Bayraktar, "Darbeye Sessiz Kalanlar Bu Katliamın Suç Ortakları" - Son Dakika

Bayraktar, "Darbeye Sessiz Kalanlar Bu Katliamın Suç Ortakları"

16.08.2013 14:04
Bayraktar, "Darbeye Sessiz Kalanlar Bu Katliamın Suç Ortakları"

Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, "Mısır'da güvenlik güçlerinin Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanlarında göstericilere müdahalesi Ankara'da ve İstanbul'da protesto edilirken Batı ülkeleri halen sessiz kalıyor" dedi.

Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, " Mısır'da güvenlik güçlerinin Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanlarında göstericilere müdahalesi Ankara'da ve İstanbul'da protesto edilirken Batı ülkeleri halen sessiz kalıyor" dedi.

Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Mısır'da güvenlik kuvvetlerinin, Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı gösteri yapanlara müdahale ederek katliam gerçekleştirmelerini protesto ettiğini söyledi. Bayraktar, "Bizler burada olayları lanetlerken, Mısır'da kardeşlerimiz katledilmekte. Mısır'da sadece insanlarımız değil bütün insanlık katlediliyor. Biraz da olsa vicdan sahibi olan dünya insanlığına çağrıda bulunuyoruz. Mısır'da Adeviyye, Nahda ve diğer kentlerde çocuklar, kadınlar, kısacası masum sivil insanlar katledilmektedir. Buna karşı çıkmak, buna dur demek azıcık da olsa vicdan sahibi olan, ben de insanım diyen herkesin görevidir" dedi.

Darbeye sessiz kalanların bu katliamın suç ortakları olduğunu belirten Bayraktar, "Batılı ülkeler halen sessiz kalıyor ve Mısır'da yüzlerce, binlerce insan katlediliyor. Buna tüm dünya bir son vermeli ve Müslümanların öldürülmesini engellemeli. BM Güvenlik Konseyi ve Arap Ligi başta olmak üzere uluslararası topluluk, bu katliamın durdurulması için derhal harekete geçmelidir" diye konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Bayraktar, 'Darbeye Sessiz Kalanlar Bu Katliamın Suç Ortakları' - Son Dakika


Advertisement