Mutlu, "Sonuç alınıncaya kadar mücadele edeceğiz" - Son Dakika
Yerel

Mutlu, "Sonuç alınıncaya kadar mücadele edeceğiz"

Mutlu, "Sonuç alınıncaya kadar mücadele edeceğiz"

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi'nde çalışan maden işçilerini ziyaret ederek banka promosyonları, sendikanın genel kurul süreci ve işçi alımlarıyla ilgili konularda bilgi verdi.

05.09.2022 17:22  Güncelleme: 18:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi'nde çalışan maden işçilerini ziyaret ederek banka promosyonları, sendikanın genel kurul süreci ve işçi alımlarıyla ilgili konularda bilgi verdi.

TTK ve MTA'da çalışan işçilerin banka promosyonlarının yenilenmesi talebiyle ilgili bakanlığa yazı gönderdiklerini belirten Mutlu, aldıkları bilgiler doğrultusunda Bakanlığın yanıtının olumsuz olacağının göründüğünü belirterek şöyle dedi:

"Biz bu şekilde bir uygulamanın asla doğru olmadığını ve ivedilikle düzeltilmesi gerektiğini söylüyoruz. Gerekirse devletin bankalara gerekli yaptırımları uygulayarak bizim ve bizim gibi kurumlardaki işçilerin almış olduğu promosyonların günümüz rakamlarıyla güncellenmesini talep ediyoruz. Gerekirse promosyon ihaleleri yenilensin, gerekirse iptal olsun, ne olacaksa olsun yeter ki bir çözüm olsun diye bunu birçok kez bunu Bakanlık yetkililerine dile getirdik, dile getirmeye devam edeceğiz. Buna bir çözüm henüz üretilemeyecek gibi görünüyor. Biz de buna istinaden yarından itibaren bütün müesseselerimizde çalışan işçilerimizden imza toplayarak, topladığımız imzalarla birlikte Cumhurbaşkanlığına ulaşarak bu işin olumlu bir şekilde sonuçlanması için mücadelemizi devam ettireceğiz. Burada sizlerin huzurunda Hükümet yetkililerine ve devleti yönetenlere bir kez daha sesleniyoruz; Bu bankalar devlet bankaları. Devlet; milletin, halkın yanında olmalıdır. Kamu bankalarının özel sektöre vermiş olduğu ihaleler dahi güncellenmişken işçimizin aldığı promosyonun güncellenmemesi akla zarar bir durumdur. Bunu kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Kabul etmediğimizi her platformda dile getirerek sonuç alana kadar beraber mücadele edeceğiz. Temennim odur ki bizi yönetenler sesimizi duyar ve bu işe ivedilikle, işçimizin lehine, milletimizin lehine karar verirler."

"Birlik beraberlik içinde mücadelemizi sürdüreceğiz"

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, her 4 yılda bir gerçekleştirdikleri Sendikalarının olağan genel kurul sürecini başlattıklarını belirterek, "Demokrasinin gereği her 4 yılda bir şubelerimizin kurul ve organları için, genel merkezimizin kurul ve organları için, yani olağan kongremiz için hazırlıklarımız başlamış durumda. Seçim komisyonlarımızı kurduk, seçim kararlarımızı aldık. ve artık demokrasi gereği sandığa gidecek olan sizlerin tercihinizi en demokratik şekilde yapabilmeniz ve maden işçisinin demokrasiyi en iyi şekilde işletebilmesi için gerekli önlemleri alarak çalışmalarımızı başlattık. 10'uncu ayın 4'ünde Armutçuk taban delege seçimleri, aynı gün Karadon ile birlikte yapılacaktır" dedi.

GMİS'in Armutçuk Şubesi Olağan Genel Kurulu için ekibini de açıklayan Mutlu, Armutçuk'ta ikinci bir listenin hazırlanmadığını belirterek tek listeyle Şanver Turan, Rasim Arslan, Kadir Tekin ve Baştemsilci Sedat Tosun ile Armutçuk'a hizmet edeceklerini belirtti.

Mutlu; "Oluşturduğumuz ekiple Armutçuk'un geleceği için birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceğiz.

Mevcut şube yönetiminde olan arkadaşlarımıza bugüne kadar verdikleri mücadele ve hizmetler için teşekkür ediyoruz. Armutçuk'un birlik ve beraberlik ruhuna her zaman inandık. Önümüzdeki zorlu süreçte de sorunları kararlı, birlik ve beraberlik içinde mücadelemizle çözeceğiz" dedi.

"İşçi açıklarının giderilmesi için mücadele veriyoruz"

TTK'nın işçi açıklarına değinen Mutlu, "Dünyada enerji savaşlarının sürdüğü ve ciddi bir enerji kriziyle karşı karşıya olunduğu bir dönemde, kendi yerli ve milli kaynağımız taşkömürünü daha çok üreterek enerji ve demir-çelik sanayimizin hizmetine sunmak için mücadele ediyoruz. Ancak işçi açıkları nedeniyle yeterince üretemiyoruz. TTK'nın üretimini ivedilikle artırması gerekiyor. İşçi açıklarının giderilmesi için bu gerçekleri tüm yetkililere, siyasetçilere her platformda anlatıyor, dosyalarımızı veriyoruz. TTK'nın işçi açıklarının bir an önce giderilmesi gerekiyor. Bu mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mutlu, 'Sonuç alınıncaya kadar mücadele edeceğiz' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti
  09 Nis Gazze Şeridi'nde İsrail Saldırısında Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti

  Gazze Şeridi'nde İsrail güçlerinin düzenlediği hava saldırısında Maghazi Belediye Başkanı Hatem el-Ghamri ve 4 kişi hayatını kaybetti. Uluslararası topluma İsrail'e yönelik insanlığa karşı işlediği suçlardan dolayı soruşturma açılması çağrısı yapıldı.

 • AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı
  09 Nis AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu: AK Parti Kürtlerden biraz daha uzaklaştı

  AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası Kürt seçmenin tercihlerini ve AK Parti'nin durumunu değerlendirdi. Miroğlu, Kürt seçmenin, AK Parti ve DEM gibi partilere oy vererek, marjinal sokak siyasetinden kurtulup siyasetin merkezinde söz sahibi olmak istediğini belirtti.

 • Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı
  09 Nis Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Malatya ve Elazığ için kuvvetli sağanak uyarısında bulundu. Bugün öğle saatlerinden itibaren artarak akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

 • SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı
  09 Nis SUBÜ Rektörü ve CHP PM Üyesi Ramazan Bayramı Mesajı Yayımladı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ecevit Keleş, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sarıbıyık, bayramın manevi atmosferine vurgu yaparak, Filistin ve Doğu Türkistan'da yaşanan zulümlere dikkat çekti. Keleş ise bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmesi gerektiğini belirtti.

 • Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  09 Nis Burhaniye'de 2024-2029 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler başkanlığında, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra 2024-2029 döneminin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Yeni dönem meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye daire müdürleri, basın mensupları ve Burhaniyeliler toplantıya katıldı. Toplantıda meclis başkan vekilleri, meclis katipleri ve encümen üyeleri seçildi. Ayrıca komisyon üyeleri belirlendi ve 2023 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

 • Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi
  09 Nis Pazaryeri Belediye Meclisi Toplantısında Encümen Üyeleri ve Komisyonlar Belirlendi

  31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra Pazaryeri Belediye Meclisi ilk kez toplandı. Toplantıda encümen üyeleri, başkan vekili ve plan bütçe komisyonu belirlendi. Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yeni dönemin Pazaryeri ilçesine hayırlı olmasını temenni etti.

 • TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı
  09 Nis TÜRKPATENT, coğrafi işaretli ürün sayısını açıkladı

  Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil edilen coğrafi işaretli ürün sayısı geçen yıl sonunda 1512 olurken, Gaziantep ürünü tescillenen iller sıralaması, Hatay da en fazla coğrafi işaret başvurusu yapan iller arasında ilk sırada yer aldı. Türkiye'nin coğrafi işaret tescilli ürün sayısı 2023 sonu itibarıyla 1512 oldu. Kuruma geçen yıl 371 ürün için başvuru yapıldı ve bunlardan 209'u coğrafi işaret tescili aldı.

 • Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu
  09 Nis Akyazı Belediyesi'nin İlk Meclis Toplantısında Başkan Soykan Konuştu

  Akyazı Belediyesi'nin 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından gerçekleştirilen ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı'nın güzelleştirilmesi ve değer katılması için çalışacaklarını belirtti.

 • Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor
  09 Nis Barış Pınarı Harekatı'yla temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn'da halk, huzur içinde Ramazan Bayramı'na giriyor

  Barış Pınarı Harekatı'yla terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde halk, Türkiye'nin çabalarıyla sağlanan huzur ve güven ortamında beşinci Ramazan Bayramı'na girecek. Buna rağmen ekonomik zorluklar yaşayan halk, pazarda alışveriş yaparak bayrama hazırlanıyor.

 • Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  09 Nis Zeytinburnu Belediye Meclisi Yeni Dönem İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Zeytinburnu'nun 5 yıllık yeni yönetiminde söz sahibi olacak belediye meclis üyeleri, Belediye Başkanı Ömer Arısoy'un başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 • Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı
  09 Nis Tokat Belediye Başkanı atlı ziyaretçilerle karşılaştı

  Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, atla safari yaparak gelen Ceylan Kırca ve Sümmani Yılmaz tarafından beklenmedik bir ziyaretçi grubuyla karşılaştı. Başkan ve vatandaşlar bu ilginç ziyaret karşısında hayrete düştü.

 • Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi
  09 Nis Meksika'da 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulması izlendi

  Meksika'nın başkenti Mexico City'de yaşayanlar, 33 yıl sonra ilk kez görülen güneş tutulmasını izlemek için sahillere ve Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi'nin kampüsüne akın etti. Tutulma, Meksika'nın kuzeyindeki bazı şehirlerde net şekilde izlendi. Meksikalılar ve turistler, tarihi anlara tanıklık etmek için tutulmanın görüldüğü kentlere akın etti.


Advertisement