Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Filosunu Yeniledi - Son Dakika
Yerel

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Filosunu Yeniledi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım hizmetlerine dahil etmek için satın aldığı yeni otobüslerin tanıtım ve açılış töreni İstasyon Meydanı'nda yapıldı.

13.01.2012 15:51

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşım hizmetlerine dahil etmek için satın aldığı yeni otobüslerin tanıtım ve açılış töreni İstasyon Meydanı'nda yapıldı. Tören sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, körüklü otobüsü kendi sürdü.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nce 13 yeni körüklü otobüs alındı. Yeni otobüslerle birlikte belediyenin filosundaki körüklü otobüs sayısı 27'e ulaştı. Yeni otobüslerin tanıtım ve açılış töreni İstasyon Meydanı'nda yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, törende yaptığı konuşmada, Erzurum'da toplu taşıma alanında önemli çalışmalara imza attıklarını ifade etti. Toplu taşıma sistemini revize etmek için çalışma başlattıklarını belirten Küçükler, şunları kaydetti:

"Göreve geldiğimizde 84 otobüs özelleştirilmişti. Belediye ait tek bir araç yoktu. Bu çok yanlış bir yaklaşımdı. Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım hizmetlerinde mutlaka aktif rol oynaması gerektiğini düşündüğümüz için yol haritamızı da buna göre belirledik ve ilk işimiz belediyeye ait bir yolcu otobüsü filosu kurmak oldu. Periyodik aralıklarla aralarında körüklü otobüslerin de bulunduğu tam 14 otobüsü belediyemize kazandırdık ve ulaşım hizmeti vermeye başladık. Halkımızın hizmet kalitemizden duyduğu

memnuniyet ve bizden beklentileri doğrultusunda filomuzu daha da güçlendirdik. İhaleyle filomuza 13 yeni otobüs daha kazandırdık. Şehrimize, hizmetin en kalitelisine layık olan halkımıza hayırlı, uğurlu olsun."

Konuşmaların ardından kurban kesilerek, ulaşım filosunun açılışı yapıldı. Daha sonra direksiyon başına geçen Küçükler, yeni otobüsle şehir turu yaptı. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Filosunu Yeniledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement