SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

 • 23 Eylül 2018 18:26 Bunları Çok Rahat Atlatırız" AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Biz ölümlerden korkmadık ki bunlarla mücadele etmeden hiç kaçmadık ki şimdi dövizden, yüz paralık bir dolardan korkalım da geri kaçalım. Elbette bu badireleri atlatacağız." dedi.
 • 23 Eylül 2018 16:51 İngiltere'de Ana Muhalefet İkinci Brexit Referandumunu Görüşüyor İngiltere'de Ana Muhalefet İkinci Brexit Referandumunu Görüşüyor AB liderlerinin hafta içi Salzburg'da yapılan görüşmelerin ardından İngiltere'nin Brexit planını reddetmesi, ülkede referandum ve erken seçim tartışmalarını yeniden alevlendirdi.
 • 23 Eylül 2018 15:08 Giresun'da Denizde Kaybolan Genci Arama Çalışmaları Sürüyor Her ekibin kendi ilçe sınırlarında denizi sahilden tarayacağını belirten Şimşek, şöyle konuştu: "Sendika üyemiz olan babaya ve aramalara katılan ekiplere destek olmak adına Giresun'da ve ilçelerde görevli arkadaşlarımızdan ekipler oluşturduk
 • 23 Eylül 2018 02:26 Fas'ta Pilotlar Grevi Bitirecek Anlaşmayı İmzalamadı Fas'ta pilotların çoğu, kısmi grevin sonlanması için Fas Pilotlar Sendikası (AMPL) ile Fas Kraliyet Hava Yolları arasında yapılan anlaşmayı imzalamadı.
 • 22 Eylül 2018 23:36 Memur-Sen Başkanı Yalçın: Memur-Sen Başkanı Yalçın: "Böyle Bir Çarpıtmaya Asla Sessiz Kalınmamalı" "Sendika ve demokratik kitle örgütleri için "demokratik şölen olmazsa olmaz"Ali Yalçın, önemli bir sürecin eşiğinde olduklarını ifade ederek, sendika ve demokratik kitle örgütleri için "demokratik şölen"in olmazsa olmaz olduğuna vurgu yaptı
 • 22 Eylül 2018 22:23 Böyle Bir Çarpıtmaya Asla Sessiz Kalınmamalı" "Sendika ve demokratik kitle örgütleri için "demokratik şölen olmazsa olmaz"Ali Yalçın, önemli bir sürecin eşiğinde olduklarını ifade ederek, sendika ve demokratik kitle örgütleri için "demokratik şölen"in olmazsa olmaz olduğuna vurgu yaptı
 • 22 Eylül 2018 19:39 Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Ter Rengimiz Dünyanın Her Yerinde Aynı" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz bir emek hareketiyiz, siyasi hareket değiliz. Dolayısıyla insanlarla ten rengimiz dünyanın farklı yerlerinde farklı olabilir ama ter rengimiz dünyanın her yerinde aynı. Biz emek örgütüyüz." dedi.
 • 22 Eylül 2018 19:34 Afad Çalışanları Sendikasının Kongresi Toplandı Afad Çalışanları Sendikasının Kongresi Toplandı Muş'ta AFAD Çalışanları Sendikasının 2. olağan kongresi yapıldıÖğretmenevinde yapılan kongrede mevcut başkan Ayhan Çelik güven tazeledi.
 • 22 Eylül 2018 19:05 Çelik, Güven Tazeledi Çelik, Güven Tazeledi Muş’ta Afet ve Acil Durum Sendikası (AFADSEN) çalışanları 2. olağan kongresi yapıldı.
 • 22 Eylül 2018 18:33 Cami İmamının Darp Edilmesine Tepki Cami İmamının Darp Edilmesine Tepki Dün Malatya’da Cuma Namazı öncesi bir imamın darp edilmesine tepki gösteren Mehmet Engin, "Din görevlilerine kin güden, el kaldıran bu kişileri kınıyoruz” açıklaması yaptı.
 • 22 Eylül 2018 18:29 Merkel'in 'Konut Zirvesi' Beklentilerin Uzağında Kaldı Merkel'in 'Konut Zirvesi' Beklentilerin Uzağında Kaldı ALMANYA genelinde insanlar yıllardır, emlak spekülatörleri yüzünden sürekli artan kiralardan ve bütçeye uygun yeterli konut bulunamamasından şikayetçi. Özellikle başkent Berlin'de konut bulma sıkıntısı ve fahiş kiralar, dar ve orta gelirli ailelerin kabusu olmuş durumda.
 • 22 Eylül 2018 18:19 Tüm-İş Konfederasyonu'ndan Hatay'da Tanışma Toplantısı Tüm-İş Konfederasyonu'ndan Hatay'da Tanışma Toplantısı Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin önderliğinde gerçekleşen toplantıya Tüm Büro İş Sendikası Genel Başkanı Halit Önük, Tüm Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Necati Oruç, Tüm Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Muhsine Kahveci, Tüm Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Taner Çakıcı, Öztüm Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney ve Kamu Çalışanları Platformu İl Başkanı Orhan Kahraman katıldı
 • 22 Eylül 2018 17:49 Afad Çalışanları Sendikasının Kongresi Toplandı Muş'ta AFAD Çalışanları Sendikasının 2. olağan kongresi yapıldıÖğretmenevinde yapılan kongrede mevcut başkan Ayhan Çelik güven tazeledi.
 • 22 Eylül 2018 17:35 Ter Rengimiz Dünyanın Her Yerinde Aynı" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz bir emek hareketiyiz, siyasi hareket değiliz. Dolayısıyla insanlarla ten rengimiz dünyanın farklı yerlerinde farklı olabilir ama ter rengimiz dünyanın her yerinde aynı. Biz emek örgütüyüz." dedi.
 • 22 Eylül 2018 17:30 Merkel'in Konut Zirvesi'nden Çıkan Sonuçlar Çoğunluğu İkna Etmedi Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün kabineden iki bakanı ile birlikte gerçekleştirdiği ’Konut Zirvesi’nden çıkan sonuç çoğunluğu ikna etmedi.
 • 22 Eylül 2018 16:25 Sağlık- Sen Malatya Şubesi 5. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi. Sağlık- Sen Malatya Şubesi 5. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen kongre ile mevcut Başkan Mehmet Bingöl, güven tazeleyerek, Malatya şube Başkanlığına yeniden getirildi.
 • 22 Eylül 2018 16:09 Tüm-İş Konfederasyonu Hatay'da Toplandı Şahin ve beraberindeki Tüm Büro İş Sendikası Genel Başkanı Halit Önük, Tüm Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Necati Oruç, Tüm Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Muhsine Kahveci, Tüm Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Taner Çakıcı, Öztüm Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney ve Kamu Çalışanları Platformu İl Başkanı Orhan Kahraman ile Hatay'da tanışma ve istişare toplantısı yapıldı
 • 22 Eylül 2018 15:48 Öz Taşıma-İş Sendikası Ankara'daki Üyeleriyle Piknikte Buluştu Öz Taşıma-İş Sendikası Ankara'daki Üyeleriyle Piknikte Buluştu Öz Taşıma-İş Sendikası Ankara'daki üyeleriyle piknikte buluştu Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay: " Üyelerimiz aileleriyle birlikte stresten uzak kaynaşmayla bu etkinlikte hep birlikte oluyoruz.
 • 22 Eylül 2018 15:05 Öz Taşıma-İş Sendikası Ankara'daki Üyeleriyle Piknikte Buluştu Öz Taşıma-İş Sendikası geleneksel hale getirdiği piknik etkinliğinde Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı BELKA, BELKO, BUGSAŞ, ASKİ ve Fen İşlerinde çalışan üyeleriyle piknikte bir araya geldi.
 • 22 Eylül 2018 14:45 Eğitimci Tümer: Eğitimci Tümer: "Geleneğe Bağlı ve Değişime Açık Bir Ekip Olacağız" Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Eğitim-Bir-Sen Kahta İlçe Başkanlığı için 6 Ekim’de yapılacak seçimlerde Eğitimci İsmail Tümer, başkan adayı olduğunu açıkladı.
 • 22 Eylül 2018 14:37 Başkan Bilgin Güven Tazeledi Başkan Bilgin Güven Tazeledi Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Van Şubesinin 5
 • 22 Eylül 2018 14:07 CHP'den "İnşaat İşçiliği Raporu" CHP'nin hazırladığı "İnşaat İşçiliği Raporu" raporunda, inşaat sektörünün, tehlikeli iş kolları kapsamında değerlendirilmesi ve buna uygun çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği bildirildi.
 • 22 Eylül 2018 13:32 Amasra'da 209 Maden İşçisi İşten Çıkarıldı Amasra'da 209 Maden İşçisi İşten Çıkarıldı Genel Maden İşçileri Sendikası Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, işten çıkartılan işçilerin çoğunun sendikalı olduğunu, işçilerin çalışması için şirkette yapılan görüşmelerde bir sonuca varılamadığını belirtti
 • 22 Eylül 2018 11:27 Yozgat'ı Eğitimin Merkez Üssü Haline Getirmemiz Gerekiyor" AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat'ı eğitimin merkez üssü haline getirmeleri gerektiğini söyledi.
 • 22 Eylül 2018 10:46 Arjantin'de Salı Günü Hayat Duracak Ulusal Toplu Taşıma Birliği Çalışanları Sendikası Başkanı Roberto Fernndez, "Her defasında fabrikalar kapanıyor
 • 21 Eylül 2018 18:47 Öztrak Öztrak"Doğru Yönetimle Bu Krizden 6 Ayda Çıkılır" CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Türk ekonomisinin çok ciddi bir potansiyeli vardır, yeter ki bunu doğru kullanmayı bilin.
 • 21 Eylül 2018 16:27 CHP Sözcüsü Öztrak: Yargıtay'ın Berberoğlu Kararında Dengesizlik Var Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, tutuklu İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun serbest bırakılmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Milletvekilimizin dışarı çıkmasından büyük mutluluk duyduk ama Yargıtay'ın kararı ilginç. Dengesizlik var.
 • 21 Eylül 2018 16:19 CHP Sözcüsü Öztrak: Yargıtay'ın Berberoğlu Kararında Dengesizlik Var CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, tutuklu İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun serbest bırakılmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Milletvekilimizin dışarı çıkmasından büyük mutluluk duyduk ama Yargıtay'ın kararı ilginç. Dengesizlik var.
 • 21 Eylül 2018 13:08 Tekirdağ'dan Kısa Kısa Türkiye Tekstil, Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Çorlu Şube Başkanı Salih Koyuncu ve Şube Sekreteri İdris Bozan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün'ü ziyaret etti.
 • 21 Eylül 2018 12:26 Tunus'un En Büyük Sendikasından Grev Kararı Tunus'un en büyük sendikası Tunus Genel İşçi Sendikaları Konfederasyonu (UGTT), "vatandaşın alım gücünün zayıflaması ve ülkedeki siyasi krizin derinleşmesi" gerekçesiyle, 24 Ekim ve 22 Kasım'da tüm kamu sektöründe grev kararı aldı.
 • 20 Eylül 2018 23:23 Sağlık Çalışanları Bir Araya Geldi Sağlık-Sen'e bağlı çalışanlar İstanbul'da buluştu.
 • 20 Eylül 2018 23:04 Lise Müdürünün, Okula 'Kral Dairesi' Yaptırdığını İddia Etti ZONGULDAK Erdemir Anadolu Lisesi'ne ait kız öğrenci pansiyonunda öğrencilerin ücretsiz kalması gerekmesine rağmen velilerden usulsüz para toplandığı, pansiyon mevcudundan çok öğrencinin yurtta kaldığı gösterilerek devletten fazla para alındığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturma...
 • 20 Eylül 2018 21:35 Zonguldak Lise Müdürünün, Okula 'Kral Dairesi' Yaptırdığını İddia Etti Zonguldak Lise Müdürünün, Okula 'Kral Dairesi' Yaptırdığını İddia Etti Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi'ne ait kız öğrenci pansiyonunda öğrencilerin ücretsiz kalması gerekmesine rağmen velilerden usulsüz para toplandığı, pansiyon mevcudundan çok öğrencinin yurtta kaldığı gösterilerek devletten fazla para alındığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturma...
 • 20 Eylül 2018 19:09 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankalara olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin süreci değerlendirerek, "Zannediyorum önümüzdeki hafta itibarıyla pazartesiden itibaren bu süreç firma bazında bütün bankalarımızda teker teker başlayacak.
 • 20 Eylül 2018 18:23 Şahin, Türk Metal'den Destek İstedi Şahin, Türk Metal'den Destek İstedi AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Erol Şahin Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ı makamında ziyaret etti.
 • 20 Eylül 2018 17:15 Dha Yurt Bülteni 14 Bodrum'da kaçak göçmen faciasına 'Kapan' operasyonu: 7 gözaltı (2)ŞÜPHELİLERDEN 5'İ ADLİYEDEMuğla'nın Bodrum ilçesinde 3 kaçak göçmenin öldüğü, 16'sının ise kurtarıldığı olayda, yasa dışı geçişi organize ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden 5'i adliyeye sevk edildi.
 • 20 Eylül 2018 16:51 Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi Genel Kurula Gidecek Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi tarafından genel kurul kararı alındığı bildirildi.
 • 20 Eylül 2018 15:55 Belçikalı Sendikadan Ryanair'ın Teklifine Ret, Şirket Çalışanları 28 Eylül'de Greve Gidecek Düşük maliyetli seferler düzenleyen İrlanda merkezli dev havayolu şirketi Ryanair'ın Belçika'daki çalışanlarının üye olduğu sendika, şirketin kendilerine yaptığı teklifi reddettiklerini ve greve gidileceğini duyurdu.
 • 20 Eylül 2018 15:05 Edremit Türk-İş Sendikası Seminerine Ev Sahipliği Yaptı Edremit Türk-İş Sendikası Seminerine Ev Sahipliği Yaptı Edremit Türk-İş Sendikası seminerine ev sahipliği yaptı Ergün Atalay'dan patronlara çağrı: "Çalıştırdığınız insana imkanınız varsa ücreti ile ilgili lütfen iyileştirme yapın"BALIKESİR - Balıkesir'in Edremit ilçesi Türk-İş Sendikası'nın eğitim seminerine ev sahipliği yapıyor.
 • 20 Eylül 2018 14:39 Belçika Hava Limanlarında 28 Eylül'de Grev Var Belçika Hava Limanlarında 28 Eylül'de Grev Var Sendika, söz konusu grev girişimiyle Ryanair kabin görevlileri için çalışma koşullarının ve ödenen ücretlerin iyileştirilmesi için bir düzenleme hedefliyor
 • 20 Eylül 2018 13:54 Edremit Türk-İş Sendikası Seminerine Ev Sahipliği Yaptı Edremit Türk-İş Sendikası Seminerine Ev Sahipliği Yaptı Balıkesir’in Edremit ilçesi Türk-İş Sendikası’nın eğitim seminerine ev sahipliği yapıyor.
 • 20 Eylül 2018 13:29 Kastamonu'daki Fetö/pdy Davaları Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 4 kişinin yargılanmasına başlandı.
 • 20 Eylül 2018 12:30 Bu Krizi Fırsata Dönüştürenler Kimler?" Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "Bu krizi fırsata dönüştürenler kimler?
 • 20 Eylül 2018 10:18 Eğitim Öğretime Eğitim Bir Sen Den Kırtasiye Desteği Eğitim Öğretime Eğitim Bir Sen Den Kırtasiye Desteği Sendika Şube Başkanı Mustafa Karataş, öğretmenlere ve öğrencilere Eğitim Öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu
 • 20 Eylül 2018 09:14 Albaraka Türk, Yabancı Yatırımcılarla Buluştu Albaraka Türk, her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği yabancı yatırımcı toplantılarının bu yılki durağında, Singapur, Dubai ve Londra'daki yatırımcılarla bir araya gelerek bilgilendirme ve karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
 • 20 Eylül 2018 08:23 Albaraka Türk Yabancı Yatırımcılarla Buluştu Albaraka Türk Yabancı Yatırımcılarla Buluştu Albaraka Türk Katılım Bankası, 10-14 Eylül tarihleri arasında küresel sukuk ve sendikasyon yatırımcılarına genel bilgilendirme amaçlı ziyaretlerde bulundu.
 • 19 Eylül 2018 17:47 Fetö'nün Bankasına Para Yatırıp, 'Bylock' Kullanmışlar İZMİR merkezli 3 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınan 14 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 • 19 Eylül 2018 16:51 İzmir Merkezli 3 İldeki Fetö Operasyonu İzmir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 şüpheliden 6'sı tutuklandı.
 • 19 Eylül 2018 14:53 Çelik-İş'ten "Toplu İş Sözleşmesi" Açıklaması Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, sendika ile Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ. arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerine ilişkin, "Özellikle üyelerimizin bilmesini istiyoruz ki onların hak ve menfaatlerini koruyan, çalışma barışını ve huzurunu temin edecek bir...
 • 19 Eylül 2018 11:45 Vefat Eden Belediye Çalışanları İçin Mevlid-i Şerif Vefat Eden Belediye Çalışanları İçin Mevlid-i Şerif İnegöl Belediyesi öncülüğünde Bembirsen (Belediye ve Özel idare Çalışanları Birliği Sendikası) ile Hak-İşe bağlı Hizmet İş Sendikası tarafından İshakpaşa Camii'nde yatsı namazından evvel okutulan mevlide çok sayıda belediye personeli katıldı