Arapgir'de Karla Mücadele Çalışmaları - Son Dakika

Arapgir'de Karla Mücadele Çalışmaları

07.03.2012 15:38
Arapgir'de Karla Mücadele Çalışmaları

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, karla mücadele kapsamında, yaklaşık 50 gündür iş makinelerinin kontak kapatmadan 24 saat çalışması sonucunda, belediyenin akaryakıt alamaz duruma geldiğini belirtti.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, karla mücadele kapsamında, yaklaşık 50 gündür iş makinelerinin kontak kapatmadan 24 saat çalışması sonucunda, belediyenin aylık İller Bankası payının 4 katı büyüklüğünde mazot borcu oluştuğunu, ödeme yapılamadığı için de belediyenin akaryakıt alamaz duruma geldiğini belirterek, akaryakıt borçlarının acil afet fonundan ödenmesini istedi.

Kar temizleme çalışması yapılan alanlarda inceleme yapan Cömertoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüm olumsuzluklara rağmen Arapgir'de karla mücadele çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Yaklaşık 2 aydır aralıksız yağan kar ve sürekli rüzgarın etkisiyle oluşan tipi dolayısıyla kar kalınlığının ilçe merkezinde 2 metreyi geçtiğini ifade eden Cömertoğlu, ilçe çevresindeki alanlarda kar kalınlığının yer yer 5-6 metreyi bulduğunu kaydetti.

Cömertoğlu, "Kar mücadelemiz, her güne yenisini eklenerek, sil baştan devam etmektedir. Kontak kapatmadan karla mücadele devam eden ekiplerimiz çaresiz kalmaktadır. Bitlis ilinden büyük ve daha dağınık engebeli bir yerleşim sahasına sahip olan ilçemiz, derin vadiler içerisine konuşlanmıştır. 280 kilometre uzunluğunda mahalle yollarını bütün olumsuzluklara rağmen özveriyle açık tutmaya çalışıyoruz. Sıkıntılarımız aşılamaz hale geldi. Göz yolunda düşen 25 ayrı noktadaki çığın sanki Arapgir Belediyesinin üstüne düştüğünü hissediyoruz" dedi.

Karla mücadele çalışmalarına giden harcama ve belediyenin önceden gelen borçları nedeniyle personelin paralarını ödeyemez duruma geldiğini ifade eden Cömertoğlu, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 50 gündür iş makinelerinin kontak kapatmadan 24 saat çalışmaları sonucunda belediyenin aylık İller Bankası payının 4 misli büyüklüğünde mazot borcu oluşmuş ve ödeme yapılamadığı için belediye akaryakıt alamaz duruma gelmiştir. Bu şartlarda 42 köy, 38 mezraa, 21 mahalleye ilaveten Divriği, Kemaliye, Ağın bölgeleri de içine katılırsa büyük bir sahada hizmet beklentisi gecikmeli ve aksatılarak devam ettirilebilmektedir. İsteğimiz, hükümetimizin ilgili birimlerinden müracaatlarımızın kabul edilip, acil afet fonundan en azından akaryakıt borçlarımızın ödenmesidir."

- MALATYA

Kaynak: AA
DEPREMİN VURDUĞU MALATYA'DA, 12 BİN 309 ÖĞRENCİ DERSBAŞI YAPTI DEPREMİN VURDUĞU MALATYA'DA, 12 BİN 309 ÖĞRENCİ DERSBAŞI YAPTI 'Ülkemizin dünyada etkin bir güç haline gelmesini engellemek isteyenlere milletimiz geçit vermeyecek' 'Ülkemizin dünyada etkin bir güç haline gelmesini engellemek isteyenlere milletimiz geçit vermeyecek'

Son Dakika Yerel Arapgir'de Karla Mücadele Çalışmaları - Son Dakika


Advertisement