Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kuruluyor - Son Dakika
Yerel

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kuruluyor

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kuruluyor

Mersin’in Erdemli Belediyesi, tiyatro kursundan seçilen oyunculardan oluşturulacak Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruyor.

30.07.2015 10:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin'in Erdemli Belediyesi, tiyatro kursundan seçilen oyunculardan oluşturulacak Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruyor.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yazılı bir açıklama yaparak, Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile ilgili bilgi verdi. Erdemli'yi kültür ve sanat şehri haline dönüştüreceklerini ifade eden Tollu, bu kapsamda Şehir Tiyatrosu kurma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Belediyenin açtığı tiyatro kursundan seçilen oyunculardan oluşturulacak olan Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin, çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Başkan Tollu, bu çalışmalarla Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ayak seslerinin duyulmaya başladığını vurguladı.

Tiyatro Kursu, Çağdaş Halk Dansları Kursu ve Fotoğrafçılık Kursuyla başlayan kültürel ve sanatsal eğitim atağının, kültür merkezinin açılmasıyla daha kapsamlı ve daha kaliteli olarak süreceğini dile getiren Tollu, "Kültür Merkezimiz çok yakında açılacak. Herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu, her zaman için aktif olarak kullanabilen, içinde sinema salonları, tiyatro salonları bulunan bir merkez olacak. Kültür merkezinin en önemli enstrümanı hiç şüphesiz Erdemli Şehir Tiyatrosu ekibi olacaktır. Açılan tiyatro kursunda yetenekleriyle dikkat çeken oyuncuların oluşturduğu bu ekip, ilçemizin tiyatro alanındaki eksikliklerini büyük oranda karşılayacaktır. Erdemli'yi kültürel alanda geliştirebilmek için çalışmalarımız sürecek. Erdemli kültür ve sanat şehri olarak anılacaktır. Her alanda Erdemli'ye ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Erdemli Belediyesi tiyatro eğitmeni Deniz Sandalcı ise tiyatro grubunun azimle yılmadan çalıştığını, planlarının kültür merkezinin açılışında iki oyun sergilemek olduğunu ifade etti. Bu amaçla daha sıkı ve yoğun şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Sandalcı, kültür merkezinin açılışını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Tiyatronun bir yaşam tarzı olduğuna vurgu yapan Sandalcı, herkesin bunun farkında olması gerektiğini belirterek, tiyatroya sahip çıkılmasını istedi. Erdemli'de ilk defa bir tiyatro ekibinin kurulduğunu, bunun da kendilerine nasip olduğunu belirten Sandalcı, "Erdemli'ye bunu armağan eden, bizlere bu fırsatı veren Erdemli Belediye Başkanımız Satın Mükerrem Tollu'ya teşekkür ediyoruz. Kendisini mahcup etmeyeceğiz. Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu başarıdan başarıya koşacaktır" diye konuştu. - MERSİN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kuruluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement