Başkan Ak'tan Komşular Günü'nde Sıcak Kahve Eşliginde Sıcak Sohbet - Son Dakika
Yerel

Başkan Ak'tan Komşular Günü'nde Sıcak Kahve Eşliginde Sıcak Sohbet

Başkan Ak\'tan Komşular Günü\'nde Sıcak Kahve Eşliginde Sıcak Sohbet

Keçiören Belediyesi, her yıl dünyada Kasım ayının üçüncü haftasında kutlanan Dünya Komşular Günü nedeniyle "Komşunuzu Tanıyor musunuz?" adlı bir tanışma toplantısı düzenledi.

29.11.2013 10:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Keçiören Belediyesi, her yıl dünyada Kasım ayının üçüncü haftasında kutlanan Dünya Komşular Günü nedeniyle "Komşunuzu Tanıyor musunuz?" adlı bir tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda komşuları biraraya getiren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türk kahvesi eşliğinde sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.

Hızlı şehirleşmenin ve şehir yaşamındaki yoğunluğun neticesinde solmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini canlandırmak amacıyla bir dizi etkinlik planlayan Keçiören Belediyesi, bu kapsamda ilk olarak "Komşunuzu Tanıyor musunuz?" adlı tanışma toplantısı düzenledi. Güngörmüşler Konağı'nda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur, Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Baran İzgi ve Gençlik Kolları Başkanı Cansu Mutlu, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan ve çok sayıda Keçiörenli katıldı. "Komşular Günü nedeniyle komşularımızla kahve içmek istedik. Bugün kahveler, çaylar hepsi bizden" diyerek sohbete başlayan Mustafa Ak, etkinliğin yapıldığı Güngörmüşler Konağı'nın güngörmüş insanların buluştuğu, sohbet ettiği, gazete ve kitap okuduğu bir mekan olduğuna dikkat çekti. Başkan Ak, şehirlerin kalabalık olmasına rağmen birçok insanı yalnızlığa mahkum ettiğini söyleyerek şu mesajları verdi:

"Apartmanda oturan birçok kişi karşısındaki komşusunu tanımıyor. Dinimiz bizi komşuluk haklarından sorumlu tutar. Peygamber Efendimiz (s.a.s) 'Allah neredeyse komşuyu komşuya mirasçı kılacaktı' demiştir. Bizler zaman zaman komşularımıza gidip, zaman zaman da misafir ediyoruz. Bugün sizler bizim misafirimizsiniz. Birbirimizi anlamak, sevmek, yardım etmek o şehirde mutluluğu artırır. Nasıl ki evlerimizde huzurlu yaşıyorsak, şehirler de insanlara huzur vermelidir. Biz millet olarak birlikte yaşayan, sevinçlerini acılarını paylaşan bir milletiz. Şehirleri binalar, yollar değil, insanlar anlamlı kılar, temel olan insandır. Komşuluğu, arkadaşlığı, dostluğu, birlik beraberliği ön plana çıkarmalıyız."

"KOMŞULARIMIZLA ZENGİNLEŞİRİZ"

Güngörmüş insanların toplumun tecrübe kaynağı olduğunu vurgulayan Başkan Ak, "Güngörmüşler Konağı'nda sizlerden faydalanması için gençleri de görmek isteriz. Dede ile torun arasındaki bağları koparmayıp güçlendirmeliyiz. Bizler sizlerin içerisinden geldik. Sizlerin arasındayız. Size hizmet etmek için varız. Amacımız sizin hayır duanızı almak, duanızı aldıysak ne mutlu bize! İnşallah sizinle daha nice yıllara, nice hizmetlere birlikte imza atarız. Küs komşular varsa barışsın, bizler komşularımızla zenginleşiriz, yoksa fakirleşiriz" diye konuştu.

Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur ise, "Komşu komşunun külüne muhtaçtır" atasözünü hatırlatarak, günümüzde komşuluk ilişkilerinin azaldığına işaret etti. Yağmur, "Apartmanlardaki aramızdaki soğuk duvarları kaldıralım. Belediye Başkanım Mustafa Ak'a böylesine hayırlı hizmetleri için, yaptırdığı konaklar ve kültür merkezleri için teşekkür ediyorum" dedi.

"MÜSLÜMANLIĞIN ÖLÇÜSÜ KOMŞULUK"

Müftüsü İlhan da, insanın tek başına yaşayan bir varlık olmadığını belirterek, "Birlikte yaşarken de uyulması gereken edep ve kurallar vardır. İnsanların birbirine karşı hak ve hukuku vardır. Bir kişinin Müslümanlığının ölçüsü komşusu ile belli olur. Cenab-ı Allah 'Yakın komşuya, uzak komşuya iyilik yapın' der. Müslüman komşusu ile ilişkisini en güzel şekilde yürütsün. Peygamberimiz (s.a.s) 'Allah'a ve ahiret gününe iman eden kişi komşusuna iyi davransın' der. Müslüman kişi komşusuna iyi davranan, eziyet etmeyen, acısına ve sevincine ortak olandır" şeklinde konuştu.

Keçiörenli komşularına Türk kahvesi ikram eden Başkan Ak, sıcak bir sohbet ortamında vatandaşların sorularına da yanıt verdi. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Ak'tan Komşular Günü'nde Sıcak Kahve Eşliginde Sıcak Sohbet - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  06 Nis Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakta büyük bir rol oynadığını belirterek, kurumun başarılı çalışmalarına ve güvenilir habercilik anlayışına vurgu yaptı. Ayrıca, Anadolu Ajansının kuruluşunda emeği geçenleri şükranla anarak, tüm çalışanlara başarılar diledi.

 • Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor
  06 Nis Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor

  İrlanda'nın başkenti Dublin'deki Müslümanlar, her ramazan düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. Dublin'deki İslam Kültür Merkezi, iftar programlarına ev sahipliği ederek, ülkede yaşayan Müslümanların bir araya gelmesine vesile oluyor. İslam Kültür Merkezi Müdürü Ahmed Husain ve Sosyal Yardım Ofisi Temsilcisi Amilah Ali ile iftarlara katılanlar, AA muhabirine ramazan ayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı
  06 Nis MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp'te yapılan usulsüzlüklere yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesi kararı alındığını duyurdu.

 • Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı
  06 Nis Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı

  Ruanda'da 1994'te yaşanan soykırımın mağdurları, soykırımın uluslararası güçlerin vekalet savaşından kaynaklandığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını eleştiriyor. Sağ kurtulanlar, soykırımın önlenebilir bir insanlık felaketi olduğuna inanıyor. Soykırımın nedeni toprak ve kaynakların kontrol altına alınması isteği olarak belirtiliyor. Ruanda hükümetinin cezalandırma, inkar ve manipülasyonlarına inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 • BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak
  06 Nis BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde faaliyet gösteren BTK Akademi, lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlikten yapay zekaya kadar çeşitli konularda eğitimler verecek. İstanbul ve Ankara'nın ardından Anadolu'nun farklı bölgelerinde açılacak programlarla gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırması hedefleniyor. Eğitimler ücretsiz olarak sunulacak ve katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk
  06 Nis MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Ürgüp ilçesinde seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin yaptığı açıklamada, MHP'nin usulsüzlükleri takip ettiğini ve hukuki mücadelede başarılı olduğunu belirtti. Kılıç, seçimlerin 2 Haziran 2024'te yenileneceğini ve MHP'nin adayı Mustafa Öz ile birlikte Ürgüp için çalışacaklarını ifade etti.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti
  06 Nis Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarette ilçenin genel durumu ve belediyenin geleceğe yönelik projeleri üzerinde konuşuldu.

 • CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  06 Nis CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ceyhan'da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak görevine başladı. Aydar, binlerce Ceyhanlıya hitap ederek teşekkürlerini iletti ve 112 mahallesinde yoğun şekilde hizmet vereceklerini vurguladı.

 • Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı
  06 Nis Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı

  Malatya'nın Pütürge ilçesinde seçimleri kazanarak yeniden başkanlığa seçilen Mikail Sülük mazbatasını aldı. İkinci dönem için mazbatasını alan Sülük, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi
  06 Nis Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde 14 ilin 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye ekonomisinin büyüme gösterdiği ve ihracatın arttığı belirtilen açıklamada, illerdeki ihracat artışlarının yerel kalkınmaya katkı sağladığı ifade edildi.

 • Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı
  06 Nis Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı

  CHP'li Şükrü Erdem, mazbatasını alarak yeni görevine resmen başladı. Erdem, halka layık olmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu
  06 Nis Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde yapılan muhtarlık seçiminde yerel gazeteci Sedat Ceylan, en yakın rakibine 1 oy fark atarak köyün yeni muhtarı seçildi. Ceylan, 6 yıldır ulusal ve yerel haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.


Advertisement