Engelli Vatandaşlar, Tatil İçin Alanya'yı Tercih Ediyor - Son Dakika
Yerel

Engelli Vatandaşlar, Tatil İçin Alanya'yı Tercih Ediyor

Engelli Vatandaşlar, Tatil İçin Alanya\'yı Tercih Ediyor

Alanya Belediyesi’nin engellilerle ilgili yaptığı uygulamaları yakından takip eden Altınokta Körler Derneği üyeleri, tatillerini rahatlıkla geçirebilmek için Alanya’yı tercih etti.

17.08.2015 18:11

Alanya Belediyesi'nin engellilerle ilgili yaptığı uygulamaları yakından takip eden Altınokta Körler Derneği üyeleri, tatillerini rahatlıkla geçirebilmek için Alanya'yı tercih etti.

Alanya Belediyesi'nin 'Herkes İçin Alanya' projesi kapsamında yaptığı çalışmalar ilçenin Engelsiz Turizm alanında ön plana çıkmasını sağladı. Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi'ni ziyaret eden dernek üyeleri, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi sorumlusu Esra Yemez eşliğinde birimleri gezerek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Merkezdeki planlamanın görme engelliler için uygunluğu da yöneticileri oldukça memnun etti.

Alanya'nın engelli birey ve yakınları için oldukça iyi bir seviyede olduğunu vurgulayan Altınokta Körler Derneği Ankara Şubesi Başkanı Hasan Tatar, "Alanya'da devam eden tatillerinin çok rahat geçtiğini, her aşamada Alanya Belediyesi temsilcilerinin kendilerine refakatte bulunduğunu söyledi.

Alanya'nın engelsiz kent olma yolunda çok güzel çalışmalara imza attıklarını gördüklerini anlatan Tatar, çalışmalarından dolayı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Engelli Vatandaşlar, Tatil İçin Alanya'yı Tercih Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement