Başkan Karamercan'dan Hurda Açıklaması - Son Dakika

Başkan Karamercan'dan Hurda Açıklaması

29.03.2015 14:09
Başkan Karamercan'dan Hurda Açıklaması

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, model yılı 1990 ve daha eski olan taşıtların hurdaya ayrılması ile ilgili sürenin 31 Aralık 2014’de sona erdiğini hatırlatarak, “Hurdaya ayrılma işlemi süresiz olarak devam ettirilmeli, 20 yaşına gelen ticari araçlar da otomatikman hurdaya ayrılabilmeli” dedi.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, model yılı 1990 ve daha eski olan taşıtların hurdaya ayrılması ile ilgili sürenin 31 Aralık 2014'de sona erdiğini hatırlatarak, "Hurdaya ayrılma işlemi süresiz olarak devam ettirilmeli, 20 yaşına gelen ticari araçlar da otomatikman hurdaya ayrılabilmeli" dedi.

KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, "Araçların hurdaya ayrılması ile ilgili düzenlemenin kalıcı olarak değiştirilmesi gerekir. Yeni düzenlemede 20 yaşın üzerindeki araçların hurdaya ayrılabilmesine imkan tanınmalı ve bu araçların vergi ve trafik cezası gibi borçlarının tamamı silinmelidir" diye konuştu.

"EKONOMİYE OLUMLU ETKİSİ OLACAK"

Yapılacak yeni düzenlemenin ekonomiye etkilerinin son derece olumlu olacağını ifade Başkan Karamercan, "Hurdaya ayırma işleminin sürekli olması halinde çeşitli nedenlerle süreyi kaçırdığı için aracını hurdaya ayıramayanlar, gerekli şartlar oluştuğunda bu imkandan yararlanabilecek. Bununla beraber, esnafımızın uzun yıllar devreden borçlarının silinmiş olması, bunların yeniden daha verimli bir şekilde ticari hayatlarına devam etmelerini sağlayacak, ayrıca ekonomik ömrü biten araçların yerine çevreye daha az zarar veren ve daha güvenli yeni model araçlar yollarda yerini alacak. Bu konuda hükümetimizin gerekli adımları atmasını beklemekteyiz" ifadelerini kullandı. - KONYA

Başkan Karamercan'dan Hurda Açıklaması
Başkan Karamercan'dan Hurda Açıklaması

YORUMLAR
500
Uluslararası Anadolu Ankası Tatbikatı gerçekleştirildi Uluslararası Anadolu Ankası Tatbikatı gerçekleştirildi Ayasofya bin yıl bile geçse cami olarak kalmalı Ayasofya bin yıl bile geçse cami olarak kalmalı Hüyük'te lavanta üretimini artırma çalışmaları Hüyük'te lavanta üretimini artırma çalışmaları
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Karamercan'dan Hurda Açıklaması - Son Dakika


Advertisement