Fenerbahçe'den "Kürekte Skandal" Haberine Cevap - Son Dakika

Fenerbahçe'den "Kürekte Skandal" Haberine Cevap

05.05.2012 16:25
Fenerbahçe'den "Kürekte Skandal" Haberine Cevap

Fenerbahçe Kulübü Kürek Şubesi Kaptanı Çağlar Özdemir, kürekte açık yarışlarda yarışma komitesine verilen isimlerin başka kulüplerde lisansları olsa bile yarışmasının doğal olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Kürek Şubesi Kaptanı Çağlar Özdemir, kürekte açık yarışlarda yarışma komitesine verilen isimlerin başka kulüplerde lisansları olsa bile yarışmasının doğal olduğunu söyledi.

Özdemir, bir gazetede "Kürekte Skandal" başlığıyla yer alan ve Fenerbahçe Kürek Şubesi'nin Hırvatistan'da katıldığı yarışta başka kulüplere ait lisansları bulunan sporcuları Fenerbahçe adına yarıştırdığı ve altın madalya kazandığı habere, kulübün resmi internet sitesinde yanıt verdi.

Kürek sporu ve yarışmalarında basketbol ve diğer branşlara ait kuralların geçerli olmadığını vurgulayan Özdemir, şunları kaydetti:

"Açık yarışlarda yarışma komitesine verilen isimlerin başka kulüplerde lisansları olsa bile yarışması, derece alması skandal değil, doğal bir durumdur. Uluslararası açık yarışmalarda oyuncu isimleri belirtilerek takım adına sporcu yarıştırabilirler. Bununla ilgili bir kısıtlama söz konusu değildir.

Yurt içi veya yurt dışında kulüplerarası bir yarışmada bu oyuncuları zaten yarıştıramazdık. Yarışma komitesi bizden bu oyuncularla ilgili lisansları göstermemizi isterdi. Ama açık yarışlarda ısrarla tekrar ediyorum böyle bir kural yok.

Özkan Özkara ve Muhammet Canşi isimli iki sporcumuz kendi kulüplerinden izinli olarak Fenerbahçe kafilesiyle yola çıkmış, yarışmış ve kazanmışlardır. Madalyaları müzemizde değil, kendilerindedir. Bundan sonra da yarışacak ve kazanacaklardır. Olayı bir başka boyuta getirmeye çalışmak, kürek sporu ile ilgili bilgisizlikten kaynaklanmaktadır."

- İSTANBUL

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Belçika medyasında Dünya Kupası fiyaskosu: 'Çok sevdiğimiz altın neslin sonu' Belçika medyasında Dünya Kupası fiyaskosu: 'Çok sevdiğimiz altın neslin sonu' Dünya Kupası'nın güzel fenomeni cesur kıyafetiyle tribünleri büyüledi Dünya Kupası'nın güzel fenomeni cesur kıyafetiyle tribünleri büyüledi Basketbol: THY Avrupa Ligi Basketbol: THY Avrupa Ligi

Son Dakika Yerel Fenerbahçe'den 'Kürekte Skandal' Haberine Cevap - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement