Gümüşhane İl Özel İdaresi Bayramlaştı - Son Dakika
Yerel

Gümüşhane İl Özel İdaresi Bayramlaştı

Gümüşhane İl Özel İdaresi Bayramlaştı

Gümüşhane İl Özel İdaresi, yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü bayramlaşma geleneğini bu Ramazan bayramının ardından da gerçekleştirdi.

20.07.2015 10:04  Güncelleme: 10:13

Gümüşhane İl Özel İdaresi, yaklaşık 20 yıldır sürdürdüğü bayramlaşma geleneğini bu Ramazan Bayramının ardından da gerçekleştirdi.

Kurumun yönetici, memur ve işçi personeli ile sendika temsilcilerinin bir araya gelerek sorunları paylaşma ve çözüm önerileri üretme ortamı da sağlayan etkinlik idarenin Yeni Mahalle'de bulunan hizmet binasındaki sosyal tesislerde gerçekleştirildi.

Törene İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Akçay, Selahattin Kocaman, sendika temsilcileri Cevdet Şişman, İlyas Kocaman, birim müdürleri ile memur ve işçi personel katıldı.

"ÖZEL İDARE OLARAK HEP BİR ARADA OLDUK"

Törende konuşan Genel Sekreter Akdoğan, rahmet yüklü bir Ramazan ayını daha geride bıraktıklarını belirterek, Özel İdare olarak sevinçli günlerde de üzüntülü günlerde de birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını, yardımlaşma duygusunu yaşadıklarını söyledi.

"RAMAZANDA HİÇ TEMPO DÜŞÜRMEDEN ÇALIŞTIK"

Özel İdare'de çalışmanın bir şans olduğunu çünkü vatandaşa hizmet ederek hayır duasını aldıklarını kaydeden Akdoğan, Ramazan ayı boyunca da hiç tempo düşürmeden asfaltından, çevre temizliğine, yolundan yayla yoluna, atölyesinden onarımına kadar hiç durmadan çalıştıklarını hatırlattı ve tüm personeline teşekkür etti.

İşlerin en yoğun olduğu yaz sezonunda olduklarını ve zamanı güzel kullanarak vatandaşların hizmete ulaşmasında bir aksaklığa mahal vermeden çalışmaları tamamlamak için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını dile getiren Akdoğan, yapılan işlerin manevi karşılıklarının önemine dikkat çekti.

"VATANDAŞIMIZIN HAYIR DUASINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ"

İl Özel İdaresi çalışanlarının alın ve beyin terini toprağa akıtan, helaliyle kazanmaya çalışan insanlar olduklarını ifade eden Akdoğan, vatandaşın hayır duasının önemsenmesi gerektiğine vurgu yaptı ve şunları söyledi: "Vatandaşlarımızın hayır duasını çok önemsememiz lazım. Makineleri kullanırken, işe giderken Türkiye'de ki her bireyin burada hakkı olduğunu düşünerek çalışmalarımızı buna göre yapmamız gerekiyor. Yaptığımız işin maddi karşılığından ziyade manevi karşılığı daha önemlidir."

"YAPTIĞIMIZ İŞ KİMSENİN BİR DAMLA KANINDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL"

Kurum olarak ağır iş kolunda hizmet verdiklerini, ne yapılırsa yapılsın, hangi teknolojik cihazlarla çalışılırsa çalışılsın dikkat gerektiren işler yaptıklarını belirten Akdoğan, "Herşeyin başında dikkat geliyor. Çalışmalarımızı dikkat eksikliği göstermeden gerçekleştireceğiz. Yaptığımız iş, kimsenin bir damla kanından daha önemli değil" dedi.

Son yıllarda kurum olarak makine parkını yenilediklerini ve personelin eğitim seminerlerine önem verdiklerini kaydeden Akdoğan, "Bütün bunlar tek başına bir kazanın önüne geçmeye yetmiyor. Vatandaşımızın hayır duası da en az bunlar kadar önemli. Eskiden yılda bir yaralanmalı, ölümlü iş kazalarımız olurdu. Bugün hiç yok denecek seviyeye düştük" diye konuştu ve personelinin bayramını kutladıktan sonra bundan sonraki günlerin de bayram gibi geçmesini temenni ederek konuşmasını sonlandırdı.

Sendika temsilcilerinin de kutlama ve sendikal faaliyetlerle ilgili bilgi vermesinin ardından salonda bulunan yaklaşık 200 kişi tek tek bayramlaştı. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane İl Özel İdaresi Bayramlaştı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement