Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Gaziantep Büyükşehir Belediyesi haberleri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Son dakika Gaziantep Büyükşehir Belediyesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son gaziantep büyükşehir belediyesi haberleri anında burada.


 • 13:23 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve JICA ile Seminer Düzenlendi

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve JICA ile Seminer Düzenlendi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı (JICA) tarafından 'Büyük Afetler Sonrasında Yaşam Şartlarının Yeniden Yapılandırılmasındaki Güçlükler' konulu bir seminer düzenlendi. Seminerde, deprem sonrası yapılan çalışmalar ve iş birliği önemi vurgulandı.

 • 11:53 Medical Point Gaziantep Hastanesi Engelli Gençlerin Muayenelerini Gerçekleştirdi

  Medical Point Gaziantep Hastanesi Engelli Gençlerin Muayenelerini Gerçekleştirdi Medical Point Gaziantep Hastanesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne dikkati çekmek amacıyla engelli gençlerin muayenelerini ücretsiz olarak gerçekleştirdi. Hastane yönetimi, 20 engelli gencin ortopedi ve dahiliye muayenelerini ücretsiz yaparak, epilepsi tanısı alan bir gencin nöroloji muayenesi ve ortopedik engeli olan bir gencin ameliyatını da ücretsiz olarak gerçekleştireceğini bildirdi. Etkinlikte, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Engelli Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkililerine çiçek takdim edildi.

 • 11:52 Gaziantep'te Doğa Akademisi ile çevre ve sıfır atık bilinci kazandırılıyor

  Gaziantep'te Doğa Akademisi ile çevre ve sıfır atık bilinci kazandırılıyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Erikçe Ormanı'nda kurulan Doğa Akademisi, öğrencilere çevre ve sıfır atık bilinci kazandırmak amacıyla faaliyet gösteriyor. Akademide geri dönüşüm ve doğanın korunması konularında eğitimler ve atölye çalışmaları düzenleniyor. Ayrıca, yetişkinlerin de katıldığı akademiyle çevre ve sıfır atık bilincinin yaygınlaşması hedefleniyor.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:53 Kente değer katanlar ödüllerini aldı

  Kente değer katanlar ödüllerini aldı Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) tarafından Gaziantep'in öncü isimlerini ve kurumlarını ödüllendirmek, teşekkür etmek ve topluma ilham veren başarı öykülerini kutlamak amacıyla düzenlenen GAGİAD Ödülleri'nin 13'üncüsü gerçekleşti.

 • 02.12.2023 02 Ara 09:41 Gaziantep'te Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi'nde çocuklar için bilim etkinlikleri düzenleniyor

  Gaziantep'te Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi'nde çocuklar için bilim etkinlikleri düzenleniyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Müzeyyen Erkul Bilim Merkezi'nde çocuklar için her cumartesi ebeveynleriyle katılabilecekleri farklı konularda bilim etkinlikleri düzenleniyor. Etkinliklerde deney showları, veli-çocuk etkinlikleri, belgesel gösterimi, sunumlar ve sergi düzenekleri anlatımı gibi etkinlikler yer alıyor. Etkinliklere katılmak isteyenler bilgi almak veya kayıt oluşturmak için belirtilen telefon numaralarından ulaşabilirler.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:29 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen öğrencilere Mardin gezisi düzenledi

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen öğrencilere Mardin gezisi düzenledi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki afetzede öğrencileri motive etmek amacıyla Mardin'in tarihi mekanlarını gezdirdi. Öğrenciler, tarihi mekanları görme ve yöresel ürünleri tatma fırsatı buldu.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:55 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, etüt öğrencilerine Mardin turu düzenledi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, etüt öğrencilerine Mardin turu düzenledi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nurdağı ilçesindeki depremden etkilenen GASMEK öğrencilerinin taleplerini geri çevirmeyerek, motivasyon etkinliği kapsamında öğrencilere Mardin turu düzenledi. Öğrenciler, Mardin'in tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ederek keyifli anlar yaşadı.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:11 Gaziantep'te Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Mama Üretimi

  Gaziantep'te Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Mama Üretimi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kurum ve restoranların yemek atıkları geri dönüştürülerek sahipsiz kedi ve köpeklere mama haline getiriliyor. Mamalar, kent genelindeki beslenme noktalarına bırakılıyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 22:48 Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde YÜCİDER-Gİ'nin lansmanı yapıldı

  Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde YÜCİDER-Gİ'nin lansmanı yapıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Yöresel Ürünüler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı tarafından çıkarılan YÜCİDER-Gİ'nin 3'üncü sayısının lansmanı yapıldı. Gaziantep, Türkiye'nin en fazla coğrafi işaret tesciline sahip ili olmasıyla dikkat çekiyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:19 Gaziantep Penye Tekstil Hazır Giyim Fuarı Kura Çekimi Yapıldı

  Gaziantep Penye Tekstil Hazır Giyim Fuarı Kura Çekimi Yapıldı Gaziantep'te düzenlenecek olan Penye Tekstil Hazır Giyim Fuarı'nın kura çekimi Gaziantep Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Fuar, 19-22 Aralık tarihleri arasında Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek ve bebe-çocuk, kadın ve erkek hazır giyim, yan sanayi ve aksesuarları, kumaş ve tekstil makineleri gibi ürünleri sergileyecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:34 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğretmenlere Kasımpatı Çiçeği Dağıttı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğretmenlere Kasımpatı Çiçeği Dağıttı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kent geneline yayılan okullarda eğitim ve öğretim veren 3 bin öğretmene kasımpatı çiçeği dağıttı.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:03 2. Gazi Oyunları Bakan Bak ve Bilal Erdoğan'ın katılımıyla başladı

  2. Gazi Oyunları Bakan Bak ve Bilal Erdoğan'ın katılımıyla başladı - 2. Gazi Oyunları Bakan Bak ve Bilal Erdoğan'ın katılımıyla başladı Bakan Osman Aşkın Bak: "Gaziantep ve Türkiye spor şehri olma ve spor ülkesi olma yolunda adım adım ilerleyecek" Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl Sani Konukoğlu anısına düzenlenen 2.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:23 2. Gazi Oyunları Bakan Bak ve Bilal Erdoğan'ın katılımıyla başladı

  2. Gazi Oyunları Bakan Bak ve Bilal Erdoğan'ın katılımıyla başladı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl Sani Konukoğlu anısına düzenlenen 2. Gazi Oyunları, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Bilal Erdoğan'ın katılımıyla başladı.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:11 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziantep'te 2. Gazi Oyunları'nın açılışında konuştu

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziantep'te 2. Gazi Oyunları'nın açılışında konuştu Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Gazi Oyunları'nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye olarak düzenlenecek bütün müsabakalarda şampiyonlar görmek istediklerini belirtti. Bakan Bak, Gaziantep'in spor şehri olma yolunda ilerleyeceğini ve Türkiye'nin spor ülkesi olma hedefine adım adım ilerlediğini ifade etti. Ayrıca, gençlere spor yapma çağrısı yaparak, sporun bağımlılıkla mücadelede önemli bir rol oynadığını vurguladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:49 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Vatandaşların Taleplerini Evlerinde Dinliyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Vatandaşların Taleplerini Evlerinde Dinliyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 'Randevum Var' projesi kapsamında vatandaşların talep ve görüşlerini evlerinde dinleyerek sohbet ediyor. Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile gerçekleştirilen ziyaretlerde, vatandaşların talepleri hızla yerine getiriliyor ve belediyenin hizmetleri hakkında bilgilendirme yapılıyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:27 İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndan Gaziantep'e yeni bir fil gidiyor

  İzmir Doğal Yaşam Parkı'ndan Gaziantep'e yeni bir fil gidiyor İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nda doğan Deniz adlı Asya fili, Gaziantep Doğal Yaşam Parkı'na gönderilecek. Deniz, uzun yıllardır yalnız yaşayan Gabi isimli erkek Asya filine arkadaşlık edecek ve türün korunması amaçlanacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:32 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hakem ve Gözlemcilere Malzeme Desteği Verdi

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Hakem ve Gözlemcilere Malzeme Desteği Verdi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan Hakem ve Gözlemci Hocalar 2023-2024 Futbol Sezonu Açılış Töreni'nde hakem ve gözlemcilere malzeme desteği verildi. Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Abdülkadir Gözegir ise sporcuların Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e duydukları sevgiyi dile getirdi.

 • 19.11.2023 19 Kas 02:48 Bakan Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı

  Bakan Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı Bakan Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıtım programına katıldı.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:56 Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te emniyet personeline bisiklet dağıtım törenine katıldı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te emniyet personeline bisiklet dağıtım törenine katıldı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te bulunduğu sırada Büyükşehir Belediyesi'nin emniyet personeline bisiklet dağıtım törenine katıldı. Bakan Şimşek, yeşil dönüşümün önemine vurgu yaparak, yenilenebilir enerjiye yatırım yapma hedeflerini açıkladı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise şehirde 120 bin bisiklet dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirtti. Törene katılan diğer bakanlar da Gaziantep'in önemli hizmetlere ve yatırımlara imza attığını ifade etti.

 • 18.11.2023 18 Kas 18:57 Bakan Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı

  Bakan Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıtım programına katıldı.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:45 Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü Ampüte Futbol Takımı'na 1.7 Milyon TL Ödül Verilecek

  Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü Ampüte Futbol Takımı'na 1.7 Milyon TL Ödül Verilecek Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda, Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü Ampüte Futbol Takımı sporcu ve teknik kadrosuna toplam 1 milyon 700 bin lira ödül verilmesi kararı alındı.

 • 17.11.2023 17 Kas 13:10 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Ulusal ve Uluslararası Arenadaki Başarılarına Yenisini Ekliyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Ulusal ve Uluslararası Arenadaki Başarılarına Yenisini Ekliyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, 13 spor salonu, 13 yüzme havuzu ve 4 futbol sahası ile toplamda 25 branşta ulusal ve uluslararası arenadaki başarılarına gün geçtikçe bir yenisini ekliyor. Spor tesislerine olan ulaşılabilirliği artıran Gaziantep Büyükşehir, çocukların ve gençlerin yeteneklerine uygun branşlarda eğitim vererek, kentin spordaki başarısını kalıcı hale getiriyor. GBB Spor Kulübü ulusalda 2 bin 29, uluslararası alanda 193 madalya, 175 kupa ve 4 altın kemer ile büyük bir başarı elde etti. Engelli sporcular da ulusalda 98, uluslararası alanda 3 madalya ve 1 kupa kazanarak başarıya ortak oluyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 16:50 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rayiha Baharat Müzesi'nde Gastronomi Söyleşisi

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rayiha Baharat Müzesi'nde Gastronomi Söyleşisi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rayiha Baharat Müzesi tarafından gerçekleştirilen gastronomi uzmanı Oğul Türkkan ile 'Ağzının Tadını Keşfet' söyleşisi gastronomi tutkunlarının ilgi odağı oldu. Söyleşiye Gaziantep'in önde gelen restoran ve otel işletmecileri, profesyonel aşçılar ile Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal tesislerinde çalışan aşçılar katıldı.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:18 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 'Evinize Sağlık' projesiyle yaşlı ve hasta bireylere yardım ediyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 'Evinize Sağlık' projesiyle yaşlı ve hasta bireylere yardım ediyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 'Evinize Sağlık' projesiyle bakıma ihtiyaç duyan yaşlı ve hasta bireylere yardımcı olacak profesyoneller yetiştiriyor. Proje kapsamında evde bakım hizmeti için eğitim alan kursiyerler, bakım ihtiyacı olan kişilere destek vererek hayat standartlarını iyileştirmeyi hedefliyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:03 TÜRASAŞ, Milli Banliyö Tren Seti Projesi'ni Gaziray Projesi'nde kullanmayı planlıyor

  TÜRASAŞ, Milli Banliyö Tren Seti Projesi'ni Gaziray Projesi'nde kullanmayı planlıyor TÜRASAŞ, Milli Banliyö Tren Seti Projesi'nin tasarım ve prototip çalışmalarını tamamlayarak gelecek yıl ilk setlerin Gaziray Projesi'nde kullanılmasını hedefliyor. Proje, yerli imkanlarla banliyö araç ihtiyacını karşılamayı, bakım ve onarım kolaylığı sağlamayı ve Türkiye ekonomisine ihracatla katkıda bulunmayı amaçlıyor. Ayrıca, TÜRASAŞ'ın elektrikli lokomotif ve milli yük vagonu projeleri de devam ediyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 13:39 Türkiye-Almanya İş ve Yatırım Forumu Gaziantep Buluşmaları Başladı

  Türkiye-Almanya İş ve Yatırım Forumu Gaziantep Buluşmaları Başladı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü, Almanya Büyükelçiliği ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen 'Türkiye-Almanya İş ve Yatırım Forumu Gaziantep Buluşmaları' başladı. Gaziantep Valisi Kemal Çeber, toplantının önemli sonuçlar doğuracağına inandığını belirtti. Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz ise Almanya'nın Türkiye'nin yanında olduğunu vurguladı. Etkinlikte, bölgenin deprem sonrası yeniden canlanması ve Türk-Alman ekonomik ilişkilerinin güçlenmesi konuları ele alındı.

 • 14.11.2023 14 Kas 16:14 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye'deki depremzedelere buğday tohumu desteği sağladı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye'deki depremzedelere buğday tohumu desteği sağladı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye ilçesinde depremlerde zarar gören 286 çiftçiye 150 ton makarnalık buğday tohumu desteği sağladı. Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar gören çiftçilere sertifikalı buğday tohumunun yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen dağıtım töreninde, 286 çiftçiye 150 ton makarnalık buğday tohumu dağıtıldı. İslahiye Belediye Meclisi Üyesi Murat Dursun, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e verilen hizmetten dolayı teşekkür etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 15:08 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Üreticilere Yüzde 6 İndirimli Akaryakıt Desteği Sağlayacak

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Üreticilere Yüzde 6 İndirimli Akaryakıt Desteği Sağlayacak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Petrolleri iş birliğiyle Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı çiftçiler, hayvan işletmecileri ve arıcılık işletmelerine yüzde 6 indirimli akaryakıt desteği sağlayacak. Yaklaşık 60 bin üretici bu indirimden yararlanacak.

 • 13.11.2023 13 Kas 17:16 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, suya yüzde 10 indirim yapacak

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, suya yüzde 10 indirim yapacak Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GASKİ Genel Kurulu toplantısında, suya yüzde 10 indirim yapacaklarını duyurdu. Meclis toplantısında ayrıca Düztepe'ye gençlik merkezi yapılması kararı da alındı.

 • 13.11.2023 13 Kas 13:19 İslahiye'nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı

  İslahiye'nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı Gaziantep'in İslahiye ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 103'üncü yıl dönümü törenle kutlandı. Törende çelenk sunuldu, konuşmalar yapıldı ve sembolik kurtuluş anı canlandırıldı.

 • 11.11.2023 11 Kas 10:46 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, personelin maaş kartlarını TROY'a taşıyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, personelin maaş kartlarını TROY'a taşıyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, personelin maaş kartlarının Bankalararası Kart Merkezince geliştirilen yerli kart TROY'a taşınması kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kimsesizlerin kimsesi olduğunu belirterek, İsrail'den destek gören global ödeme sistemlerini terk ederek TROY sistemine geçtiklerini açıkladı.

 • 10.11.2023 10 Kas 13:52 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İsrail'e Destek Veren Ödeme Sistemlerini Terk Ediyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İsrail'e Destek Veren Ödeme Sistemlerini Terk Ediyor Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İsrail'e destek veren global ödeme sistemlerini terk ederek 'Troy' olarak bilinen Türkiye Ödeme Sistemi'ne geçeceklerini açıkladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, maaş kartlarını 'Troy' sistemine geçirerek zulme destek olanları boykot edeceklerini duyurdu.

 • 09.11.2023 09 Kas 17:10 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı'ndaki çiftçilere 171 ton makarnalık buğday tohumu dağıttı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı'ndaki çiftçilere 171 ton makarnalık buğday tohumu dağıttı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı'ndaki çiftçilere 171 ton makarnalık buğday tohumu dağıttı. Sertifikalı buğday tohumunun yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen dağıtım töreninde, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tohumun değerinin 2 milyon 500 bin lira olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Gıda Daire Başkanı Kenan Seçkin ise dağıtımın önemine vurgu yaptı. Törene, Nurdağı Kaymakamı, Nurdağı Belediye Başkanı, Gaziantep İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı, Gaziantep Ziraat Odası Başkanı ve Nurdağı Ziraat Odası Başkanı ile çiftçiler katıldı.

 • 09.11.2023 09 Kas 16:50 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen ilçelerdeki GASMEK binalarını açtı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen ilçelerdeki GASMEK binalarını açtı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı ve İslahiye ilçelerindeki GASMEK binalarının açılışını gerçekleştirdi. Yeni hizmet binaları, çocuklara uygun oyun odaları ve eğitim kurslarıyla faaliyet gösterecek. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, açılış törenlerine katıldı ve eğitimin önemine vurgu yaptı.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:00 +1 kromozom başarılarına ve zorlu hastalıkları yenmesine engel olmadı

  +1 kromozom başarılarına ve zorlu hastalıkları yenmesine engel olmadı Gaziantep'te yaşayan down sendromlu Burhan Mustafa Karaoğlan, hayat sevinci ve sporda elde ettiği başarıların verdiği moralle son 3 yılda hem covid-19'u hem de lösemiyi yendi.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:45 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ulusal Staj Programı ile öğrencilere staj imkanı sunuyor

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ulusal Staj Programı ile öğrencilere staj imkanı sunuyor Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin Ulusal Staj Programı çerçevesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 535 öğrenciye staj imkanı sunarak bölgede birinci, Türkiye genelinde ise ilk 5'te yer aldı. Kamu ve özel sektör iş birliğinde başlatılan program kapsamında belediyenin farklı birimlerinde öğrencilere uygun staj alanları oluşturuldu. Depremden etkilenen bölgelerde yaşayan öğrencilere öncelik tanındı. Öğrenciler, staj imkanı için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • 07.11.2023 07 Kas 10:19 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Gaziantep'te Engelsiz Yaşam Merkezi ve Aile Akademisi'ni İnceledi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Gaziantep'te Engelsiz Yaşam Merkezi ve Aile Akademisi'ni İnceledi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep'teki programları çerçevesinde Gaziantep Modeli'nin en iyi örnekleri arasında yerini alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ve birçok kamu ile özel kuruluşun iş birliğinde hayata geçirilen Gaziantep Aile Akademisi'ni inceledi. Ayrıca, Türkiye'de bir ilk olan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde de incelemelerde bulundu.

 • 03.11.2023 03 Kas 15:36 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İsrail menşeili ürünlerin satışını durdurdu

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İsrail menşeili ürünlerin satışını durdurdu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İsrail'in Filistin'e yönelik bombardımanına tepki olarak restoranlar ve gıda satış işletmelerinde İsrail menşeili ürünlerin satışını durdurma kararı aldı. Bu karar sosyal medyada destek gördü ve diğer belediyelere de aynı tutumu sergilemeleri çağrısı yapıldı.

 • 02.11.2023 02 Kas 16:34 Gaziantep'te 600 öğrenciye spor kıyafeti dağıtıldı

  Gaziantep'te 600 öğrenciye spor kıyafeti dağıtıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, spor altyapısını güçlendirmek amacıyla okullara spor malzemesi dağıtımlarını sürdürüyor. Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi'nde düzenlenen programda öğrencilere spor gösterileri yaptırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sporun gençler için erdem, fazilet ve güzel ahlakı oluşturduğunu vurgulayarak, gençlerin bütün enerjisine güvendiğini belirtti. Törende 600 öğrenciye eşofman, tişört ve sweatshirt dağıtıldı.

 • 02.11.2023 02 Kas 16:33 Gaziantep'te 600 öğrenciye spor kıyafeti dağıtıldı

  Gaziantep'te 600 öğrenciye spor kıyafeti dağıtıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, spor altyapısını güçlendirmek amacıyla okullara spor malzemesi dağıtımlarını sürdürüyor. Adil Sani Konukoğlu Spor Lisesi'nde düzenlenen programda öğrencilere spor gösterileri yaptırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sporun gençler için erdem, fazilet ve güzel ahlakı oluşturduğunu belirterek, yapılan bu işin sonunda binlerce madalyanın okula geldiğini söyledi. Törende 600 öğrenciye eşofman, tişört ve sweatshirt dağıtıldı.

 • 01.11.2023 01 Kas 13:11 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda Önemli Yol Kat Etti

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda Önemli Yol Kat Etti Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana kent genelinde gerçekleştirdiği bin 110 km'lik sıcak asfalt serimi, 2 bin 995 km'lik sathi kaplama ile ulaşımda önemli yol kat etti. Büyükşehir, ayrıca köprülü kavşaklarla trafik yoğunluğunun önüne geçerek ulaşımın daha rahat ve güvenli olmasını sağladı.

 • 31.10.2023 31 Eki 22:26 EBRD'den Fatma Şahin'e övgü dolu sözler

  EBRD'den Fatma Şahin'e övgü dolu sözler EBRD Yönetici Direktörü Parshad, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in vizyoner bakış açısının Gaziantep'in Yeşil Şehir ilan edilmesinde önemli pay sahibi olduğunu belirtti. Gaziantep, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası iş birliğiyle sürdürülebilir ve dirençli bir kentsel geleceğe ulaşmayı amaçlayan Yeşil Şehir Eylem Planı'nı tamamlayan ikinci şehir oldu.

 • 28.10.2023 28 Eki 14:30 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Atatürk'ün Gaziantep ile ilgili sözünün yapay zeka ile oluşturulmuş videosunu paylaştı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Atatürk'ün Gaziantep ile ilgili sözünün yapay zeka ile oluşturulmuş videosunu paylaştı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım dikkat çekti. Şahin, Atatürk'ün Gaziantep ile ilgili sözünün yapay zeka ile oluşturulmuş bir videosunu paylaşarak Gazişehirlilerin gurur ve duygusal anlarını paylaşmalarını sağladı.

 • 28.10.2023 28 Eki 11:50 Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl Kutlamaları Ücretsiz

  Gaziantep'te Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl Kutlamaları Ücretsiz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle toplu taşıma ve müzeleri ücretsiz hizmete sunacak. Kent genelindeki belediye otobüsleri, tramvay ve Gaziray araçları ücretsiz olarak kullanılabilecek. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesine ait müzeler de vatandaşlar tarafından ücretsiz ziyaret edilebilecek.

 • 28.10.2023 28 Eki 11:49 Atatürk'ün Nüfusa Kayıtlı Olduğu Mahalle ve Müze Coşkuyla Karşılanıyor

  Atatürk'ün Nüfusa Kayıtlı Olduğu Mahalle ve Müze Coşkuyla Karşılanıyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi ve Atatürk'ün hatıralarının yaşatıldığı Atatürk Anı Müzesi'nde Cumhuriyet'in 100'üncü yılı, çocuk ve gençler tarafından coşkuyla karşılanıyor.

 • 27.10.2023 27 Eki 12:12 Gaziantep'te Çocuklara Yönelik Yetenek Taraması Projesi Devam Ediyor

  Gaziantep'te Çocuklara Yönelik Yetenek Taraması Projesi Devam Ediyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan yetenek taraması projesi, çocukların spora olan ilgisini arttırmayı hedefliyor. Proje kapsamında kent genelinde ve kırsaldaki ortaokul öğrencilerine yetenek taraması yapılıyor ve başarılı olan öğrenciler spor kulüplerine yönlendiriliyor. Üç aşamalı ölçümler sonucunda yetenekler belirleniyor ve çocuklar uzmanlar eşliğinde antrenman yapma imkanı buluyor. Proje, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

 • 25.10.2023 25 Eki 23:23 Türkiye'nin ilk Türk Arkeoloji Enstitüsü Gaziantep'te

  Türkiye'nin ilk Türk Arkeoloji Enstitüsü Gaziantep'te Türkiye'nin ilk Türk Arkeoloji Enstitüsü Gaziantep'te Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü'nün resmi açılışı yapıldı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avrupa Birliği iş birliğinde kurulan Türkiye'nin ilk Türk arkeoloji enstitüsü Türk Arkeoloji ve Kültürel...

 • 25.10.2023 25 Eki 14:46 AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Gaziantep'teki Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü'nün açılışını gerçekleştirdi

  AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Gaziantep'teki Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü'nün açılışını gerçekleştirdi AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Gaziantep'teki Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü'nün açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin arkeolojik zenginliklerine vurgu yaparak, enstitünün ortak kültürel mirasın korunması ve tanıtılması yoluyla AB ve Türkiye arasında kültürler arası diyaloğun güçlendirilmesine katkıda bulunacağını belirtti.

 • 22.10.2023 22 Eki 23:44 Horasis Global Toplantısı Gaziantep'te başladı

  Horasis Global Toplantısı Gaziantep'te başladı - Horasis Global Toplantısı Gaziantep'te başladı Bakan Bolat: "Türkiye'nin 2053'te dünyada ilk 10 ekonomi arasında yer almasını hedefliyoruz" Gaziantep'in ev sahipliğinde düzenlenen Horasis Global Toplantısı uluslararası yatırımcılar ve CEO'ların katılımıyla başladı.

 • 22.10.2023 22 Eki 17:20 GSO Başkanı Adnan Ünverdi, Horasis Küresel Toplantısı'nda konuştu

  GSO Başkanı Adnan Ünverdi, Horasis Küresel Toplantısı'nda konuştu Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Horasis Küresel Toplantısı çerçevesinde düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, Gaziantep ve bölgedeki deprem felaketinin etkileri, yeniden inşa çalışmaları ve sürdürülebilir şehirlerin inşası konuları ele alındı. Ünverdi, bölgenin tarihi ve ticari önemine vurgu yaparak, sanayi ve istihdamın sürdürülebilirliği için dijital ve yeşil dönüşümün önemine dikkat çekti.

Advertisement