Cizre Merkez Anadolu Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı Açıldı - Son Dakika
Yerel

Cizre Merkez Anadolu Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı Açıldı

Cizre Merkez Anadolu Lisesi\'nde Tübitak Bilim Fuarı Açıldı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Cizre Merkez Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

28.05.2015 10:55

Şırnak'ın Cizre ilçesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Cizre Merkez Anadolu Lisesi'nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Bilim fuarının açılışını Kaymakam Ahmet Adanur, Milli Eğitim Müdürü Emin Bozkuş ve araştırmacı azar Abdullah Yaşın gerçekleştirdi. Kurdele kesiminden sonra davetliler öğrencilerin hazırlamış olduğu deney ve araştırmaların yer aldığı stantları gezdi. Cizre Merkez Anadolu Lisesi'nde ilk defa açılan fuar ile ilgili açıklama yapan okul müdürü Ömer Zeren, TÜBİTAK proje destekleri kapsamında okullarında fuar açtıklarını söyledi. Zeren, "Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 30'a yakın proje ile sergi alanımızı gezen misafir ve öğrencilerimize yararlı olmayı düşünüyoruz.Bu projelerin bir kısmı sosyal ve bir kısmı da sayısal, fizik ve biyoloji alanında hazırlanan projelerdir. Sosyal alandaki projelerimiz genelde Cizre'de yaşanmış olan sıkıntılar, insanlarımızın çekmiş olduğu sıkıntılar üzerine hazırlanmış projeler. Biz bu projeler sayesinde Cizre'ye yararlı olabileceğimiz çalışmalar içerisine girdik. Gerek kamu-kurum ve kuruluşları ile bu projelerimizi paylaşıp bunları günlük hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bu sayede de bir farkındalık oluşturuyoruz. Cizre Merkez Anadolu Lisesi tarihinde bir ilki yaşattığımız için mutluyuz. Ayrıca bu bilim fuarı kapsamında karma resim sergisi de bulunuyor" dedi.

Birbirinden ilginç deney ve araştırmalardan kurulan stantlar büyük bir beğeni ve ilgi ile incelendi. - ŞIRNAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Cizre Merkez Anadolu Lisesi'nde Tübitak Bilim Fuarı Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement