Başkan Altepe: "Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz" - Son Dakika
Yerel

Başkan Altepe: "Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz"

Başkan Altepe: "Bursa\'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz"

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Soğanlı Mahallesi'nde projelendirilen belediye hizmet alanı ve meydan ile bölgeye nefes aldıracak.

09.01.2012 17:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Soğanlı Mahallesi'nde projelendirilen belediye hizmet alanı ve meydan ile bölgeye nefes aldıracak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi ilçesinde bulunan Soğanlı Mahallesi Merkez Camii'nin yanında yapılacak meydan düzenlemesi için kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'nın daha yaşanılabilir bir kent olması hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirterek, "Bursa'mızı yıkarak güzelleştiriyoruz. Çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu kentimizde semtlerimizin sadece ana arterlerinde değil, merkezi mahalle ve semtlerde de kamulaştırmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.

Kentin merkezindeki eski yerleşim bölgelerine nefes aldıracak projelerin hazırlandığını belirten Başkan Altepe, "Kentteki eski semtlerin geliştirilmesi ve yenilenmesi çalışmalarımız kapsamında Soğanlı'daki 1200 metrekarelik alanda düzenleme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Burada kamulaştırması biten 2 binanın yıkımı yapılıyor. 3 binanın da kamulaştırılması tamamlanınca, Soğanlı Camii yanındaki bu alanda yapılacak belediye hizmet alanı, park alanı ve rekreasyon projeleriyle bölge güzel bir meydana kavuşacak" diye konuştu.

Merkezde olmasına rağmen birçok eksikliği bulunan bölgenin tüm ihtiyaçlarının giderileceğine dikkati çeken Başkan Altepe, çalışmaların kimse mağdur edilmeden hayata geçirildiğini ve meydan projesinin de kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacağını vurguladı. Başkan Altepe, daha sonra iş makinesini kullanarak kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi.

Soğanlı Mahallesi Muhtarı Adem Asa, mahallelerine hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi'nin Soğanlı'da vatandaşları mağdur etmeden çalışmalar yaptığını söyleyen Asa, 2012 yılının Soğanlı için güzel bir yıl olacağını belirtti. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Altepe: 'Bursa'yı Yıkarak Güzelleştiriyoruz' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement