Filyos'a Yapılacak Olan Liman İçin Engel Kalmadı - Son Dakika

Filyos'a Yapılacak Olan Liman İçin Engel Kalmadı

10.03.2012 10:15
Filyos'a Yapılacak Olan Liman İçin Engel Kalmadı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Vadisi'ne yapılacak olan liman için Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, engel kalmadığını belirtti.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Vadisi'ne yapılacak olan liman için Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, engel kalmadığını belirtti.

Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Filyos Vadisi'ne yapılacak olan liman için engel olmadığını belirerek, Zonguldak ve Çaycuma için mutlu bir haber olduğunu ifade ederek, limanın zaman ve süreç çerçevesinde ihaleye çıkarılarak yap-işlet-devret modeli ile yapılacağını söyledi. Gülşen, "Yaklaşık 9 senedir Genelkurmayımızın Filyos Liman Projesi'nin yap-işlet-devret modeli ile ilgili yazının Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı'nca dün itibari ile olumlu olarak yazıldığını yazının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal ve Yapısal Değerlendirmeler Genel Müdürlüğü'ne gönderildiğini genel müdürlükten bunu yönetim kurulu olarak gündeme aldığını ve dolayısıyla imar planlarının Bakanımızın onanmasından sonra ilgili kurumlara gönderilerek Filyos Limanımızın yap-işlet-devret modülüne göre ihale çıkartılmasında önünde hiçbir engel kalmamıştır. Bu süreç içerisinde başta milletvekillerimize, devletimizin valisine, yerel idarecilerimize ve bütün ilgi duyanlara çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bu sorun 9 senedir liman projesi için engeldi. Bu yazının bu şekilde çıkması bizim için mutluluk kaynağı olmuştur. Devlet Hava Meydanları İşletmeliği tarafından da inşallah yakın zamanda ihaleye çıkartılması içinde umut ediyoruz. Süreç, zaman biraz ağır gidiyor ama olumlu ve temkinli gidiyor çünkü çok büyük ve önemli proje olduğu için adımlarda dikkatli atılmaktadır. Ben bundan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Siyasilerime, Valimize ve Kaymakamımıza ilgili kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Karadeniz kıyısında günümüze ulaşabilen tek antik tiyatro: 'Tios Antik Tiyotrosu' Karadeniz kıyısında günümüze ulaşabilen tek antik tiyatro: 'Tios Antik Tiyotrosu' Limanda özel şirkette çalışan 40 personel işsiz kaldı Limanda özel şirkette çalışan 40 personel işsiz kaldı Merada vahşet... Gebe mandayı başından vurarak öldürdüler Merada vahşet... Gebe mandayı başından vurarak öldürdüler

Son Dakika Yerel Filyos'a Yapılacak Olan Liman İçin Engel Kalmadı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement