Bursa Şantiyeye Döndü - Son Dakika
Yerel

Bursa Şantiyeye Döndü

Bursa Şantiyeye Döndü

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan altyapıya, tarihi kültürel mirastan spora kadar Bursa'yı geleceğe taşıyacak önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.

10.01.2012 14:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan altyapıya, tarihi kültürel mirastan spora kadar Bursa'yı geleceğe taşıyacak önemli projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi ilçesi sınırlarındaki mahalle ve köy muhtarlarıyla Dobruca Tesisleri'nde bir araya geldi. AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini ile Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil'in de katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, Osmangazi'yi yakından tanımasının büyük bir avantaj olduğunu söyledi. Osmangazi'de 136 muhtarlık olduğunu bunun küçük bir il anlamına geldiğini belirten Başkan Altepe, raylı sistemlerden kentsel dönüşüme, spordan tarihi ve kültürel mirasa kadar Osmangazi başta olmak üzere Bursa'nın tamamında büyük bir yatırım hamlesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geçtiğimiz dönemde Osmangazi'ye 4 tane yüzme havuzu kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Altepe, Türkiye'de halen birçok ilde havuz yokken Osmangazi'nin bu alanda önemli bir mesafe kat ettiğini söyledi. Osmangazi'de hayata geçirdikleri birçok projenin Türkiye'ye örnek gösterildiğinin altını çizen Başkan Altepe, "Bu dönem ise hizmet alanımız oldukça genişledi. Ancak buna rağmen Osmangazi'nin cadde ve sokaklarındaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Yeni belediye binası, stadyum, bilim teknoloji merkezi gibi anıtsal yapıları bu dönemde Bursa'ya kazandırırken, muhtarlarımız başta olmak üzere halkımızdan gelen bütün taleplerle de yakından ilgileniyoruz" dedi.

Özellikle Osmangazi gibi yapılaşmanın yoğun olduğu bölgelere hizmet götürmekten çok arsa temini konusunda sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Başkan Altepe, "Osmangazi zor ilçe. Binaları yıkarak, yollar yapıyoruz, spor tesisleri yapıyoruz. Yer sorununu çözsek, her yere tesis yaparız. Her gün takip ediyoruz, boş alan bulunca çalışmaları başlatıyoruz. Bir arsa için yıllarca mücadele veriyoruz. Alacahırka'da yapacağımız bir spor tesisi arsasını elde etmek için tam 5 yıl uğraştık. Daha yeni çözüldü ve şimdi Osmangazi Belediyesi oraya spor tesisini yapacak. Onlar yapmazsa, biz yapacağız" diye konuştu.

Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Ferruh Sevimgil ise Kestel'den Karacabey Boğazı'na kadar her yerde Başkan Altepe'nin ayak izinin bulunduğunu belirterek, hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Sevimgil, "Biz Osmangazi'de belediye başkanı olarak Recep Altepe'yi tanıdık. O şimdi büyükşehirde ama yine bizim de başkanımız. Bizim her sorunumuzla ilgileniyor. Bilgisayarlarımız yetersiz dedik, bilgisayar yardımlarını başlattı. Kendisiyle ne kadar övünsek azdır. Hizmette, karınca kararınca değil, elinden gelenin en fazlasını yapmaya çalıştı. Tüm muhtarımız adına kendisine teşekkür ediyorum" dedi. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bursa Şantiyeye Döndü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı
  08 Nis Kişisel eşyalarını toplatan Akşener, makam odasını boşalttırdı

  27 Nisan'daki olağanüstü kongrede aday olmayacağını duyuran İYİ Parti lideri Akşener, makam odasındaki kişisel eşyalarını toplattı.

 • İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti
  08 Nis İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale partisinden istifa etti

  İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale, partisinde siyaset üretmenin artık imkansız hale geldiğini söyleyerek istifa etti. Özlale, yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışmıştı.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi
  08 Nis Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun dedi

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni meclis üyelerine hayırlı olsun diyerek, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada da huzurlu ve uyumlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Kayseri'de en çok kadın üyenin olduğu meclisiz' dedi.

 • Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu
  08 Nis Senegal'de Müridi tarikatının rastalı ve mistik yorumu: Baye Fall topluluğu

  Senegal'de Müridi tarikatının renkli, aykırı ve mistik kolu Baye Fall topluluğu, giyimleri, yaşam tarzları ve kendilerini adadıkları felsefeleriyle ayrı bir dünyanın kapılarını aralıyor.

 • Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu
  08 Nis Söğütlü OSB'ye 200'ün üzerinde yatırımcı başvurusu

  Sakarya'nın istihdamına büyük katkı sağlaması beklenen Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 200'ün üzerinde yatırımcı yer tahsisi için başvuru yaptı. Başvuru şartlarının ilan edilmesinin ardından 40 firmayla sözleşme seviyesine gelindi. Söğütlü OSB Yönetim Kurulu Başkanı, hedeflerinin ihracat oranlarını yükselterek cari açığı kapatmaya katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı
  08 Nis Söğütlü OSB'ye Yoğun Talep: 200'ün Üzerinde Yatırımcı Başvuru Yaptı

  Sakarya'nın yeni karma Organize Sanayi Bölgesi Söğütlü OSB için yapılan yer tahsis çağrısına 200'ün üzerinde yatırımcı başvuru yaptı. Söğütlü OSB'nin cazip özellikleri ve bölgenin ulaşım altyapısı, lojistik kolaylığı ve uygun arsa fiyatları yatırımcıları cezbetmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, sadece ihracat ve istihdam artışına katkı sağlayacak firmaları beklediklerini belirtti. Rant amaçlı başvurulara itibar edilmeyeceği vurgulandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 40 firma ile sözleşme yapılabilir seviyeye gelindiği açıklandı. Başvurular hala devam etmektedir.

 • Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi
  08 Nis Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 40 yıllık muhtarlık görevi devredildi

  Bağcılar'ın Güneşli Mahallesi'nde 87 yaşındaki Atik Yağmur, 40 yıldır yaptığı muhtarlık görevini Engin Kılıç'a devretti. Devir teslim törenine Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir de katıldı.

 • Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı
  08 Nis Köşk Belediye Meclisi Yeni Döneme Başladı

  Köşk Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından yeni dönemin ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyeleri ve komisyon üyeleri seçimleri yapıldı.

 • HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı
  08 Nis HashKey Group, Bermuda Lisansıyla Küresel Kripto Borsası Açtı

  Asya merkezli finansal hizmetler devi HashKey Group, Bermuda'dan aldığı lisans ile kripto para piyasalarında küresel bir oyuncu olma yolunda. Şirket, HashKey Global adı verilen yeni bir kripto para borsası kurdu. Bermuda lisansı, HashKey'e launchpad, vadeli işlem ve kaldıraçlı ticaret gibi alanlarda faaliyet gösterme imkânı tanıyor. HashKey Group İşletme Müdürü Livio Weng, önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en büyük lisanslı borsa kümelerinden birini kurmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var
  08 Nis Meral Akşener bırakıyor! İYİ Parti'de genel başkanlık koltuğuna talip 4 isim var

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde alınan başarısız sonuçların ardından olağanüstü seçimli kurultay kararı aldığını açıkladı. Ancak Akşener, kurultayda aday olmayacağını duyurdu. Seçimlerden önce istifa edip etmeyeceği merak edilen Akşener'in, yakın çevresiyle yaptığı görüşmeler sonucunda bu kararı aldığı belirtildi.

 • Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor
  08 Nis Doğu Karadeniz Bölgesi Turist Akınına Uğruyor

  Son yıllarda özellikle Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz Bölgesine yoğun turist akını olurken, geçen sene Trabzon'u 1 milyonun üzerinde turist ziyaret ettiği belirtildi. TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Volkan Kantarcı, yeni turizm sezonunda beklentilerin geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirtti. Kantarcı, ayrıca Trabzon Havalimanı'ndaki modernizasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet kalitesinin artacağını ve bölgenin turizm potansiyelinin daha da yükseleceğini ifade etti. Turistlerin genellikle Trabzon'da konakladığını ve ardından bölgedeki diğer turistik yerleri ziyaret ettiklerini söyleyen Kantarcı, Uzungöl'deki turizmcilerin sıkıntılarının hala devam ettiğini ve bu konuda çözüm bulunması gerektiğini vurguladı.

 • İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti
  08 Nis İsrail, Gazze'deki askeri birliklerini geri çekti

  İsrail ordusu, Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılardan sonra bir tugay dışında tüm kara birliklerini geri çekti. Ancak, Gazze'nin orta kesiminde bulunan Nahal adlı tugay hala bölgede kalmaya devam edecek. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze çevresinde yeni güvenlik bölgeleri oluşturarak yeniden organize oldu ve istihbarata dayalı saldırılara odaklanacak. Askerlerin geri çekilmesinin siyasi baskıyla ilgili olmadığı belirtiliyor.


Advertisement