Dilovası'nda Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı - Son Dakika
Yerel

Dilovası'nda Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

Dilovası\'nda Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

Dilovası’nda Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıl dönümü etkinlikleri coşkuyla kutlandı.

29.10.2016 13:45

Dilovası'nda Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıl dönümü etkinlikleri coşkuyla kutlandı.

28 Ekim de Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan etkinlikler, 29 Ekim Kaymakamlık makamında kutlamaların kabulü ile başladı. Cumhuriyet Meydanında devam eden kutlamalara Kaymakam Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar, Garnizon Komutanı Üsteğmen Barış Deniz Keser, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam önemini belirten konuşmayı yapan Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, "Büyük milletimizin tarihindeki en parlak başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin 93. yılını büyük bir onurla, büyük coşkularla kutluyoruz. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz" dedi.

Kaymakam Şahin'in konuşmasının ardından tören öğrenciler tarafından okunan şiirler, okul korosunun Cumhuriyet marşlarını seslendirmesiyle devam etti. Cumhuriyetin 93. Yılı kutlamaları, okullar arası düzenlenen kompozisyon, resim, şiir, yarışmalarında dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncülere ödülleri takdim edildi. Polisan Ortaokulunun halk oyunları ve Mehteran takımının gösterisi beğeniyle izlenirken küçük oyuncular alkış topladı. Cumhuriyet Bayramı programı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dilovası'nda Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement