Son dakika İller Bankası haberleri, İller Bankası son dakika, son dakika İller Bankası

Son Dakika İller Bankası Haberleri

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı
  13:30 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, Yeni Projelerini Tanıttı

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni projelerini tanıttı. Böcek, Antalya için liyakatli arkadaşlarıyla 5 yıl daha çalışmaya devam edeceklerini ve tüm vatandaşların oyuna talip olduklarını belirtti. Ayrıca, yapılan ve yapımı devam eden projelerin tanıtımı yapıldı ve Başkan Böcek'in hayat hikayesini anlatan bir kısa film gösterildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Erdemli ve Kargıpınarı Seçim Koordinasyon Merkezleri Açtı
  25 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Erdemli ve Kargıpınarı Seçim Koordinasyon Merkezleri Açtı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer'in Erdemli ve Kargıpınarı Seçim Koordinasyon Merkezleri açıldı. Başkan Seçer, açılışta yaptığı konuşmada hizmetlerini anlattı ve Atatürk'ün yolundan gideceklerini vurguladı. Açılışlara CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür ve diğer parti yöneticileri katıldı. Başkan Seçer, hizmetlerin devam edeceğini ve ayrım yapmadıklarını belirtti.

 • Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker: 'Mut Belediyesinde kalfalık dönemi bitti artık ustalık dönemi başladı'
  23 Şub Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker: 'Mut Belediyesinde kalfalık dönemi bitti artık ustalık dönemi başladı'

  Mersin'in Mut İlçe Belediye Başkanı Volkan Şeker, belediyenin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Şeker, belediyenin borcu olmadığını ve artık kalfalık döneminin bittiğini, ustalık döneminin başladığını belirtti. Ayrıca, gelecek dönemde asfalt, parke, yol gibi sorunları çözeceklerini ve Mut'un yaşam standartlarını yükselteceklerini söyledi.

 • Bakan Özhaseki, İmamoğlu'nu eleştirerek kentsel dönüşüm projelerini savundu
  22 Şub Bakan Özhaseki, İmamoğlu'nu eleştirerek kentsel dönüşüm projelerini savundu

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 5 bin 500 Bağımsız Kentsel Dönüşüm Temel Atma ve Yıkım töreninde İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, 'Ajanslarla anlaşılıyor, milyarlarca lira para veriliyor. Troller ordusu tutuluyor' dedi. Bakan Özhaseki, kentsel dönüşüm projelerinin önemini vurgulayarak, her ay 15-20 bin konutun vatandaşa teslim edileceğini belirtti.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu
  22 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık'ta Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde Velilerle Buluştu

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ilçesinde düzenlenen 'Veli Buluşması'nda, Aydıncık Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde eğitim gören öğrencilerin aileleriyle bir araya geldi. Başkan Seçer, eğitime verilen önemi vurgulayarak, Aydıncık'ta yapılan hizmetlerden bahsetti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aday Belirleme Sürecinde Değişiklik Yapacaklarını Açıkladı
  21 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aday Belirleme Sürecinde Değişiklik Yapacaklarını Açıkladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partilerin aday belirleme süreçlerinin zorlu geçtiğini belirterek, başkanlara 3 ayda bir karne vereceklerini söyledi. Özel, Türkiye İttifakı'nın herkesin oyuna talip olduğunu ifade etti.

 • CHP Belediye Başkanlarına 3 Ayda Bir Karne Verilecek
  21 Şub CHP Belediye Başkanlarına 3 Ayda Bir Karne Verilecek

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partilerinden seçilecek belediye başkanlarına 3 ayda bir 'karne' vereceklerini açıkladı. Özel, aday belirleme sürecinin tamamlandığını ve kampanyanın başladığını belirtirken, gelecek 5 yılda belediye başkanlarına sürekli ölçme ve değerlendirme yapacaklarını söyledi. Aday belirleme sürecinin zorlu olduğunu vurgulayan Özel, bu kriterler olmadığı sürece aday belirleme süreçlerinin sancılı olmaya devam edeceğini ifade etti. Özgür Özel, tekrar aday gösterilmeyen belediye başkanlarının vatanseverliklerinden ve çalışkanlıklarından şüphe duymadıklarını belirtti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek ise belediyeciliğin insan sevgisi ve hizmet aşkıyla ilgili olduğunu vurguladı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı: AKP, Kamu Kurumlarını Yandaşları İçin Arpalık Haline Getirdi
  21 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı: AKP, Kamu Kurumlarını Yandaşları İçin Arpalık Haline Getirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, kamudaki istihdama ilişkin açıklama yaparak, AKP'nin kamu kurumlarını kendi yandaşları için arpalık haline getirdiğini söyledi.

 • TGK 27. Başkanlar Kurulu Toplantısı Bilecik'te Gerçekleştirildi
  17 Şub TGK 27. Başkanlar Kurulu Toplantısı Bilecik'te Gerçekleştirildi

  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 27. Başkanlar Kurulu toplantısı, Bilecik'te geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Kütahya Valisi Musa Işın, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç ve diğer birçok gazeteci temsilcisi katıldı. Toplantıda basının sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Ayrıca, iletişim ve medya alanında dezenformasyonla mücadele konusunda önemli açıklamalar yapıldı.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi
  12 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2024 yılı Şubat ayı olağan toplantısının 1. birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Özgür Emire başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, çeşitli konular görüşülerek kararlar alındı.

 • Bakan Özhaseki: 2 milyon 250 bin konutu dönüştürdük
  12 Şub Bakan Özhaseki: 2 milyon 250 bin konutu dönüştürdük

  ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümün depreme karşı dirençli şehirler oluşturmanın bir yolu olduğunu belirterek, bugüne kadar 2 milyon 250 bin konutun değiştirildiğini ve 425 bin konutun inşaatının devam ettiğini söyledi. Ayrıca, Özhaseki iklim değişikliği konusunda da çalışmalar yürütüldüğünü ve iklim krizi nedeniyle 216 milyon insanın göç edebileceğini ifade etti.

 • Özhaseki: Depreme karşı dirençli şehirler oluşturmanın yolu kentsel dönüşümden geçiyor
  12 Şub Özhaseki: Depreme karşı dirençli şehirler oluşturmanın yolu kentsel dönüşümden geçiyor

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İller Bankası'nın düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, depreme karşı dirençli şehirler oluşturmanın yolunun kentsel dönüşümden geçtiğini belirtti. Özhaseki, bugüne kadar 2 milyon 250 bin konutun değiştirildiğini ve 425 bin konutun inşaatının devam ettiğini söyledi. Ayrıca, iklim değişikliği konusunda da çalışmalar yürütüldüğünü ve yeşil dönüşümün desteklendiğini vurguladı.

 • Çevre Bakanlığı 2024-2028 Stratejik Planını yayınladı
  11 Şub Çevre Bakanlığı 2024-2028 Stratejik Planını yayınladı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2024-2028 Stratejik Planı'nı yayınladı. Planda, 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili yıkıcı şekilde etkileyen depremlerden sonra yapılanlara ilişkin, "Bir yıl içerisinde 311 bin konutun tamamlanarak afetzedelere teslim edilmesi planlanmaktadır. 45 adet sanayi alanı için yer seçimine uygunluk verilmiştir" ifadeleri yer aldı. Ayrıca Orta Vadeli Program kapsamında İstanbul'da 'Yarısı Bizden Kampanyası' ile 200 bin adet bağımsız bölümümün dönüşümü hedeflendi. Söz konusu strateji planında Dünya Bankası, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) iş birliği ile 15 milyar 294 milyon ayrılan bütçe ile deprem bölgesine iki yılda 6 bin 500 kırsal konut yapılması da hedefler arasında yer aldı.

 • Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız
  10 Şub Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız

  Mansur Yavaş: Halkın parasını çöp projelere yatıramazsınız (3)SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILIŞINA KATILDIAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Polatlı ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

 • Mansur Yavaş, Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışına Katıldı
  10 Şub Mansur Yavaş, Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışına Katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı ilçesinde düzenlenen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Yavaş, konuşmasında Polatlı'nın su sorununu çözmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti ve AK Parti'nin adayı Turgut Altınok'un su getirme vaadine yanıt verdi. Ayrıca Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kaynaklarının yeterli olduğunu ve vatandaşların yanında olacaklarını vurguladı.

 • Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış
  10 Şub Mansur Yavaş: İstanbul'daki aday emeklileri darda bırakmış

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul'daki adayın emeklileri darda bıraktığını söyledi. Yavaş, Ankara'daki adayın ise 50 bin aileye destek olduğunu belirtti. Yavaş, beş yılda yapılan icraatları ve belediyenin kaynaklarını anlattı.

 • Murat Kurum, Tuzla'da kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı
  09 Şub Murat Kurum, Tuzla'da kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı

  İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Tuzla'da düzenlenen kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı. Kurum, İBB olarak 650 bin yeni konutun inşasına başlayacaklarını ve kentsel dönüşümde uygun şartlarda konutlar yapacaklarını belirtti.

 • Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz
  07 Şub Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da eşit hizmet anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, hiç kimsenin oy vermediği için hizmet almadığını söyledi. Yavaş, belediyenin şeffaf ve israfı önleyen bir yönetim anlayışı benimsediğini vurguladı. Ayrıca, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak kararları ortaklaşa aldıklarını ifade etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi' diyemez'
  07 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 'Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi' diyemez'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İvedik OSB ve Teknopark Ankara'da düzenlenen programda yaptığı konuşmada, eşit bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını ve hiç kimsenin ayırt edilmediğini belirtti. Yavaş, ayrıca israfın önüne geçtiklerini ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini vurguladı.

 • MASKİ Genel Müdürlüğü, Dünya Bankası ile dev altyapı projeleri için müşavirlik ihalesini sürdürüyor
  07 Şub MASKİ Genel Müdürlüğü, Dünya Bankası ile dev altyapı projeleri için müşavirlik ihalesini sürdürüyor

  MASKİ Genel Müdürlüğü, Muradiye ve çevresindeki Karaali, Akgedik, Evrenos ve Yağcılar mahallelerini kapsayacak altyapı imalatları ile Atıksu Arıtma Tesisi, Kırkağaç Gelenbe Mahallesi ve Gördes şehir merkezi içme suyu iletim hattı projeleri için müşavirlik ihalesi tüm hızıyla sürüyor. Dünya Bankası ve İller Bankası uzmanlarından oluşan heyet 46,5 milyon Avroluk dev proje için görüş alışverişinde bulunmak üzere idareyi ziyaret etti.

 • Atakum Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşiminde Görüşülen Maddeler Havale Edildi
  05 Şub Atakum Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşiminde Görüşülen Maddeler Havale Edildi

  Atakum Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşiminde görüşülen 12 maddeden 11'i ilgili komisyonlara havale edildi. İYİ Parti Meclis Üyesi istifa etti ve yerine Hukuk Komisyonu Üye Seçimi yapıldı. Ayrıca kredi talepleri de komisyonlara havale edildi.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Erdemli Toptancı Hal Kompleksi İş Yerlerinin Anahtarlarını Teslim Etti
  04 Şub Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, Erdemli Toptancı Hal Kompleksi İş Yerlerinin Anahtarlarını Teslim Etti

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, temeli 16 yıl önce atılan ve çalışmaları Mersin Büyükşehir tarafından yeniden başlatılan Erdemli Toptancı Hal Kompleksi’nin Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı. Törene diğer siyasi partilerin temsilcilerinin katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Seçer, “İşte Türkiye’nin özlediği tablo bu birlik ve beraberlik. Bir olursak, birlik olursak, iri olursak, diri olursak açamayacağımız kapı, aşamayacağımız engel yok” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar 200 bin evi teslim edeceğiz
  03 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yıl sonuna kadar 200 bin evi teslim edeceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem konutlarına ilişkin, 'Temel atmasının üzerinden 1 yıl geçmeden inşaatları bitirme sözümüzü önemli ölçüde yerine getirerek, yıl sonuna kadar 200 bin evi teslim etmiş olacağız.' dedi. Erdoğan, Mustafa Kemal Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde yıl sonuna kadar 200 bin evi teslim edeceğiz
  03 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Deprem bölgesinde yıl sonuna kadar 200 bin evi teslim edeceğiz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'da Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, deprem bölgesinde 2 ay içinde 75 bin konutun teslim edileceğini ve yıl sonuna kadar 200 bin evin teslim edilmiş olacağını açıkladı.

 • Meski Genel Müdürlüğü, Hibe ve Kredilerle Birlikte 156 Milyon Avroluk Bir Yatırımı Daha Hayata Geçirecek
  01 Şub Meski Genel Müdürlüğü, Hibe ve Kredilerle Birlikte 156 Milyon Avroluk Bir Yatırımı Daha Hayata Geçirecek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ), dış finansman kaynaklı kredi ve hibelerle birlikte toplam 156 milyon avroluk bir yatırımı daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. MESKİ, toplam enerji tüketiminin yüzde 46’ya yakınını yenilenebilir, temiz enerjiyle sağlamayı hedefliyor.

 • İLBANK, yerel yönetimlere 27,4 milyar lira destek sağladı
  27 Oca İLBANK, yerel yönetimlere 27,4 milyar lira destek sağladı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İller Bankası (İLBANK), geçen yıl yerel yönetimlere 27,4 milyar lira destek sağladı.

 • İLBANK, yerel yönetimlere 27 milyar TL finansman desteği sağladı
  27 Oca İLBANK, yerel yönetimlere 27 milyar TL finansman desteği sağladı

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı İller Bankası (İLBANK), içme suyu, kanalizasyon, katı atık ve arıtma faaliyetlerini içeren altyapı yatırımları için yerel yönetimlere toplam 27 milyar TL finansman desteği sağladı. İLBANK, ayrıca yol, kaldırım, kavşak, park, meydan, sosyal tesis, bina, kentsel dönüşüm, çevre düzenleme çalışmaları ve yenilenebilir enerji alanında da destek verdi.

 • Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Ticaret Odası Meclis Toplantısı'na katıldı
  26 Oca Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Ticaret Odası Meclis Toplantısı'na katıldı

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Ticaret Odası Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını ve gelecek dönem için projelerini anlatan Karalar, “Çatışma dönemi bitti, çalışma dönemi başladı” diyerek hareket ettiklerini vurguladı. Karalar, kentte görev yapan seçilmişlerin, atanmışların, sivil toplum kuruluşlarının ve kent dinamiklerinin tamamının Adana ortak paydasında hareket etmesi halinde, Adana'nın daha yaşanabilir hale geleceğini söyledi.

 • Antalya'da İl Koordinasyon Kurulu 2024 yılı ilk toplantısı gerçekleştirildi
  26 Oca Antalya'da İl Koordinasyon Kurulu 2024 yılı ilk toplantısı gerçekleştirildi

  Antalya'da Vali Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, 2023 yılındaki yatırım faaliyetleri değerlendirildi. Vali Şahin, kurumların sunumlarının ardından 2024 yılında yapılacak yatırımların önemine vurgu yaparak, trafik sorunlarına dikkat çekti ve otoyol projeleri hakkında bilgi verdi.

 • 2024 Yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Antalya'da Gerçekleştirildi
  26 Oca 2024 Yılı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Antalya'da Gerçekleştirildi

  2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Antalya'daki yatırımların değerlendirilmesi ve kurumlar arası iş birliğinin sağlanması konuşuldu. Vali Şahin, 2023 yılında Antalya genelinde tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, turizmde yeni rekorlar hedeflendiği ve trafik sorununa çözüm bulunması gerektiği vurgulandı. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek otoyol projeleriyle Antalya'nın batı hattının daha kaliteli bir ulaşım hizmetine kavuşacağı belirtildi.

 • İmamoğlu: 'Yakında Bizim Dilimizi, Literatürümüzü, Terminolojimizi Kullanmaya Başlayacaklar'
  25 Oca İmamoğlu: "Yakında Bizim Dilimizi, Literatürümüzü, Terminolojimizi Kullanmaya Başlayacaklar"

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kuruluşu İSKİ’nin Fatih bölgesinde taşkın ve sel riskini sona erdirecek Fatih Samatya Yağmursuyu Tüneli projesinde TBM’ler düzenlenen törenle kazı işlemlerine başladı. Konuşmasında İstanbul’a altyapıya en çok yatırım yapılan dönemini yaşattıklarını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu şehrin ezberini bozan bizler, bu şehrin halkçı, devletçi ve gerçekten insanını düşünen bizler vaat setlerini bile değiştirdik, değiştireceğiz, vaat setlerini bile. Kamuya yatırım ve kamu anlayışını da değiştireceğiz. Yakında bizim dilimizi, literatürümüzü, terminolojimizi kullanmaya başlayacaklar, kullansınlar. Amacımız zaten onların da iyileşmesi” dedi.

 • Kütahya Belediyesi Emeklilere Destek Projesi Açıkladı
  24 Oca Kütahya Belediyesi Emeklilere Destek Projesi Açıkladı

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, kentte yaşayan ve şartları sağlayan emeklilere destek projesini açıkladı. Proje kapsamında emeklilere nakit destek, su ve atık su ücretlerinde indirim ve sosyal tesislerde indirim imkanı sunulacak.

 • Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları'nın 6'ncısını Başlattı
  23 Oca Vahap Seçer, Kent Katılımı Buluşmaları'nın 6'ncısını Başlattı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, katılımcı yönetim anlayışı ve ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nı sistemli bir şekilde sürdürüyor. Seçer, buluşmaların 6. toplantısında meslek odaları ve örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.

 • Vali Ekici ve Milletvekili Sarıçam Ankara'da ziyaretlerde bulundu
  23 Oca Vali Ekici ve Milletvekili Sarıçam Ankara'da ziyaretlerde bulundu

  Vali Birol Ekici ve AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Ankara'da Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Osman Yıldız, İller Bankası Genel Müdürü Recep Türk ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sebahattin Dönmez'i ziyaret etti. Ziyaretlerde kentte sürdürülen yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi verildi ve güneş enerji santrali projesi hakkında görüşüldü.

 • Depremlerden etkilenen 11 il için yeniden imar projeleri hayata geçirilecek
  22 Oca Depremlerden etkilenen 11 il için yeniden imar projeleri hayata geçirilecek

  Kahramanmaraş merkezli geçen yıl meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilin yer aldığı bölgede tarım, imalat, eğitim, ulaştırma, turizm ve konut gibi birçok alanda yatırım gerçekleştirilecek. Deprem onarımları, balıkçı barınağı yapımı, sanayi işyerlerinin yapımı, demiryolu hasarlarının giderilmesi, çevre düzenlemesi, okul inşası, kültürel varlıkların onarımı, kütüphane onarımları ve altyapı projeleri gibi birçok proje için milyarlarca lira harcanacak.

 • Cumhur İttifakı Ankara'da %73 oy potansiyeline sahip
  21 Oca Cumhur İttifakı Ankara'da %73 oy potansiyeline sahip

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, 31 Mart'taki yerel seçimlerde başkentte %73 oy potansiyeline sahip olduklarını belirtti. Altınok, Ankara'nın son 5 yılda yapılan bir eser görmediğini ve 5 yıllık bir iş gösterilmesini istedi. Aday Altınok, yapacakları eser ve hizmetlerle Türkiye'nin her bölgesinden Ankara'ya gezmeye gelineceğini ifade etti.

 • Bakanlık ve kamu kurumlarında atama ve görevden alma kararları
  20 Oca Bakanlık ve kamu kurumlarında atama ve görevden alma kararları

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarla, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu üyeleri ve bazı Milli Eğitim Bakanlığı görevlileri görevden alındı. Ayrıca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ve İller Bankası Genel Müdürlüğü'nde de görevden almalar gerçekleştirildi.

 • Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Birçok Görevden Alma ve Atama Yapıldı
  20 Oca Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Birçok Görevden Alma ve Atama Yapıldı

  Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararlar doğrultusunda İller Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir ve birçok bakanlık görevden alınırken, Milli Eğitim Bakanlığı'nda da birçok il milli eğitim müdürü görevden alındı. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı il milli eğitim müdürlüklerine de yeni atamalar yapıldı.

 • Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar Resmi Gazete'de Yayımlandı
  20 Oca Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar Resmi Gazete'de Yayımlandı

  Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkında kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. İller Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir görevden alınırken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nda birçok görevden alma ve atama gerçekleştirildi. Ayrıca Ankara ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürleri de görevden alındı ve yerlerine yeni atamalar yapıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 28 ilin milli eğitim müdürü değişti
  20 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: 28 ilin milli eğitim müdürü değişti

  20 Ocak 2024 tarihli Resmi Gazete yayımlandı. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, bazı illerdeki il milli eğitim müdürleri görevden alındı. Söz konusu illere yeni atamalar yapıldı.

 • Deprem Bölgesinde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor
  19 Oca Deprem Bölgesinde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

  Deprem bölgesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor Bakan Mehmet Özhaseki: "Depremden etkilenen 11 şehrimizde;

 • Enerji Sektörü Yatırımları İçin Ayrılan Kaynak Miktarı Yüzde 70 Arttı
  16 Oca Enerji Sektörü Yatırımları İçin Ayrılan Kaynak Miktarı Yüzde 70 Arttı

  Merkezi yönetim bütçesinden enerji sektörü yatırımları için ayrılan kaynak miktarı bu yıl geçen yıla göre yüzde 70 artışla 75,6 milyar lira oldu. Kamu kurumları tarafından yürütülecek 12 bin 41 projeye 1 trilyon liranın üzerinde ödenek tahsis edildi. Enerji sektörünün payı yüzde 7,5 olarak kaydedildi. BOTAŞ, en fazla ödenek tahsis edilen kurum oldu.

 • Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Yatırımlara Süratle Devam Edeceğiz
  15 Oca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Yatırımlara Süratle Devam Edeceğiz

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Pamukluk Barajı İçme Suyu Arıtma Tesisinin 56 milyon avrosunu hibe olarak aldıklarını belirterek, gelecek 5 yıllık dönemlerinde yatırımlara hızla devam edeceklerini söyledi. Seçer, kent genelindeki yol çalışmaları, altyapı yatırımları ve diğer projeler hakkında bilgi verdi.

 • Mardin İçme Suyu Projesi için hibe tutarı artırılacak
  12 Oca Mardin İçme Suyu Projesi için hibe tutarı artırılacak

  İller Bankası ve Fransa Kalkınma Ajansı (AFD) ile gerçekleştirilen toplantıda, Mardin İçme Suyu Projesi için hibe tutarının artırılması ve kapsamının genişletilmesi konusunda ön mutabakata varıldı. Proje kapsamında Artuklu ilçesinin içme suyu altyapısı güçlendirilecek ve su temin kapasitesi artırılacak. Toplamda 140 kilometre içme suyu şebeke hattı, 18 kilometre içme suyu isale hattı ve 5 depo inşa edilecek.

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer'e 550 Milyon TL Kredi Kullanma Yetkisi Verildi
  09 Oca Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer'e 550 Milyon TL Kredi Kullanma Yetkisi Verildi

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, MESKİ Genel Müdürlüğü'nün İller Bankası A.Ş.'den kullanacağı, faiz hariç 550 milyon TL gayri nakdi kredi kullanılması hususunda yetki verildi.

 • Battalgazi Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısında 7 Gündem Maddesi Görüşüldü
  09 Oca Battalgazi Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısında 7 Gündem Maddesi Görüşüldü

  Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak ayı olağan toplantısında 2'inci birleşim 1'inci oturumda 7 gündem maddesini görüştü. Toplantıda, çeşitli işler için kredi kullanılması ve kredi işlemleri için Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e yetki verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, imar ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporları da görüşülerek karara bağlandı.

 • 72 Yaşındaki Master Masa Tenisçi Şenel Altun, Yurt İçi ve Yurt Dışında Madalyalar Kazanıyor
  08 Oca 72 Yaşındaki Master Masa Tenisçi Şenel Altun, Yurt İçi ve Yurt Dışında Madalyalar Kazanıyor

  Eskişehir'de yaşayan 72 yaşındaki master masa tenisçi Şenel Altun, 55 yıl önce eline aldığı raketiyle yurt içi ve yurt dışındaki turnuvalarda madalyalar kazanıyor. Altun, Hacettepe Üniversitesi'nde eğitim gördüğü yıllarda masa tenisi sporuyla tanışmış ve o günden beri bu sporu sürdürmektedir. 2016 yılında Eskişehir Veteranlar Masa Tenisi Spor Kulübü'nü kurarak birçok madalya ve kupa kazanmıştır. Altun, her hafta düzenli olarak antrenman yaparak daha fazla başarı elde etmeyi hedeflemektedir. Masa tenisi sporunun her yaşa uygun olduğunu vurgulayan Altun, sağlıklı bir yaşam için gençlerin ve çocukların da bu sporu yapabileceğini belirtmektedir.

 • Kaş Belediye Başkanı Mutlu Başkan Ulutaş, hizmetleri değerlendirdi
  05 Oca Kaş Belediye Başkanı Mutlu Başkan Ulutaş, hizmetleri değerlendirdi

  Kaş Belediye Başkanı Mutlu Başkan Ulutaş, seçildiği günden bu yana gerçekleştirdikleri hizmetleri değerlendirdi. Ulutaş, projeleri ve tamamlanan çalışmalar hakkında bilgi vererek, hedeflerine ulaşmak için gayretlerini sürdüreceklerini belirtti. Ayrıca, imar planlarına sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

 • Kütahya Belediyesi'nde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
  04 Oca Kütahya Belediyesi'nde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Türk Yerel Hizmet Sendikası ile Kütahya Belediyesinde görev yapan 422 memuru kapsayan Sosyal Denge Sözleşmesi'ni en üst limitten imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Işık, belediyenin Türkiye'nin örnek belediyesi olduğunu belirterek, memurlara ek ücret ödeneceğini açıkladı.

 • Kastamonu'da sel felaketinde 17 kişi öldü, müteahhit ve 4 sanığa hapis cezası
  03 Oca Kastamonu'da sel felaketinde 17 kişi öldü, müteahhit ve 4 sanığa hapis cezası

  Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde 17 kişinin öldüğü Ölçer Apartmanı'nın müteahhidi ile 4 sanık, 'taksirle öldürme' suçundan 5'er yıl 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, diğer sanıkların beraatına ve ayrı tutulmasına karar verdi.

 • Bankacılık Sektörü, Kurumlar Vergisi Rekortmenleri Listesinde Öne Çıkıyor
  03 Oca Bankacılık Sektörü, Kurumlar Vergisi Rekortmenleri Listesinde Öne Çıkıyor

  2022 yılında bankacılık sektöründen 24 şirket, toplamda 135 milyar 596 milyon 882 bin lira vergi tahakkuk ettirildi. Türkiye Garanti Bankası AŞ, tahakkuk ettirilen vergi tutarını yüzde 351,2 artırarak ikinci sıradaki yerini korudu. Rekortmenler listesinde bankacılık sektöründen 2020'de 24, 2021'de 15, 2022'de de 24 şirket yer aldı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ise 2021 yılında tahakkuk ettirilen 16 milyar 718 milyon liralık vergi ile zirvede yer aldı.

 • Kayseri'de ilk ve tek olan Eğitim Aile Sağlığı Merkezi açıldı
  30 Ara Kayseri'de ilk ve tek olan Eğitim Aile Sağlığı Merkezi açıldı

  Kocasinan Belediyesi ve hayırseverin katkılarıyla Osmangazi Mahallesi'ne kazandırılan ve özelliğiyle Kayseri'de ilk olan Celal Aysel Küçükşahin Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

 • CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 2024 bütçesini reddetti
  23 Ara CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, 2024 bütçesini reddetti

  CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 2024 bütçesini reddettiklerini ve yerel yönetimler seçimleriyle bu haksızlığa son vereceklerini belirtti.

 • Emet Belediyesi, Dünya Bankası'nın finansal desteğiyle jeotermal sondaj çalışmalarını başlattı
  23 Ara Emet Belediyesi, Dünya Bankası'nın finansal desteğiyle jeotermal sondaj çalışmalarını başlattı

  Emet Belediyesi, Dünya Bankası'nın finansal desteğiyle gerçekleşecek jeotermal sondaj çalışmalarını halka tanıttı. Projede, alternatif enerji arayışları çerçevesinde gerçekleştirilecek jeotermal sondajlarla ekonomiye kazandırılması hedeflenen etkin rezervler tespit edilecek.

 • Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın Adaylık Konusunda Açıklama Yaptı
  14 Ara Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın Adaylık Konusunda Açıklama Yaptı

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, adaylık konusunda yaptığı açıklamada, genel merkezin uygun gördüğü noktada devam edeceklerini belirtti. Yalçın ayrıca, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve KKTC'nin 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun Kayseri'ye geleceğini duyurdu. Korona ve deprem sürecinde iyi bir sınav verdiklerini ifade eden Yalçın, borçlanmanın bir ticaret hamlesi olduğunu ve Talas'ın gücüne güvendiğini söyledi.

 • 2024 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
  11 Ara 2024 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Yüzde 89'unu garibanların, yüzde 11'ini kodamanların verdiği bu vergi sistemini artık tabana değil tavana yaymanın zamanı gelmiştir.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Özgür Özel: 'Vergi Sistemini Artık Tabana Değil, Tavana Yaymanın Zamanı Gelmiştir'
  11 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Özgür Özel: "Vergi Sistemini Artık Tabana Değil, Tavana Yaymanın Zamanı Gelmiştir"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın da katıldığı TBMM Genel Kurulu'nda 2024 bütçesinin görüşmelerinde, “Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcım, seçimden önce defalarca ‘gelecek’ dediğiniz gelmeyen, seçim garantisi isteyen, seçimden sonra yetki isteyen, ‘Ben bilirim’ diyene; ‘Öyle dersen olmaz. Bunu dünyanın bildiği gibi yapacağız’ diyen, kendi deyimiyle ‘irrasyonel politikaları terk edip rasyonel işler’ yapacak olan Bakanınız Mehmet Şimşek, daha geçen hafta ‘Vergiyi tabana yaymak durumundayız’ dedi. Bir ezberden kurtulup yüzde 89’unu garibanların yüzde 11’ini kodamanların verdiği bu vergi sistemini artık tabana değil, tavana yaymanın zamanı gelmiştir. Beyefendiye onu hatırlatın. Bu konuştuğumuz konu, gerçekten iç daraltıcı bir konu. Ama emin olun ne tekniktir ne teoridir. Tamamen siyasidir. Siyaset, öncelik belirleme işidir. Siyaset, tarafını belirleme işidir. Siyaset taraf olma, taraf tutma işidir. Bu bütçede eğer siz, bu yüzde 89’u veren garibanlardan taraf olacaksanız bu bütçeye bizimle birlikte ‘hayır’ diyeceksiniz. ‘Yok, bu kirli düzen sürsün’ diyecekseniz o zaman ‘yüzde 11, 11’de kalsın’ deyip bu beyefendilerin getirdiği bu bütçeye ‘evet’ diyeceksiniz. Bu sizin vicdanınızla sizin aranızda olandır” diye konuştu.

 • Hamza Dağ, kente yapılan yatırımları paylaşan Tunç Soyer'in Ali Cengiz oyununu bozdu
  10 Ara Hamza Dağ, kente yapılan yatırımları paylaşan Tunç Soyer'in Ali Cengiz oyununu bozdu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kente yapılan yatırımları rakamlarıyla paylaştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Soyer'in açıkladığı rakamın İzmirlilerin hayatına yansımasının yüzde 10'larda bile olmadığını vurguladı. Öte yandan Dağ, yatırımları euro cinsinden paylaşan Soyer'in Ali Cengiz oyunu oynadığını söyledi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in belediye bütçesiyle ilgili açıklamalarını eleştirdi
  08 Ara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in belediye bütçesiyle ilgili açıklamalarını eleştirdi

  Dağ, Soyer'in yatırıma ayrılan paranın İzmirlilerin hayatına yansımasıyla ilgili iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Ayrıca, AK Parti hükümetinin İzmir'e kazandırdığı yatırımları ve Soyer'in başarısız yönetimini eleştirdi.

 • Kdz. Ereğli Sahili Yaza Hazır Olacak
  07 Ara Kdz. Ereğli Sahili Yaza Hazır Olacak

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Kasım’daki büyük felaket sonrası yapılan ilk müdahalelerin ardından tüm hazırlıkları yaptıklarını açıklayarak; “İlk etapta esnafımızın yaralarının sarılmasının ve mezarlıklardaki çalışmaların ardından büyük yıkım yaşayan sahil için çalışmalara başladık ve projelerimizi hazırladık. Size söz veriyorum, yaz ayında hiçbir şey olmamış gibi sahilde gezebileceksiniz" dedi.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi 10 yılda 2 milyar TL altyapı yatırımı yaptı
  07 Ara Muğla Büyükşehir Belediyesi 10 yılda 2 milyar TL altyapı yatırımı yaptı

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, turizm sezonunda nüfusunun 5 katından fazla misafire ev sahipliği yaptığı için en büyük bütçeyi altyapıya ayırdı. 2014 yılından bu yana 2 milyar TL'lik altyapı yatırımı gerçekleştiren belediye, projelerin tamamlanmasıyla birlikte toplam yatırım miktarını 3,9 milyar TL'ye çıkaracak.

 • Van Gölü'nü korumak için İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi devreye alındı
  06 Ara Van Gölü'nü korumak için İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi devreye alındı

  Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı, Gürpınar'da yapılan İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde incelemede bulundu. Tesis, Van Gölü'nü kirlilikten korumak amacıyla yapılan çalışmaların bir parçası olarak devreye alındı.

 • MESKİ'nin 2024 yılı bütçesi 9 milyar 462 milyon lira
  01 Ara MESKİ'nin 2024 yılı bütçesi 9 milyar 462 milyon lira

  Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (MESKİ) 2024 yılı bütçesi, 9 milyar 462 milyon lira olarak kabul edildi.

 • Deprem Bölgesindeki Yerleşim Yerlerine İçme Suyu Temini
  29 Kas Deprem Bölgesindeki Yerleşim Yerlerine İçme Suyu Temini

  TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, deprem bölgesinde inşa sürecindeki yeni yerleşim yerlerinin su ihtiyacının karşılanması için AFAD ve DSİ arasında protokol imzalandığını belirtti. Protokol kapsamında, 27 yerleşim yerinde yaklaşık 100 bin konutun içme suyu DSİ tarafından temin edilecek.

 • Depremzedelere içme ve kullanma suyu sağlanacak
  29 Kas Depremzedelere içme ve kullanma suyu sağlanacak

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremlerden etkilenen illerde TOKİ tarafından yapılacak projeler için içme ve kullanma suyunun DSİ tarafından sağlanacağını açıkladı. DSİ tarafından açılan kuyularla binlerce vatandaşa içme suyu temin edildi ve hasarlar giderildi. AFAD ile yapılan protokol kapsamında ise yaklaşık 100 bin konutun içme ve kullanma suyu DSİ tarafından sağlanacak.

 • İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor'
  28 Kas İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • İSTANBUL-İMAMOĞLU: 2024 YILINDA 35 MİLYAR LİRA FİNANSMANA İHTİYAÇ DUYACAĞIMIZI ÖNGÖRÜYORUZ
  28 Kas İSTANBUL-İMAMOĞLU: 2024 YILINDA 35 MİLYAR LİRA FİNANSMANA İHTİYAÇ DUYACAĞIMIZI ÖNGÖRÜYORUZ

  Altan ÇİMEN-Özenç KILIÇ/İSTANBUL, İBB Meclisi Kasım ayı yedinci oturumunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yılı bütçe sunumunu gerçekleştirdi.

 • İzsu'nun 2024 Yılı Bütçesi Onaylandı
  28 Kas İzsu'nun 2024 Yılı Bütçesi Onaylandı

  İZSU Genel Müdürlüğü’nün 22 milyar 750 milyon liralık 2024 Mali Yılı Bütçesi İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. Bütçenin 11 milyar 500 milyon lirası altyapı yatırımlarına ayrıldı.

 • Bakan Yumaklı, köy yangınlarına dikkat çekti: 'ORKÖY kredileriyle tesisatlarınızı yenileyin'
  25 Kas Bakan Yumaklı, köy yangınlarına dikkat çekti: "ORKÖY kredileriyle tesisatlarınızı yenileyin"

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da 2023 yılında elektrik tesisatı kaynaklı 200 civarında yangın meydana geldiğine dikkat çekerek, "Yangınların herhangi bir sayı sınırı yok.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu?
  25 Kas İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 45 milyar 100 milyon TL olarak kabul edildi. Türkiye’de yaşanan ekonomik krize rağmen bütçenin yüzde 41’i yatırımlara ayrıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılından beri İller Bankası’ndan aldığı 44 milyar TL’ye karşılık 66 milyar TL’lik yatırım yaptığını söyleyen Tunç Soyer, “İzmir’den kırk alıp bir veren anlayışın karşısında dimdik durduk. Bizim İzmir’e borcumuz hiç bitmez. Peki hükümetin hiç borcu yok mu” dedi. Tunç Soyer, önümüzdeki dönem uygulayacağı yeni programın 7 ana başlıktan oluşan omurgasını açıkladı. 2024 bütçesinin 7 hedefin sayısız ispatı ve müjdesiyle dolu olduğunu ifade eden Soyer, “Burada paylaştıklarımın hiçbiri ham bir hayal değil. İzmir’i Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir uyum şehri olarak tahayyül ediyorum” dedi.

 • Edirne Belediye Meclisi'nden içme suyu ücretlerinde yüzde 30 indirim kararı
  24 Kas Edirne Belediye Meclisi'nden içme suyu ücretlerinde yüzde 30 indirim kararı

  Edirne Belediye Meclisi, meskenlere verilen içme suyu ücretlerinde yüzde 30 indirim yapılması kararını oybirliğiyle kabul etti. Edirne halkı, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren suya yüzde 30 daha az ödeyecek.

 • Cumhuriyetin 100. Yılı ve Yerel Yönetimler Oturumu Gerçekleştirildi
  24 Kas Cumhuriyetin 100. Yılı ve Yerel Yönetimler Oturumu Gerçekleştirildi

  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un katılımıyla gerçekleştirilen 8. Kent Araştırmaları Kongresi'nin son gün oturumlarından 'Cumhuriyetin 100. Yılı ve Yerel Yönetimler' başlıklı oturumda, belediyecilik deneyimleri ve kaynak kullanımı konuşuldu.

 • Bakan Özhaseki, İklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu öncesinde konuştu Açıklaması
  23 Kas Bakan Özhaseki, İklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu öncesinde konuştu Açıklaması

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yeşil dönüşüm için kanunlarımızı, paydaşların talepleri ve bilimsel veriler doğrultusunda güncelledik.

 • Bakan Özhaseki: 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız
  23 Kas Bakan Özhaseki: 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız

  ÇEVRE, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim değişikliğiyle mücadeleyi siyaset üstü ve sınır tanımayan konular olarak ele alıyoruz.

 • Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 'Büyük Tarsus Hareketi'Ni Başlattı
  22 Kas Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, "Büyük Tarsus Hareketi"Ni Başlattı

  Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, göreve geldiği 2019 yılından bu yana gerçekleştirdiği hizmetlerin yanı sıra şehrinin büyüme potansiyelini artırmak ve Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında Tarsus'u Türkiye’nin önemli kentlerinden biri haline getirmek amacıyla 'Büyük Tarsus Hareketi’ni başlattı.

 • Gürpınar İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi devreye alındı
  22 Kas Gürpınar İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi devreye alındı

  Gürpınar İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi devreye alındı Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından, Gürpınar'da yapılan 'İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi' tamamlanarak devreye alındı.

 • Samsun'da su abonesi sayısı 4,5 yılda yüzde 25 arttı, kaçak oranı da yüzde 15 düştü
  22 Kas Samsun'da su abonesi sayısı 4,5 yılda yüzde 25 arttı, kaçak oranı da yüzde 15 düştü

  kaçak oranı bu yıl itibarıyla yüzde 28,23'e düştü.

 • Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık: 'Kdz. Ereğli Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmeli'
  21 Kas Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık: "Kdz. Ereğli Acilen Afet Bölgesi İlan Edilmeli"

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli’nin acilen Afet Bölgesi ilan edilmesi çağrısında bulundu. Kdz. Ereğli’yi yeniden ayağa kaldırmak için mücadele edeceklerini söyleyen Başkan Posbıyık, “Ereğli, tarihinin en büyük felaketini yaşıyor. Vakit geçirmeden, hemen acil bir şekilde Ereğli’nin 'Afet Bölgesi' ilan edilmesi gerekir. Milletvekillerimize parti ayrımı gözetmeksizin sesleniyorum. Mecliste gereken girişimleri yaparak Ereğli Afet Bölgesi ilan edilmeli” dedi.

 • Avrupa Yatırım Bankası, Türkiye Deprem Sonrası Yeniden İmar Çerçeve Projesi'ne 400 milyon avro finansman sağlayacak
  18 Kas Avrupa Yatırım Bankası, Türkiye Deprem Sonrası Yeniden İmar Çerçeve Projesi'ne 400 milyon avro finansman sağlayacak

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Avrupa Yatırım Bankası'nın 400 milyon avroluk finansman desteğinin İller Bankası tarafından 'Türkiye Deprem Sonrası Yeniden İmar Çerçeve Projesi' kapsamında kullanılacağını belirterek, 'Hiç kimse merak etmesin, afet bölgesini alt ve üstyapısıyla ayağa kaldıracağız' dedi. Proje kapsamında su ve kanalizasyon altyapısının depreme dayanıklı hale getirilerek tekrar inşa edileceği bildirildi.

 • Edirne Belediye Meclisi'nden su fiyatına yüzde 30 indirim
  17 Kas Edirne Belediye Meclisi'nden su fiyatına yüzde 30 indirim

  Edirne Belediye Meclisi, vatandaşların ekonomik sıkıntılarını hafifletmek amacıyla su fiyatlarında yüzde 30 indirim yapma kararı aldı. Su fiyatlarına yapılan indirimle birlikte, farklı metreküp aralıklarına göre belirlenen fiyatlar da düşürüldü. Ayrıca, toplantıda altyapı çalışmaları için İller Bankası'ndan 100 milyon lira kredi kullanılması kararı da oy çokluğuyla kabul edildi.

Advertisement