Tavşanlı'da Dünya Çevre Günü Kutlandı - Son Dakika

Tavşanlı'da Dünya Çevre Günü Kutlandı

05.06.2014 15:28
Tavşanlı'da Dünya Çevre Günü Kutlandı

Tavşanlı Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.

Tavşanlı Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.

İlçede 3 gün sürecek etkinlikler kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'nda, yağ, pil, cam, kağıt ve metal atıkların ayrıştırılması amacıyla tanıtım düzenledi ve doğa resim sergisi açıldı.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Numan Hatipoğlu, çevrenin korunması, çevre bilincinin yerleştirilmesi, çöplerin ayrıştırılması ve dönüştürülmesi açısından, şenlik havasındaki etkinliklerin önemli olduğunu söyledi.

Çevre gününde, özellikle çocuklara geri dönüşümü teşvik için ödüllendirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, "Köylerde de bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda 28 köyde, atık toplama organizesi sürüyor. Bunun kapsamını genişletmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Daha sonra belediye tarafından kapak toplanarak alınan engelli sandalyeleri Dursun Erkek ve Esma Türk'e teslim edildi. Ayrıca, atık pil toplayan öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. - Kütahya

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Sülyespor ilk maçına hazırlanıyor Sülyespor ilk maçına hazırlanıyor DEVRİLEN AMBULANSTAKİ 3 SAĞLIK PERSONELİ YARALANDI DEVRİLEN AMBULANSTAKİ 3 SAĞLIK PERSONELİ YARALANDI Kütahya'da ambulans devrildi: 3 yaralı Kütahya'da ambulans devrildi: 3 yaralı

Son Dakika Yerel Tavşanlı'da Dünya Çevre Günü Kutlandı - Son Dakika


Advertisement