Gaziantep'te "Ortak Akıl Buluşmaları" Toplantıları - Son Dakika
Yerel

Gaziantep'te "Ortak Akıl Buluşmaları" Toplantıları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Gaziantep Ortak Akıl Buluşmaları" toplantıları devam ediyor.

12.01.2012 12:40

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Gaziantep Ortak Akıl Buluşmaları" toplantıları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 13 Ocak Cuma günü saat 15.00'da Büyükşehir Meclisi Salonu'nda, "Gaziantep Ortak Akıl Buluşmaları" kapsamında yapılacak olan toplantıya ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'in katılacağı bildirildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"2004 Yılından beri Gaziantep'te yürütülen tarihsel ve kültürel mirası koruma ve yaşatma çalışmalarında önemli bir noktaya ulaşmış, kentimizin sahip olduğu değerlerin öne çıkarılması ile 'Kimlikli Kent' olma yolunda önemli bir yol almıştır. Kuşkusuz bu süreçte Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu bu büyük çalışmalarda ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen'in emeği çok büyüktür.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gaziantep Ortak Akıl Toplantıları'nın bu dönem ki konuğu ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen oluyor. Bu toplantıya, Gaziantep Valisi Erdal Ata başkanlığında ve Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in katılımları ile 'Gaziantep Ölçeğinde Tarih, Kültür ve Doğal Miras' konusu ele alınacak."

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gaziantep'te 'Ortak Akıl Buluşmaları' Toplantıları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement