Fransalı Emile Müslüman oldu - Son Dakika

Fransalı Emile Müslüman oldu

18.08.2022 14:52
Fransalı Emile Müslüman oldu

Fransa vatandaşı Emile Zehnder, Elazığ İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Fransa vatandaşı Emile Zehnder, Elazığ İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Müslüman olmak istediğini belirterek Elazığ İl Müftülüğüne başvuran Fransa vatandaşı Emile Zehnder (85) için ihtida merasimi düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftü Vekili Özer Cömert, Emile'ye İslam'ın temel esasları ile ilgili bilgi verdi. Ardından şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Emile, 'Emin' ismini aldı.

Müftü Özer, "İslam'da Allah her manasıyla birdir. Zatında ve sıfatında birdir. Doğmamıştır ve doğurulmamıştır, oğlu, kızı yoktur. Hiçbir şekilde benzeri ve dengi yoktur. Her şey ona muhtaçtır. O hiçbir şeye muhtaç değildir. Mekanla, zamanla sınırlı değildir. O kullarına çok yakındır. Vasıtasız, aletsiz olarak bilir, görür. Gücü her şeye yeter. Dünyayı, kainatı ve her şeyi yaratan, kanunlarıyla düzenleyen odur. Allah'ın birliği inancına ve ona teslimiyet üzere bulunmaya İslam diyoruz. İslam'a girmek Allah'a ve Hz. Muhammed'in Allah'ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun getirdiklerine inanmakla olur" dedi.

Merasim yapılan dua ile tamamlandı. İl Müftü Vekili Özer Cömert, Emin'i tebrik ederek, ihtida belgesi ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur'an-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye etti. - ELAZIĞ

YORUMLAR
500
Elazığ'da camilerden hırsızlık yaptığı iddiasıyla bir şüpheli yakalandı Elazığ'da camilerden hırsızlık yaptığı iddiasıyla bir şüpheli yakalandı Elazığ'da dron destekli trafik denetimi yapıldı Elazığ'da dron destekli trafik denetimi yapıldı Elazığ'da lokantada hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı Elazığ'da lokantada hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Fransalı Emile Müslüman oldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement