Ceyhan'da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor - Son Dakika

Ceyhan'da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor

17.11.2015 11:39
Ceyhan'da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor

Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Bitkisel Atık Yağların Toplanması Projesi’ hayata geçirildi.

Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan 'Bitkisel Atık Yağların Toplanması Projesi' hayata geçirildi.

Bitkisel Atık Yağların Geri Dönüşüm Projesi kapsamında çevre kirliliğini önlemenin yanı sıra atık suların da temiz kalması, atık yağların biyodizele çevrilmesi ile temiz ve sağlıklı bir çevrenin oluşturulması öngörülüyor.

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ilçe genelinde tüm lokantalar, yemek üretim tesisleri, okul kantinleri, büfeler, otel mutfakları ve fabrika yemekhanelerinden çıkan bitkisel atık yağların toplanması için böyle bir proje başlattıklarını söyledi.

Nüfusun sürekli arttığı, doğal kaynakların hızla tükendiği bir dünyada çevre sorunlarının giderek önem kazandığını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Çevreye duyarlılık göstermek, bilinçli bireyler ve toplum oluşturabilmek, konunun öneminin çok iyi anlaşılmasıyla başlar. İlçemizde, doğamıza gösterdiğimiz saygı ve sevgiden dolayı ürettiğimiz çevreci projelerden biri de Bitkisel Atık Yağların Kaynağında Ayrı Toplanması Projesidir. Belediye olarak başlattığımız bu uygulamaya tüm Ceyhanlı hemşehrilerimizin de duyarlılık göstereceğine inanıyorum." - ADANA

Ceyhan'da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor
Ceyhan'da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor

YORUMLAR
500
Adana'da uyuşturucu operasyonunda 8 şüpheli yakalandı Adana'da uyuşturucu operasyonunda 8 şüpheli yakalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ceyhan'da Bitkisel Atık Yağlar Toplanıyor - Son Dakika


Advertisement