Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Ödülleri Verildi - Son Dakika
Yerel

Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Ödülleri Verildi

Amasya'da okullar arası spor müsabakaları kapsamında düzenlenen etkinliklerde masa tenisi branşında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları verildi.

04.01.2012 11:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Amasya'da okullar arası spor müsabakaları kapsamında düzenlenen etkinliklerde masa tenisi branşında dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları verildi.

Hamit Kaplan Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kupa töreni öncesinde bir konuşma yapan Amasya Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, spor yapmanın bir çok açıdan faydalı olduğunu vurguladı.

Spor yapmanın insan yaşamındaki önemine değinen Kubalı, "Spor hem sağlık hem de zihinsel açıdan dinç olabilmek açısından gerçekten önem taşımaktadır. Ulu önder Atatürk 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' demiş ve bizleri spor yapmaya teşvik etmiştir. Yine atalarımız 'Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur' diyerek spor yapmanın önemine vurgu yapmıştır. Bugün burada sportif faaliyette başarı kazanan kardeşlerimi tebrik ediyorum. Tabi başarı burada kazanılan kupa ve madalyalarla bitmemeli. Ülke çapında da Amasya'mızı temsil edecek başarılı sporcular lazım bize. Bu güzel faaliyetin bu çerçevede verimli olmasını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kubalı, sporculara madalya ve kupalarını verdi.

- AMASYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Amasya'da Okullar Arası Spor Müsabakaları Ödülleri Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement