Araban'da 'Sınav Kaygısı' Semineri - Son Dakika
Yerel

Araban'da 'Sınav Kaygısı' Semineri

Araban\'da \'Sınav Kaygısı\' Semineri

Araban Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinesinde, lise son sınıf öğrencilerine ‘Sınav Kaygısı’ semineri verildi.

12.03.2015 16:34

Araban Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinesinde, lise son sınıf öğrencilerine 'Sınav Kaygısı' semineri verildi.

Araban Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Araban İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Araban Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen seminerde, 15 Mart tarihinde yapılacak olan YGS sınavı öncesi lise son sınıf öğrencilerine yönelik, sınav esnasında oluşacak kaygının giderilmesi amacıyla Psikolog Ali Haliloğulları ve Sosyolog Pınar Arslan tarafından YGS sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencilerine eğitim amaçlı seminer verildi.

Seminer sonunda öğrencilerine bir konuşma yapan Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş, "Bizler, sizler için buradayız. Bu seminerin yapılmasında amaç siz öğrencilerimizin 15 Mart tarihinde yapılacak olan YGS sınavında başarı sağlamanızdır. Ben de, YGS sınavında başarıyı yakalamak için çok çalışmıştım" dedi.

Öğrencilerin sınav esnasında rahat bir şekilde sınavı tamamlayıp önemli derecelerle ilçeye dönmelerini isteyen Karabektaş, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir de, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"15 Mart tarihinde yapılacak olan YGS sınavlarında başarı sağlamanız için Araban Belediyesi olarak hep yanınızda oldum ve bundan sonra da olmaya devam edeceğim. İlçemizde eğitim seviyesini yükseltmek için Araban Belediyesi'nin tüm imkanlarını seferber ederek eğitim-öğretime katkı sağlamaya çalıştım. Bundan sonra da ilçemizdeki eğitim seviyesini yükseltmek için belediyemizin tüm imkanlarını geleceğimizi emanet edeceğimiz siz öğrencilerimizin eğitimi için seferber edeceğim."

Araban Belediyesi, seminere katılan öğrencilere baklava ikram ederken, Araban Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü de kalem dağıttı.

Seminere Araban Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Bekir Çiler, Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ertuğrul, Araban Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Cabir Akgün, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Araban'da 'Sınav Kaygısı' Semineri - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement