Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi'nden 20. Yıl Açıklaması - Son Dakika

Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi'nden 20. Yıl Açıklaması

14.02.2012 14:15
Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi'nden 20. Yıl Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubebi Başkanı Numan Şeker, çalışanların haklarının iyileştirilmesi ve daha demokratik bir Türkiye için çıktıları yolda 20 yılı geride bıraktıklarını söyledi.şEKER, Eğitim-Bir-Sen'in 20.Yılı münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubebi Başkanı Numan Şeker, çalışanların haklarının iyileştirilmesi ve daha demokratik bir Türkiye için çıktıları yolda 20 yılı geride bıraktıklarını söyledi.

şEKER, Eğitim-Bir-Sen'in 20. Yılı münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Çalışanların ekonomik, sosyal, mesleki hak ve menfaatlerinin geliştirilmesine, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkı sunmak amacıyla çıktıkları yolda 20 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Şeker, "Eğitim çalışanlarının ekonomik sıkıntılardan arındırılarak, enerjilerini eğitim hizmetine yoğunlaştırabilmelerini sağlamak, eğitim ortamlarını, öğrenciye ve eğitim çalışanlarına yaraşır seviyeye çıkarmak için örgütsel gücünü, birikimini yaptığı çalışmalarla ortaya koyan sendikamız, aynı zamanda özlük ve özgürlük mücadelesinin en önemli merkezi haline gelmiştir" dedi.

Eğitim-Bir-Sen olarak özgürlüklerin daha fazla yaşanabildiği bir ülke ideali için çalıştıklarını ifade eden Şeker, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kuruluşunda demokratik, adaletli, refah seviyesi yüksek, insan haklarına saygılı bir Türkiye idealinden yana seçimini yapan Eğitim-Bir-Sen, bu idealinin inşası için, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da çalışmaya ve sorumluluk almaya devam edecektir. Emek, özgürlük ve demokrasi konusunda toplumun tüm katmanlarının kalıcı bir duyarlılığa sahip olması için gösterdiği çabayı artırarak devam ettiren sendikamız, devraldığı medeniyet mirasının, sahip olduğu inanç ve ahlaki değerlerin gereği kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan bir solukla varlığını her geçen gün güçlendirerek sürdürecektir." - BURSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Denizcilik Büyükler Türkiye Şampiyonası Köyceğiz'de tamamlandı Denizcilik Büyükler Türkiye Şampiyonası Köyceğiz'de tamamlandı TOBB, deprem bölgesi için 'İş Dünyası Konut Seferberliği'ni başlattı TOBB, deprem bölgesi için 'İş Dünyası Konut Seferberliği'ni başlattı Togg, ikinci el araç piyasasını hareketlendirdi Togg, ikinci el araç piyasasını hareketlendirdi

Son Dakika Yerel Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesi'nden 20. Yıl Açıklaması - Son Dakika


Advertisement