CHP'de İzmir Büyükşehir Adaylığı... - Son Dakika

CHP'de İzmir Büyükşehir Adaylığı...

15.08.2013 17:03
CHP'de İzmir Büyükşehir Adaylığı...

CHP eski İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Dr.

CHP eski İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Dr. Canan Arıtman, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Başkan Kocaoğlu'nun kente çok büyük hizmetler verdiğine değinen Arıtman, "Kendisine olan sevgimi, saygımı, minnetimi ifade etmek için bu ziyareti gerçekleştirdim. Bir CHP'li olarak, İzmirli bir vatandaş olarak kendisine teşekkür etmek istiyorum. Çok iyi bir başkanlık yaptı. Çok hizmet etti. Bu kentte heykeli dikilmesi gereken başkanlardan birisi Aziz Başkanımız. Eğer ben belediye başkanı olursam, izin bile istemeden heykelini dikeceğim. 10 yıllık süreç içinde gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Ben uzun yıllar siyasetteyim, yerel yönetimlerde de çalıştım. Gördüğüm en çalışkan, en özverili belediye başkanı" diye konuştu. Hiçbir zaman Başkan Aziz Kocaoğlu ile rakip olmadıklarını ve olamayacaklarını söyleyen Arıtman, "Bilakis biz ülküdaşız. Aynı idealleler, aynı ilkelerle, omuz omuza aynı hedefe doğru mücadele eden ülküdaş, omuzdaş insanlarız. Bu hep böyle sürecek. Partimiz kimi aday gösterirse, diğerimiz onun yanında olacak. Aziz Başkanımız aday olursa ben kampanyasında sonuna kadar canla başla çalışacağım. Eminim ki, eğer ben aday olursam, bilgisi, birikimi ile bana destek verecek. Yani ben aday olursam iki başkan olacak" dedi.

"TARAF OLMAM MÜMKÜN DEĞİL"

Adaylığı nedeniyle Arıtman'ı tebrik eden ve başarılar dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kim aday gösterilirse sonuna kadar kendi adaylığından daha çok çalışacağını belirtti. Başkan Kocaoğlu, CHP İl yönetiminin düzenlediği bayramlaşma törenindeki konuşmasında kullanmadığı bir ifadenin basında yer almasından üzüntü duyduğunu da belirterek, "Ben adayların birkaçına taraf olacağım, birkaç istisna dışında adaylar konusunda tarafsız kalacağım' diye bir cümlem yok. Böyle bir şey söyleyemem. Yetkim de yok. Benim söylediğim şudur: Siyasette taraf olmayı sevmiyorum ama çok naçar kalırsam, parti içi mücadelede, kongrede taraf oluyorum. Bunun da çok sınırlı olmasına aşırı özen gösteriyorum. Eğer çok büyük bir yanlışı görürsem, taraf olarak önleyeceksem taraf olurumun ifadesidir. Hiçbir belediye başkanımızı benim ne seçme ne seçmeme, ne de atama gibi hiçbir yetkim yok. Yetki genel merkezimizindir. Böyle bir beyanatım yok. Zaten benim nerede ne kadar taraf olduğumu 9.5 yıllık süre içinde hepiniz biliyorsunuz" dedi.

"ADAYLIK KARARI İÇİN BEKLEYECEĞİM"

Gazetecilerin, AK Partiden belediye başkan adayı olacağına yönelik bir yayın organında çıkan haberi sorması üzerine CHP'li olduğunu ve CHP'li olarak siyasi yaşamımı sonuna kadar sürdüreceğini vurgulayan Başkan Kocaoğlu, seçim sürecinde bu tür manipülasyonların yapıldığını ve bu sürecin soğukkanlı bir şekilde geçirilmesi gerektiğini söyledi. Üçüncü dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili sorulara da yanıt veren Başkan Kocaoğlu, süreci değerlendireceğini belirterek, şöyle konuştu:

" Türkiye'de gündem hızla değişiyor. Kanuni süreyi beklemekte fayda var. Hangi arkadaşımızın aday olması gerekiyorsa o olur. Bizim aday olmamız mı gerekecek, olmayacak mı, süreç nasıl gelişecek, rakiplerin elinin ne kadarını görebileceğiz. Aklı selim ile soğukkanlı davranmamız gerek. Bana değil bize, bize değil İzmir'e nasıl faydalı olabileceksek doğru karar vermek için bu süreyi geçireceğiz. Daha soğukkanlı değerlendirerek karar vermek istiyorum." - İZMİR

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel CHP'de İzmir Büyükşehir Adaylığı... - Son Dakika


Advertisement