

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde ruhsatsız işletildiği tespit edilen 3 maden ocağı, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekiplerince imha edildi. Maden ocaklarında ele geçirilen malzemeler ise Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

 • Zonguldak'ta tren otomobile çarptı: 3 yaralı
  20 Ara Zonguldak'ta tren otomobile çarptı: 3 yaralı

  Zonguldak'ta bir trenin hemzemin geçitte otomobile çarpması sonucu aynı aileden 1'i çocuk 3 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı, kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 • TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde kömür yıkama tesisi yenilendi
  19 Ara TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde kömür yıkama tesisi yenilendi

  TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü bünyesinde bulunan atıl durumdaki kömür yıkama tesisi, TTK Genel Müdürlüğü tarafından yenilendi. Yapılan onarım çalışmaları sonucunda tesis, günlük yaklaşık 2 bin ton kömür yıkamaya hazır hale getirildi.

 • TTK Kozlu Müessesesi'nde Kartiye-4 Üretimine Dua Töreni
  12 Ara TTK Kozlu Müessesesi'nde Kartiye-4 Üretimine Dua Töreni

  TTK Kozlu Müessesesi'ne bağlı maden ocağında üretime açılan Kartiye-4 esnek yarı mekanize sistem için hayvan keserek tören düzenlendi. Törende Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Madenciler ve katılımcılar tarafından kurban kesimi gerçekleştirildi.

 • Zonguldak'ta ev heyelan altında kaldı, arama-kurtarma çalışması başlatıldı
  10 Ara Zonguldak'ta ev heyelan altında kaldı, arama-kurtarma çalışması başlatıldı

  Zonguldak'ta kuvvetli yağış sonucu meydana gelen heyelan nedeniyle bir ev yıkıldı ve içinde mahsur kalan anne ve oğlu için arama-kurtarma çalışması başlatıldı. İkinci bir heyelanın yaşandığı bölgede kurtarma ekipleri de toprak altında kaldı.

 • Zonguldak'tan kahreden haber! Göçük altında kalan anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı
  10 Ara Zonguldak'tan kahreden haber! Göçük altında kalan anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı

  Zonguldak'ta heyelanda yıkılan evde göçük altında kalan anne ve oğlunun cansız bedenine ulaşıldı.

 • Zonguldak'ta Göçük Altında 1 Kişinin Cansız Bedenine Ulaşıldı
  10 Ara Zonguldak'ta Göçük Altında 1 Kişinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

  Zonguldak'ta meydana gelen göçük sonucunda 2 kişi göçük altında kalmıştı. AFAD Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi. Diğer kişinin arama kurtarma çalışmaları ise devam etmektedir.

 • AFAD: '9 Aralık 2023 tarihinde Zonguldak ilimiz merkez ilçesi Asma Mahallesi'nde iki katlı bir ev heyelan sebebi ile çökmüş, 2 vatandaşımız göçük...
  10 Ara AFAD: "9 Aralık 2023 tarihinde Zonguldak ilimiz merkez ilçesi Asma Mahallesi'nde iki katlı bir ev heyelan sebebi ile çökmüş, 2 vatandaşımız göçük...

  AFAD: "9 Aralık 2023 tarihinde Zonguldak ilimiz merkez ilçesi Asma Mahallesi'nde iki katlı bir ev heyelan sebebi ile çökmüş, 2 vatandaşımız göçük altında kalmıştır.

 • HALA GÖÇÜK ALTINDALAR
  10 Ara HALA GÖÇÜK ALTINDALAR

  İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Zonguldak'ta meydana gelen heyelan sonucu toprak altında kalan Perihan Çakar ile oğlu Sait Çakar'ın arama-kurtarma çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Karaloğlu, bölgede yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verirken, vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

 • Zonguldak'ta heyelanda evleri yıkılan anne ve oğlu için arama kurtarma çalışmaları yeniden başladı
  10 Ara Zonguldak'ta heyelanda evleri yıkılan anne ve oğlu için arama kurtarma çalışmaları yeniden başladı

  Zonguldak'ın Asma Mahallesi Tulumba mevkiinde dün akşam meydana gelen heyelanda evleri yıkılan anne ve oğlu için arama kurtarma çalışmaları günün ilk ışıklarıyla yeniden başladı. Heyelan nedeniyle yaralanan 21 arama kurtarma görevlisi hastaneye kaldırıldı. Heyelan bölgesinde yapılan inceleme sonucunda güvenli olduğu belirlenen alanda AFAD, Zonguldak Belediyesi, jandarma ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri çalışmalara katılıyor.

 • Zonguldak'ta heyelan sonucu toprak altında kalan anne ve oğlu için kurtarma çalışmaları devam ediyor
  10 Ara Zonguldak'ta heyelan sonucu toprak altında kalan anne ve oğlu için kurtarma çalışmaları devam ediyor

  Zonguldak'ta yaşanan heyelan sonucu toprak altında kalan Perihan Çakar ve oğlu Sait Çakar için yapılan kurtarma çalışmaları günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başladı. Heyelan sırasında 21 kişi göçük altında kalmış, 21 personel kurtarılmıştır.

 • Zonguldak'tan acı haber! Göçük altında kalan iki kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı
  10 Ara Zonguldak'tan acı haber! Göçük altında kalan iki kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı

  Zonguldak'ta meydana gelen heyelanda evlerinin yıkılması sonucu göçük altında kalan iki kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. AFAD'dan yapılan açıklamada, göçük altındaki diğer kişinin bulunması için çalışmaların devam ettiğine vurgu yapıldı.

 • Zonguldak'ta ikinci heyelan: Kurtarma ekipleri toprak altında kaldı
  09 Ara Zonguldak'ta ikinci heyelan: Kurtarma ekipleri toprak altında kaldı

  Zonguldak'ta heyelan nedeniyle anne ve oğlunun arama-kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede ikinci heyelan meydana geldi. Kurtarma ekipleri toprak altında kaldı. Bölgeye ambulans, arama-kurtarma ekipleri ve maden işçileri sevk edildi.

 • Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanda ev toprak altında kaldı
  09 Ara Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanda ev toprak altında kaldı

  Zonguldak'ın Asma Mahallesi Tulumba mevkiinde sağanak yağmur sonrası meydana gelen heyelanda bir ev toprak altında kaldı. Enkaz altında olduğu tahmin edilen 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 • Üzülmez Taşkömürü Sahası 15 yıl süreyle işletmeye verilecek
  07 Ara Üzülmez Taşkömürü Sahası 15 yıl süreyle işletmeye verilecek

  Üzülmez Taşkömürü İşletme Müessesesi sınırlarında bulunan Karaelmas Taşkömürü Sahası, 15 yıl süreyle rödovans karşılığı işletmeye verilecek. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tarafından yapılan ilana göre, ihale 15 Ocak Pazartesi günü saat 15.00'te gerçekleştirilecek.

 • Zonguldak'ta Ambulansa Yol Veren Makiniste Plaket
  06 Ara Zonguldak'ta Ambulansa Yol Veren Makiniste Plaket

  Zonguldak'ta bir tren makinisti, geçiş güzergahında bulunan ambulansı fark ederek treni durdurup yol verdiği için plaketle ödüllendirildi. İl Sağlık Müdürü, makinisti ve diğer demiryolu çalışanlarını kutladı ve teşekkür etti.

Advertisement