Ankara'da Bursa Zirvesi - Son Dakika
Yerel

Ankara'da Bursa Zirvesi

Ankara\'da Bursa Zirvesi

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı, Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Bursa Milletvekilleriyle Bir Araya Gelerek, Şehrin Meselelerine Çözüm Aradı. Uzun Süren Toplantıda Bursa'ya Yapılması Planlanan Sağlık Kampüsünden, Taşınması Düşünülen Adliye Sarayı'na Kadar Birçok Konu Ele Alındı.

06.06.2008 15:53

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı, Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Bursa milletvekilleriyle bir araya gelerek, şehrin meselelerine çözüm aradı. Uzun süren toplantıda Bursa'ya yapılması planlanan sağlık kampüsünden, taşınması düşünülen Adliye Sarayı'na kadar birçok konu ele alındı.

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Başkanvekili Cafer Yıldız ve İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı, Bursa'nın problemlerini Ankara'ya götürerek, çözüm aradı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Bursa milletvekillerinin katıldığı toplantıda yapılması planlanan sağlık kampüsü, ro-ro iskelesi, Bursa Adliye Sarayı, Ankara-İstanbul hızlı tren projesi gibi birçok konu ele alındı. Toplantıdaki konular hakkında bilgi veren AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Mudanya dolgu alanının Ro-Ro iskelesine dönüşmesine sıcak bakılmadığını söyledi. Adliye Sarayı'nın Küçükbalıklı'ya yapılmasının bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılandığını belirten Yalçın, düşünülen yerin spor alanı olarak kullanıldığı için başka bir yere adliyenin taşınabileceğini vurguladı. Sağlık Kampüsü için Bakan Recep Akdağ ile de görüşen Başkan Yalçın, Samanlı'daki 400 dönümlük yere yapmayı planladıklarını ancak buradaki bazı hukuki meselelerin çözülmesi gerektiğini kaydetti. Yalçın, kampüs için yer konusunun netleşmesinin ardından temel atılacağını belirtti.

Toplantıda Ankara-İstanbul arasındaki hızlı tren projeside ele alınarak masaya yatırıldı. Hızlı tren güzergahının Bursa'dan geçirilmesi halinde projenin 20 kilometre kısalacağını kaydeden Yalçın, bu durumun Bursa için büyük avantaj olduğunu ve projenin takibinin yapıldığını açıkladı.

Toplantıda ayrıca Mudanya Aydınpınar merasına TOKİ'nin konut yapması da ele alınarak, projenin iptal edilmesi yönünde karar verildiği öğrenildi.

(EY-MŞ) 06.06.2008 15:34 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ankara'da Bursa Zirvesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement