Gaziemir'de 'İkinci Meydan' Sevinci - Son Dakika
Yerel

Gaziemir'de 'İkinci Meydan' Sevinci

Gaziemir\'de \'İkinci Meydan\' Sevinci

Gaziemir Belediyesi tarafından 'yeni bir sosyal yaşam alanı' yaratmak amacıyla hazırlanan ikinci meydanın yapımına, Atıfbey Mahallesi'nde başlandı.8 bin 300 metrekare büyüklüğündeki meydanın yanısıra, çevresindeki yol ve çevre düzenlemeleri ile...

13.08.2012 16:57

Gaziemir Belediyesi tarafından 'yeni bir sosyal yaşam alanı' yaratmak amacıyla hazırlanan ikinci meydanın yapımına, Atıfbey Mahallesi'nde başlandı. 8 bin 300 metrekare büyüklüğündeki meydanın yanısıra, çevresindeki yol ve çevre düzenlemeleri ile 59 araçlık otoparkı kapsayan projenin yapımı, çevredeki esnaf ve mahalle halkı tarafından da sevinçle karşılandı.

Atıfbey Mahallesi'nde yapımına başlanan 8 bin 300 metrekarelik meydan ve çevresindeki yol, çevre ve otopark düzenlemesinin bölgenin çehresini değiştireceğini belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, yeni meydanın çevresinde 11/4, 11/5, 11/6 ve 11/7 adıyla dört yeni sokak açılacağını, 11/3 sokağında genişleyeceğini söyledi ve ekledi: "Kente estetik ve kimlik kazandırmak istiyoruz. Yeni projelerimiz de yolda."

Başkan Şenol, bin 200 metrekaresi karo, kalanı kilit taşı taşından inşa edilecek meydanda, 800 metrekarelik yeşil alan bulunduğunu belirterek, şu

bilgileri verdi: "Meydanda sergi amaçlı 13 adet ışıklı pano bulunacak. 4 kamelya ve oturma alanlarının dışında, resim ve sergi alanları da yapılacak meydan, görselliği ve aydınlatmasıyla bölgenin çehresini tamamen değiştirecek. Meydanın çevresinde iki ayrı yeşil alan düzenlemesi yapacağız. Kentler meydanlarıyla anılır. Ancak ülkemizde bu kültüre yeterince sahip değil. İlçeye kimlik ve estetik kazandıracak diğer proje ve çalışmalarımızla, Gaziemir'de bu kültürü oluşturacağız."

Esnaf ve firma yetkililerinin görüşleri:

"Ece Ersoy (Yüklenici firma mimarı): Meydan ve çevre düzenlemesiyle bölge yeni bir çekim merkezi oluşacak. Gaziemir'in bu prestij projesini, üç aydan kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.

Mehmet Ali Kar (İnşaat firması sahibi): Gaziemir, şu anda İzmir'in en hızlı gelişen ilçesi. Yönetim binamızın önünde yapılacak bu projeyi hayata geçirdiği için Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

Burak Hatipoğlu (Pizza restoran işletmecisi): Bu meydan yapılacağı için yatırım tercihimizi bu bölgeden yana kullanmıştık. Projenin başlaması bizi de mutlu etti. Meydanın getireceği canlılığı bekliyoruz.

Aysun Bava (Kafeterya işletmecisi): Meydanın yapımına başlanması benim gibi tüm esnaf arkadaşlarımı mutlu etti. Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Şenol'a, esnaf adına teşekkür ediyorum."

(HD)

13.08.2012 16: 35: 43

TSI

NNNN - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gaziemir'de 'İkinci Meydan' Sevinci - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement