Başbakan Davutoğlu'nun Özel Yasa Çıkartılabileceğini Söylediği Gemlik'e 11 Bin Konut Yapılacak - Son Dakika
Yerel

Başbakan Davutoğlu'nun Özel Yasa Çıkartılabileceğini Söylediği Gemlik'e 11 Bin Konut Yapılacak

Başbakan Davutoğlu\'nun Özel Yasa Çıkartılabileceğini Söylediği Gemlik\'e 11 Bin Konut Yapılacak

BURSA (İHA) – Gemlik’te partisinin olağan kongresinde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçenin ihtiyacı olan en önemli şeyin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, “Bu hükümet Van depremi sonrası, Van’a nasıl 11 bin konut yaptıysa, Gemlik’e de 11 bin konut yapar” dedi.

22.11.2014 11:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

BURSA (İHA) – Gemlik'te partisinin olağan kongresinde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçenin ihtiyacı olan en önemli şeyin kentsel dönüşüm olduğunu belirterek, "Bu hükümet Van depremi sonrası, Van'a nasıl 11 bin konut yaptıysa, Gemlik'e de 11 bin konut yapar" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı'nın 5. Olağan Kongresi, Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi'nde yapıldı. Kongre sonrasında, 4 yıl ilçe başkan yardımcılığı yapan Zafer Işık, tek liste ile girdiği seçimden AK Parti Gemlik İlçesinin yeni başkanı oldu. Divan Başkanı Necati Polat, "Buradan Gezi Parkçılara ve Paralel yapıya sesleniyorum, bu yürüyüşü durduramazsınız. Bizler buradayız. Bizim sözümüz şerefimizdir" diye konuştu.

"ZEYTİN AĞACI SAYISINI BİZ ARTTIRDIK GEMLİK'İN ÇOK CİDDİ MESELESİ VAR O DA DEPREMDİR"

Milletvekilleri adına konuşan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, "Türkiye Cumhuriyetinde 1938'e kadar çok büyük atılımlar gerçekleşti. Sonrasında durakladı. Demokrat Parti'nin gelişi ile yine büyük atılımlar yaşanıyordu, darbe ile önünü kestiler. Diğer önemli dönemde AK Parti dönemidir. Bizi de Ay Aşığı, Balyoz gibi girişimlerle frenlemek istediler, başaramadılar. Gemlik'in çok ciddi problemi var, o da deprem. Bu ülkede zeytin adedini en çok artıran biziz. Zeytine bizden çok kimse sahip çıkamaz. Bizim için öncelik insandır. Bu konuyu Başbakanımız Davutoğlu'na açtık. Gerekirse Gemlik'e özel yasa çıkaracağını, gerekirse de bu konu ile alakalı Anayasa değişikliği yağacağını söyledi" şeklinde konuştu.

"BU HÜKÜMET GEMLİK'E 11 BİN KONUT YAPAR"

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, "Kongreler siyasi partilerin şölenleridir. 4 yıldır çok önemli görevlen yapan Necdet Başkanımızı bugün uğurluyoruz. Görev yaptığımız sürece, büyükşehir ve merkezi hükümetle uyumlu çalıştık. Bu dönem içinde Gemlik'e tarihinin en büyük hizmeti yapıldı. Kumla Barajı ve Bölge Devlet Hastanesi projelerini merkezi hükümetle yapıyoruz. Hastanenin de temeli atılacaktı ama zeytin kanununa takıldı, bu sorunu da çözdük, hastane yapımına en kısa sürede başlayacağız. İşadamlarımızla uyumlu çalışmamız ile Gemlik'te 7 okul, 5 cami protokolü imzaladık. Bir kısmı başladı, bir kısmı sona erdi, bir kısmı da proje aşamasında. Ama Gemlik'in en büyük ihtiyacı kentsel dönüşüm. Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın sözleri sonrasında, bizim verdiğimiz beyanat Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu hükümet Van depremi sonrası, Van'a nasıl 11 bin konut yaptıysa, Gemlik'e de 11 bin konut yapar" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın çözüm süreci ile alakalı, Başbakan Davutoğlu ile Kuzey Irak'a gitmesinden dolayı kongreye katılamadığını hatırlatan Gemlik AK Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, "Bugün görevimi nihayete erdireceğim. Allah'a hamdediyor ve şükrediyorum. Gemlik'te dört yıl boyunca böyle iyi bir teşkilatla çalışmaktan, böyle sağlam il yönetimleri ile çalışmaktan, Recep Altepe ve Refik Yılmaz gibi Belediye Başkanları ile çalışmaktan, az da olsa Ahmet Davutoğlu ile görev yapmaktan, Bursa'da bize siyaseti yeniden öğreten Bülent Arınç gibi bir isimle çalışmaktan ve davamızın lideri, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmaktan onur ve gurur duydum. Türkiye ve Ak Parti dünyanın umududur. Başı olan her şeyin sonu da vardır. Bizimkisi bir bayrak yarışıydı ve sona erdi. Görev aldığı sürece partiye hizmet edip görevleri bitince farklı amaçlar peşinde konuşanlardan olmadık. Bu yola gidenler kaybedenlerdir. Başbakanımızın da dediği gibi, bu trenden inen, bir daha binemez" diyerek okuduğu şiirle veda etti.

"SIRA SAHİLLERE GELDİ"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik'e ve Bursa'ya yapılan yatırımları hatırlatarak şöyle konuştu:

"Bursa'daki tarihi dönüşümün UNESCO Kültür Miraslarına Bursa'yı dahil ettik. Çok sayıda çalışmayı, aynı anda yapıyoruz. Türkiye'nin en çok çalışan ve büyüyen belediyesiyiz. Gemlik'in de çehresini değiştirdik. Büyükşehirin eli, Gemlik'e değdiğinden bu yana Gemlik farklı bir ilçe oldu. Şimdi sıra sahillerimizde, sahillere de büyükşehir eli değecek, bunun da ilk adımı Gemlik'ten atılacak".

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ise 2015 seçimlerinde en az 330 milletvekili sayısına ulaşarak, Anayasayı değiştirme gücüne ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Tek adayla gidilen seçim sonrası, ilçe yönetimi ve il delegeleri şu isimlerden oluştu:

Zafer Işık, Murat Yavuz, Levent Aydın, Ali Aykut Türe, Güldane Baykal, Mehmet Taşar, Hacı Örnek, Cafer Çevik, Bayram Doğru, Mehmet Cesur, Mehmet Şamil Yiğit, Tamer Mete, İnci Bülbül, Ömer Yurtlu, Merih Özaydın, Adnan Güven, Hasan Okumuş, Faruk Aktaş, Yasemin Şahin, İsmail Topgaç, Rıfat Bulut, Melek Akçay, Kerim Güler, Yaşar İslam, Rümeysa Başaran, Şükran Ersöz, İbrahim İnce, Gökhan Günay, Ali Küçük, Fatih Pak.

Kongreye Bursa Milletvekilleri İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Arda Çavuşoğlu, Tülin Erkal Kara, Bedrettin Yıldırım, Bursa İlçeleri Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, delegeler, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başbakan Davutoğlu'nun Özel Yasa Çıkartılabileceğini Söylediği Gemlik'e 11 Bin Konut Yapılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti
  09 Nis Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

  Gazze Şeridi'nde İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırısında Maghazi Belediye Başkanı Hatem el-Ghamri ve 4 kişi hayatını kaybetti. Uluslararası topluma İsrail'e yönelik insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı soruşturma açılması çağrısı yapıldı.

 • AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı
  09 Nis AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı

  AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Kürt seçmenin tercihlerini ve AK Parti'nin durumunu değerlendirdi. Miroğlu, Kürt seçmenin, AK Parti ve DEM gibi partilere oy vererek, marjinal sokak siyasetinden kurtulup siyasetin merkezinde söz sahibi olmak istediğini belirtti.

 • Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı
  09 Nis Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren artarak akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

 • SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı
  09 Nis SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ecevit Keleş, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sarıbıyık, bayramın manevi atmosferine vurgu yaparak, Filistin ve Doğu Türkistan'da yaşanan zulümlere dikkat çekti. Keleş ise bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesi gerektiğini belirtti.

 • Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  09 Nis Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler başkanlığında, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 2024-2029 döneminin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Yeni dönem meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye daire müdürleri, basın mensupları ve Burhaniyeliler toplantıya katıldı. Toplantıda meclis başkan vekilleri, meclis katipleri ve encümen üyeleri seçildi. Ayrıca komisyon üyeleri belirlendi ve 2023 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

 • Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi
  09 Nis Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi

  31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Pazaryeri Belediye Meclisi ilk kez toplandı. Toplantıda encümen üyeleri, başkan vekili ve plan bütçe komisyonu belirlendi. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yeni dönemin Pazaryeri ilçesine hayırlı olmasını temenni etti.

 • TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı
  09 Nis TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı

  Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil edilen coğrafi işaretli ürün sayısı geçen yıl sonunda 1512 olurken, Gaziantep ürünü tescillenen iller sıralaması, Hatay da en fazla coğrafi işaret başvurusu yapan iller arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye'nin coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 2023 sonu itibarıyla 1512 oldu. Kuruma geçen yıl 371 ürün için başvuru yapıldı ve bunlardan 209'u coğrafi işaret tescili aldı.

 • Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu
  09 Nis Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu

  Akyazı Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı'nın güzelleştirilmesi ve değer katılması için çalışacaklarını belirtti.

 • Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor
  09 Nis Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor

  Barış Pınarı Harekatı'yla terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde halk, Türkiye'nin çabalarıyla sağlanan huzur ve güven ortamında beşinci Ramazan Bayramı'na girecek. Buna rağmen ekonomik zorluklar yaşayan halk, pazarda alışveriş yaparak bayrama hazırlanıyor.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  09 Nis Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Zeytinburnu'nun 5 yıllık yeni yönetiminde söz sahibi olacak belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı Ömer Arısoy'un başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 • Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı
  09 Nis Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, atla safari yaparak gelen Ceylan Kırca ve Sümmani Yılmaz tarafından beklenmedik bir ziyaretçi grubuyla karşılaştı. Başkan ve vatandaşlar bu ilginç ziyaret karşısında hayrete düştü.

 • Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi
  09 Nis Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de yaşayanlar, 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulmasını izlemek için sahillere ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin kampüsüne akın etti. Tutulma, Meksika'nın kuzeyindeki bazı şehirlerde net şekilde izlendi. Meksikalılar ve turistler, tarihi anlara tanıklık etmek için tutulmanın görüldüğü kentlere akın etti.


Advertisement