Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sendika haberleri, Sendika son dakika, son dakika Sendika

Son Dakika Sendika Haberleri

Son dakika Sendika haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sendika haberleri anında burada.


 • 19:29 Washington Post Çalışanları İlk Kez Grev Kararı Aldı

  Washington Post Çalışanları İlk Kez Grev Kararı Aldı ABD'de, Washington Post gazetesinin çalışanları, 1970'li yıllardan bu yana ilk defa grev kararı aldı. Gazetenin 700 çalışanı, sözleşme müzakerelerinin durdurulmasını ve beklenen işten çıkarmaları protesto etmek için 24 saatlik iş bırakma eylemi yaptı. Sendika liderleri, son dönemde gazetenin abone sayılarında düşüş yaşandığını belirtti.

 • 19:00 İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi İnşaatında İşçiler Ücretlerini İstiyor

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi İnşaatında İşçiler Ücretlerini İstiyor İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler, 3 aylık birikmiş ücretlerinin ödenmediğini gerekçesiyle iş bıraktı. İşçiler, Türkerler Holding'e bağlı taşeron firma Bael İnşaat önünde eylem yaparak ücretlerini talep etti.

 • 18:49 Türk Metal Sendikası MESS önünde eylem yaptı

  Türk Metal Sendikası MESS önünde eylem yaptı Türk Metal Sendikası, Türk Metal ve MESS arasında anlaşma sağlanamaması üzerine MESS önünde eylem yaptı. İzmir'deki MESS temsilciliği önüne siyah çelenk bırakıldı.

 • 16:26 HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı: Asgari ücrete çalışanları memnun edecek oranda artış yapılmalı

  HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı: Asgari ücrete çalışanları memnun edecek oranda artış yapılmalı HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, asgari ücrete çalışanları memnun edecek oranda artış yapılmasını beklediklerini belirtti. Değirmenci, asgari ücretin yılda bir kez artırılmasını eleştirerek, ikinci bir zam ihtiyacının ortaya çıkacağını ifade etti.

 • 15:17 Türk Metal Sendikası Üyeleri MESS İzmir Temsilciliği Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

  Türk Metal Sendikası Üyeleri MESS İzmir Temsilciliği Önüne Siyah Çelenk Bıraktı Türk Metal Sendikası üyeleri, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yaşanan uyuşmazlık nedeniyle MESS İzmir temsilciliği önüne siyah çelenk bıraktı. Sendika üyeleri, MESS'in teklifini protesto ederek masadan kalktı.

 • 13:11 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, işten çıkarılan sendika üyelerini kabul etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, işten çıkarılan sendika üyelerini kabul etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tarım-Sen Genel Başkanı Umut Kocagöz ile İzmir'in Bergama ilçesinde faaliyet gösteren Agrobay firmasında işten çıkarılan sendika üyelerini kabul etti. Özel, Kocagöz ve beraberindeki işçileri, parti genel merkezinde kabul ederek bir süre görüştü. Özel'e, genel başkan yardımcıları Aylin Nazlıaka, Gamze Taşcıer, Murat Bakan ve Erhan Adem eşlik etti.

 • 13:02 Şeref Arpacı: "Tekstil ve Hazır Giyim Sektöründeki İstihdam Kaybı Dokuz Ayda 200 Bin Kişiye Ulaştı, Yıl Sonunda Bu Rakam 300 Bin Kişiyi Geçecek"

  Şeref Arpacı: 'Tekstil ve Hazır Giyim Sektöründeki İstihdam Kaybı Dokuz Ayda 200 Bin Kişiye Ulaştı, Yıl Sonunda Bu Rakam 300 Bin Kişiyi Geçecek' CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, “2021 yılı ağustos ayından itibaren uygulanan yanlış politikalar sonucu oluşan daralmanın yol açtığı tekstil ve hazır giyim sektöründeki istihdam kaybı dokuz ayda 200 bin kişiye ulaştı, yıl sonunda bu rakam 300 bin kişiyi geçecek. Bu rakam sektördeki 1,5 milyon kişinin ekmeğinden, aşından olması demek” dedi.

 • 12:18 Başkan Seçer: "En büyük hedefimizden biri huzurlu bir kent oluşturmaktı"

  Başkan Seçer: 'En büyük hedefimizden biri huzurlu bir kent oluşturmaktı' Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediye olarak en büyük hedeflerinden birinin huzurlu bir kent oluşturmak olduğunu belirterek, "Bunu da gerçekleştirdik.

 • 11:16 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, İş Dünyası ile Buluştu: "Mersin Büyükşehir Son Derece Güçlü Bir Belediye"

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer, İş Dünyası ile Buluştu: 'Mersin Büyükşehir Son Derece Güçlü Bir Belediye' Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği’nin (ÇUGİDER) ‘Yıl Sonu Değerlendirmesi ve Kente Dair Söyleşiler’ programına katılarak iş dünyasının sorularını cevapladı.

 • 11:06 İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Kitabı Yayımlandı

  İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi Kitabı Yayımlandı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin kitabı yayımlandı. Kitap, kongrede yapılan tüm konuşma ve sunumları içermektedir.

 • 11:05 Filistinli Gazeteciler Sendikası Başkanı: İsrail Gazze'de basın mensuplarını öldürüyor

  Filistinli Gazeteciler Sendikası Başkanı: İsrail Gazze'de basın mensuplarını öldürüyor Filistinli Gazeteciler Sendikası Başkanı Nasır Ebu Bekir, İsrail'in Gazze'de basın mensuplarını sistematik şekilde öldürdüğünü ve daha büyük bir katliamın hazırlığında olabileceğini belirtti. Ebu Bekir, Avrupalı parlamenterleri gazetecilerin korunmasına yönelik aldıkları kararları Filistin için de uygulamaya çağırdı.

 • Dün Dün 22:39 Metin Türker'in ölümünün 26. yılında anma töreni düzenlendi

  Metin Türker'in ölümünün 26. yılında anma töreni düzenlendi Eski Hak-İş Genel Sekreteri ve Çelik-İş Sendikası eski genel başkanlarından Metin Türker, ölümünün 26. yılında mezarı başında anıldı. Türker'in mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Anma törenine Türker'in yakınları, sendika temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 • Dün Dün 21:33 Alman Makinistler Sendikası İkinci Kez Grev Kararı Aldı

  Alman Makinistler Sendikası İkinci Kez Grev Kararı Aldı Alman Makinistler Sendikası (GDL), Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ve diğer şirketler ile yapılan toplu iş sözleşme görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından bir ay içinde ikinci kez grev kararı aldı. GDL'den yapılan açıklamada, Deutsche Bahn'nın yanı sıra Transdev-Konzern, AKN Eisenbahn, City Bahn Chemnitz ile başka 8 şirkette çalışan makinist ve sendika üyelerinin grev yapacağı duyuruldu. İş bırakma eyleminin yük trenlerinde yarın yerel saat ile 18.00'de, yolcu trenlerinde de 22.00'de başlayacağı aktarılan açıklamada, grevin 8 Aralık saat 22.00'de sona ereceği belirtildi.

 • Dün Dün 20:38 Starbucks'ın piyasa değeri 20 günde 12 milyar dolardan fazla azaldı

  Starbucks'ın piyasa değeri 20 günde 12 milyar dolardan fazla azaldı ABD'li kahve zinciri Starbucks'ın hisseleri, Gazze boykotu nedeniyle satışların yavaşlamasıyla birlikte 12 gün boyunca düşüş yaşadı. Şirketin piyasa değeri 20 günde 12 milyar doların üzerinde azaldı.

 • Dün Dün 18:47 Erkan Baş: "Geçen Seçimlerde Hiç Kimseyle Adaylık Pazarlığı Yapmadık.

  Erkan Baş: 'Geçen Seçimlerde Hiç Kimseyle Adaylık Pazarlığı Yapmadık. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Biz açık söylüyoruz. İttifaklara da iş birliklerine de açığız. Ama kiminle, ne için ve nasıl sorularına cevap vermemiz lazım. Biz, sermayeden değil emekçiden, tarikatlardan değil halktan, maden patronlarından değil doğadan yana ittifaklara açığız. Geçen seçimlerde de hiç kimseyle adaylık pazarlığı yapmadık. Saray rejiminin kaybetmesi için Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden de daha çok çalıştık. Karşılığında da ne bir vekillik ne bir makam ne bir mevki hiçbir şey talep etmedik. Eski AKP’lileri de Meclis’e sokmadık. Bizden Meclis’e giren hiç kimse de AKP ve MHP saflarına geçmedi. O yüzden alnımız ak, başımız dik. Önümüzdeki yüz yıl boyunca da bu iktidarla yan yana gelmeyeceğimizi bütün yurttaşlar biliyor” dedi.

 • Dün Dün 17:39 CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşcıer, Veli Ağbaba ile Birlikte Türk İş'te: "Yapılacak Görüşmelerde, Yılda Bir Kez Yapılacak Olan Asgari Ücret Zammı...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşcıer, Veli Ağbaba ile Birlikte Türk İş'te: 'Yapılacak Görüşmelerde, Yılda Bir Kez Yapılacak Olan Asgari Ücret Zammı... CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 11 Aralık’ta başlayacak asgari ücret görüşmeleri öncesinde TÜRK İŞ Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti. Taşcıer, “Pazartesi gününden itibaren yapılacak görüşmelerde öncelikle yılda bir kez yapılacak olan asgari ücret zammı ile ilgili bir geri adımın atılması gerektiğine inanıyoruz” dedi. Atalay ise asgari ücret tespit komisyonunda işçi kesimini bu yıl ilk kez dört işçinin temsil edeceği bilgisini verdi.

 • Dün Dün 16:43 CHP'den TÜRK-İŞ'e ziyaret

  CHP'den TÜRK-İŞ'e ziyaret CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, partisinin Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti.

 • Dün Dün 16:11 Washington Post Gazetesi Çalışanları 24 Saatlik Grev Hazırlığında

  Washington Post Gazetesi Çalışanları 24 Saatlik Grev Hazırlığında Washington Post'ta çalışan sendikalı gazeteciler, personel sayısının azaltılması ve sözleşme görüşmelerinde yönetimin iyi niyetli müzakereler yürütmediği şikayetleri nedeniyle 24 saatlik bir grev yapmaya hazırlanıyor. Bu, gazetede gerçekleşecek ilk kapsamlı iş bırakma eylemi olacak.

 • Dün Dün 14:12 AP Raportörü Amor: "Türkiye'de Hukukun Üstünlüğüyle İlgili Değişim Yok ve Eksiklikler Var. Hukukun Üstünlüğü Konusu, Bizim Temel Kaygılarımızı...

  AP Raportörü Amor: 'Türkiye'de Hukukun Üstünlüğüyle İlgili Değişim Yok ve Eksiklikler Var. Hukukun Üstünlüğü Konusu, Bizim Temel Kaygılarımızı... Avrupa Parlamentosu (AP) Raportörü Nacho Sánchez Amor, parlamentonun Türkiye Daimi Raportörü sıfatıyla Türkiye’de yaptığı 4 günlük ziyarete ilişkin “Temel görevim ve işlevim, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik süreci. AB üyelik sürecinin özünü de insan hakları ve hukukun üstünlüğü oluşturuyor. Bu konuda, hukukun üstünlüğüyle ilgili bir değişimin olmadığı ya da değişim alanında eksiklikler olduğunu ifade etmem lazım. Hukukun üstünlüğü konusu, bizim temel kaygılarımızı oluşturuyor” açıklamasını yaptı.

 • Dün Dün 13:48 Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü sendika temsilcilerini kabul etti

  Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü sendika temsilcilerini kabul etti Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Bilgin Özbaş, sendika temsilcilerini makamında kabul etti. Öz Sağlık-İş Sendikası Kırklareli Şube Başkanı İbrahim Arı, ziyarette Özbaş'a yeni görevinde başarı diledi. Sendika çalışmaları hakkında Özbaş'a bilgi veren Arı, kentte tüm kurumlar ile iş birliğinde olduklarını belirtti. Özbaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kırklareli Üniversitesinde (KLÜ) patent süreçleri eğitimi verilecek. KLÜ'den yapılan açıklamada, Teknokenti ve Teknoloji Transfer Ofisince Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü iş birliğinde gerçekleştirilecek eğitime, akademisyen ve lisansüstü öğrencileri katılabilecek. Açıklamada, 8 Aralık Cuma düzenlenecek eğitimde patent tescil süreçlerine ilişkin izlenmesi gereken prosedür ve tescille ilgili temel bilgiler verileceği kaydedildi.

 • Dün Dün 13:07 Gamze Taşcıer: "Yapılması Gereken Türkiye'de Süregiden Sistematik Yoksullaştırma Rejimini Değiştirmektir.

  Gamze Taşcıer: 'Yapılması Gereken Türkiye'de Süregiden Sistematik Yoksullaştırma Rejimini Değiştirmektir. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, “Yıllardır, asgari ücretin sürekli açlık sınırı altına düşüp yeniden açlık sınırına çekildiği bir kısır döngüyle karşı karşıyayız. AKP iktidarı, asgari ücreti, açlık sınırına adeta kedi fare oyunu oynatıyor. Çalışanlar, bu ülkenin zenginliğinden bir pay alamadığı gibi, modern köleler olarak hayatta kalabilmesi için o seviyenin üzerine hiç çıkarılmıyor. Bu, çok açık bir şekilde yoksullukta ve açlıkta hapsetme rejimidir...Yapılması gereken, Türkiye’de süregiden bu sistematik yoksullaştırma rejimini değiştirmektir. Asgari ücretin kaç lira olup olmayacağı, acaba bir ayda mı yoksa üç ayda mı açlık seviyesinin altına düşeceğini tahmin etmeye çalışmaktansa Türkiye’de asgari ücretli sayısını nasıl azaltırız, bunların konuşulması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 • Dün Dün 12:25 Şanlıurfa'da tekstil fabrikası önünde gözaltına alınan işçilerin eylemi

  Şanlıurfa'da tekstil fabrikası önünde gözaltına alınan işçilerin eylemi Şanlıurfa'da bir tekstil firması önünde 10 gündür eylem yapan işçiler ile jandarma arasında çıkan gerginlikte 22 kişi gözaltına alındı. İşçilerin arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki göstermesi üzerine jandarma biber gazıyla müdahale etti.

 • Dün Dün 12:12 ABD'de Beyaz Perde Aktörleri Derneği (SAG) ile Amerikan Televizyon, Radyo Sanatçılarının (AFTRA) grevi sona erdi

  ABD'de Beyaz Perde Aktörleri Derneği (SAG) ile Amerikan Televizyon, Radyo Sanatçılarının (AFTRA) grevi sona erdi ABD'de SAG ve AFTRA'nın iş garantisi ve maaş güvencesi talebiyle başlattığı grev, sendika üyelerinin yapımcılarla varılan anlaşmayı kabul etmesiyle sona erdi. Anlaşma kapsamında ücret artışı ve yapay zeka kullanımına ilişkin kaygıların giderilmesi sağlandı.

 • Dün Dün 11:47 Metin Türker'in ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi

  Metin Türker'in ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi Eski Hak-İş Genel Sekreteri ve Çelik-İş Sendikası eski genel başkanlarından Metin Türker, ölümünün 26. yılında mezarı başında anıldı. Türker için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Anma törenine Türker'in yakınları ve birçok siyasi parti temsilcisi katıldı.

 • Dün Dün 10:34 TSİİS, 2024 veya 2025 yıllarının 'Spor ve Egzersiz Yılı' ilan edilmesi için başvuruda bulundu

  TSİİS, 2024 veya 2025 yıllarının 'Spor ve Egzersiz Yılı' ilan edilmesi için başvuruda bulundu TÜM Spor İşletmeleri İşveren Sendikası (TSİİS), 2024 veya 2025 yıllarının ülkemizde 'Spor ve Egzersiz Yılı' ilan edilmesi için TBMM'ye başvuruda bulundu. TSİİS Başkanı Nihat Güler, TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'ı ziyaret ederek taleplerini sundu.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:59 İtalya'da doktor ve hemşireler bütçe kesintilerini protesto etti

  İtalya'da doktor ve hemşireler bütçe kesintilerini protesto etti İtalya'da doktor ve hemşireler, sağ koalisyon hükümetinin 2024 bütçesinde yapmayı öngördüğü kesintileri protesto etmek amacıyla 24 saatlik iş bırakma eylemi yaptı. Sağlık çalışanları, emeklilik hakları ve sağlık hizmetlerinde öngörülen kesintilere tepki gösterdi.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:37 Nazilli'de İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi

  Nazilli'de İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi Aydın'ın Nazilli ilçesinde Memur-Sen ve Hak-İş üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla Belediye Meydanı'nda bir araya geldi. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan üyeler, İsrail'in zulmüne tepki gösterdi. Meydanda sloganlar atıldı ve pankartlar açıldı. Eyleme sendika üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 19:33 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ Konfederasyonu'nun 24'üncü Olağan Genel Kurulu'nda yeniden genel başkan seçilen Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Atalay'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bakan Işıkhan, sendikalar ve konfederasyonlarla çalışma hayatında önemli adımlar atmaya devam edeceklerini belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:08 Bes Genel Sekreteri Özkan: "Gelir Uzmanlarının Mağduriyetini Gidermek İçin Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Merkez- Taşra Ayrımına Son Verin"

  Bes Genel Sekreteri Özkan: 'Gelir Uzmanlarının Mağduriyetini Gidermek İçin Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Merkez- Taşra Ayrımına Son Verin' Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Sekreteri Aziz Özkan, “Mesleğe bin bir zorlukla giren gelir uzmanlarının yaşadıkları mağduriyeti ortadan kaldırmak için; Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda merkez- taşra ayrımına son verin. Gelir uzmanlığının görev tanımını yaparak, ‘kariyer meslek’ olarak tanımlayın. Gelir uzmanlarına inceleme yetkisinin verilmesi için yasal düzenlemeleri yapın. Yaşanan hukuksuzluğun devamında ısrar edilmesi durumunda hukuki girişimlerin yanında iş yerlerimizden başlayan meşru direnişi örgütleyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:30 Telefonica, 2026'ya kadar 5 bin 124 çalışanını işten çıkaracak

  Telefonica, 2026'ya kadar 5 bin 124 çalışanını işten çıkaracak İspanya'nın çok uluslu telekomünikasyon şirketi Telefonica, 2026 yılına kadar 5 bin 124 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Şirket, zarar etmeye başlaması nedeniyle İspanya'daki mevzuatı kullanarak işçi çıkartma sürecini başlattı. Sendikalarla müzakerelere başlayan Telefonica, 16 bin çalışanı bulunan şirketlerinden 5 bin 124 kişiyi etkileyecek olan işten çıkarma planını açıkladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:47 Giulio Regeni cinayeti: Mısırlı yetkililerin yargılanması için dosya ağır ceza mahkemesine gönderildi

  Giulio Regeni cinayeti: Mısırlı yetkililerin yargılanması için dosya ağır ceza mahkemesine gönderildi İtalyan doktora öğrencisi Giulio Regeni'nin Mısır'da 2016'da cinayete kurban gitmesiyle ilgili yargı sürecinde, cinayet zanlısı 4 Mısırlı yetkilinin gıyaben yargılanması için dosya ağır ceza mahkemesine gönderildi. Dava, 20 Şubat 2024'te ilk duruşmasını yapacak.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:53 Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: "Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır"

  Kesk'e Bağlı Esm'den Dünya Madenciler Günü'nde Açıklama: 'Kâr Hırsı ve Üretim Zorlamasıyla Alın Terimiz, Haklarımız Hatta Canımız Hiçe Sayılmaktadır' Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM), 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bugün Ankara'da basın açıklaması yaptı. ESM Genel Başkanı Coşkun Doğanay, “Kâr hırsı ve üretim zorlamasıyla alın terimiz, haklarımız hatta canımız hiçe sayılmaktadır. Önlemler alınmadığı gibi emekçiler daha çok ölmeye devam etti, ediyor. Sorumlular ise göstermelik cezalarla bir süre sonra yeniden aramıza dönmektedir. Oysa bu iş cinayetleri önlenebilir. Ölümleri önlemenin bir yolu da bu ölümlere sebep olanlardan hesap sormaktır” dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:53 Yunanistan'da Taksiciler Grev Kararı Aldı

  Yunanistan'da Taksiciler Grev Kararı Aldı Yunanistan'da hükümetin serbest meslek sahiplerine yönelik hazırladığı yeni vergi yasa tasarısına tepki gösteren taksiciler grev kararı aldı. Attiki Bölgesi dışındaki bölgelerde hizmet veren taksiciler bugün ve yarın greve giderken, başkent Atina'da taksiciler yarın sabahtan başlamak üzere 48 saat grev yapacak. Taksici sendikaları, yasanın mecliste oylamaya sunulması halinde grevin devam edeceğini duyurdu.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:23 Tunus Genel İşçi Sendikası Genel Sekreteri: ABD'nin gerçek yüzü İsrail'e verdiği destekle ortaya çıktı

  Tunus Genel İşçi Sendikası Genel Sekreteri: ABD'nin gerçek yüzü İsrail'e verdiği destekle ortaya çıktı Tunus Genel İşçi Sendikası (TGİS) Genel Sekreteri Nureddin et-Tabubi, Tunus'un en büyük sivil toplum kuruluşu TGİS'in kurucu lideri Ferhat Haşad'ın ölümünün 71'inci yılı dolayısıyla düzenlenen anma toplantısında yaptığı konuşmada, ABD'nin İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına verdiği destekle gerçek yüzünün ortaya çıktığını belirtti. Tabubi, ABD'nin siyonist savaş konseyinin ortağı olduğunu ve onlara akıllı bombalar sağladığını ifade etti. Gazze'deki çocukların kan ve gözyaşının, demokrasi ve insan haklarını savunduğunu iddia edenler için büyük bir utanç olduğunu söyledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:06 Zonguldak'ta Maden Park açıldı

  Zonguldak'ta Maden Park açıldı Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kapsamında 'Maden Park'ın açılışı gerçekleştirildi. Park, maden işçilerinin çalışma koşullarını anlatan bir alan olarak tasarlandı. Açılış töreninde protokol konuşmaları yapıldı ve 'Madenci Marşı' seslendirildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:02 Özak Tekstil İşçileri İşten Atılmaları ve Baskılar Nedeniyle Eyleme Devam Ediyor

  Özak Tekstil İşçileri İşten Atılmaları ve Baskılar Nedeniyle Eyleme Devam Ediyor Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Özak Tekstil'de çalışan işçilerin, Öz İplik İş Sendikası'ndan istifa ederek BİRTEK-SEN'e üye oldukları için bir kadın işçinin işten atıldığı, fabrikada baskı ve tehdit olduğu gerekçesiyle başlattıkları eylem, sekizinci gününde devam ediyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:02 Dünya Madenciler Günü'nde, maden ocağı şeklinde yapılan park açıldı

  Dünya Madenciler Günü'nde, maden ocağı şeklinde yapılan park açıldı ZONGULDAK'ın Kozlu ilçesinde maden ocağı şeklinde tasarlanan park, Dünya Madenciler Günü'nde açıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:01 Soma Maden Faciasında Hayatını Kaybeden Maden İşçileri, Dünya Madenciler Günü'nde Anıldı

  Soma Maden Faciasında Hayatını Kaybeden Maden İşçileri, Dünya Madenciler Günü'nde Anıldı Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden – İş) Soma Şubesi, 4 Aralık Madenciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda Soma Maden Faciasında yaşamını yitiren 301 maden şehidi anıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:50 Şanlıurfa'da tekstil fabrikası önünde gözaltına alınan işçilere müdahale

  Şanlıurfa'da tekstil fabrikası önünde gözaltına alınan işçilere müdahale Şanlıurfa'da bir tekstil firması önünde 8 gündür eylem yapan işçiler ile jandarma arasında çıkan gerginlikte 3 kişi gözaltına alındı. Arkadaşlarının gözaltına alınmasına tepki gösteren işçiler, demir bariyerleri yıkmaya çalışınca jandarma biber gazıyla müdahale etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:29 SAĞLIK-Sen Hekim Komisyonu Başkanı Seçildi

  SAĞLIK-Sen Hekim Komisyonu Başkanı Seçildi SAĞLIK-Sen'in kurulan Hekim Komisyonu Başkanlığına Dr. Hüseyin Alperen Güldiken seçildi. Komisyonun istişare toplantısında sağlıkta birlikteliği ve mücadeleyi güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapılacağı belirtildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:58 ABD'de ailesini katleden ve polislere saldıran adam polis tarafından öldürüldü

  ABD'de ailesini katleden ve polislere saldıran adam polis tarafından öldürüldü ABD'de 38 yaşındaki Courtney Gordon, ailesinden dört kişiyi silahla öldürdü, iki polisi bıçakla yaraladı ve evini ateşe verdi. Gözaltına alınmak istenen Gordon, polislere bıçakla saldırdı ve polis tarafından öldürüldü.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:58 EMEP Milletvekili Sevda Karaca Demir, Şanlıurfa'da tekstil fabrikasında eylem yapan işçilere destek verdi

  EMEP Milletvekili Sevda Karaca Demir, Şanlıurfa'da tekstil fabrikasında eylem yapan işçilere destek verdi Sevda Karaca Demir, Şanlıurfa'daki tekstil fabrikasında eylem yapan işçilere destek verdiğini açıkladı. Demir, işçilerin yaşadığı olumsuz şartlara dikkat çekerek, yetkililerin işçilerin taleplerini yerine getirmediğini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:39 MASİS Genel Başkanı: Maden Yasası ile izin ve denetim süreçleri tek elden yönetilmeli

  MASİS Genel Başkanı: Maden Yasası ile izin ve denetim süreçleri tek elden yönetilmeli MASİS Genel Başkanı Naci İlci, madencilik sektörünün önemine dikkat çekerek, yeni bir Maden Yasası ile madencilik izin ve denetim süreçlerinin tek elden yönetilmesi gerektiğini talep etti. İlci, madenciliğin ülkenin milli değerlerinin ekonomiye kazandırılması ve ekonomik bağımsızlığın elde edilmesinde önemli bir sektör olduğunu belirtti. Ayrıca, maden kaynaklarının dönüşümün anahtarı olduğunu vurgulayarak, çevreci uygulamalarla kabuk değiştiren Türk madenciliğinin ön yargılarla baltalanmaya çalışıldığını ifade etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:36 Ankara Tabip Odası: AKP İktidarı Boyunca En Az 2042 Maden İşçisi İş Cinayetlerinde Yaşamını Yitirdi

  Ankara Tabip Odası: AKP İktidarı Boyunca En Az 2042 Maden İşçisi İş Cinayetlerinde Yaşamını Yitirdi Ankara Tabip Odası, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kapsamında yaptığı açıklamada, AKP iktidarı döneminde en az 2042 maden işçisinin iş cinayetlerinde hayatını kaybettiğini belirtti. Açıklamada, taşeron ve rödovans sistemleri, ihmaller, denetimsizlik, güvencesiz ve kayıt dışı istihdam biçimlerinin devam etmesiyle yeni maden katliamlarının kaçınılmaz hale geleceği vurgulandı. Kamunun etkili bir şekilde denetimi sağlanmalı, gerekli yasal düzenlemeler ve teknik tedbirler hayata geçirilmelidir.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:29 Muğla'da 'Adalet ve Demokrasi' Yürüyüşü Yapıldı

  Muğla'da 'Adalet ve Demokrasi' Yürüyüşü Yapıldı Muğla Emek ve Demokrasi Güçleri, “Adalet ve Demokrasi Yürüyüşü” düzenledi. Muğla Adliyesi önünde yapılan açıklamada, “Her yurttaşın hakkı olan eşit, adil, demokratik ve özgür bir yaşamı kurmak için yola çıkıyoruz. Artık olmamız gereken yerde yani meydanlardayız ve hep bir ağızdan hakikati haykırıyoruz” denildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:46 Zonguldak'ta Maden İşçileri Unutulmadı

  Zonguldak'ta Maden İşçileri Unutulmadı Zonguldak'ta 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde maden işçilerine çorba ikramında bulunuldu. GMİS Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ve beraberindeki sendika yönetimi, madencilerin sorunlarını dinleyerek kazasız çalışmalar diledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 07:54 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: "Meral Hanım 'Ne Teklif Ediyorsunuz' Diye Sordu"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Meral Hanım 'Ne Teklif Ediyorsunuz' Diye Sordu' CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya’daki CHP kampında basın mensupları ile yaptığı toplantıda, İYİ Parti ile işbirliği görüşmesine ilişkin “Meral Hanım bana ‘Ne teklif ediyorsunuz’ diye sordu, ben de ‘Kararınızı alırsanız, masa kuralım ve başına geçelim. İstanbul, Ankara’dan başlayarak,  11 büyükşehirden başlayarak, Türkiye’yi konuşalım’. Bunun dışında, böyle çok alçak bir şey vermem lazım ya da çok indirgenmiş bir şey söylemem lazım. İkisi de işbirliğinin önünü tıkayabilir. İYİ Parti’nin şöyle bir şeyi olabilir, ‘Şu, şu, şu gibi noktalarda ne diyorsunuz? Biz bunlara olumlu cevap verirseniz müzakere yaparız’ dese onu müzakere ederiz. Ama ne teklif ediyorsunuz dediklerinde, biz onlara çalışma masası teklif ettik. Çünkü her şey çok kolay değil. Sadece bir ilin seçiminden bahsediyorsak, bir teklif götürürüz. Sırf İstanbul ile ilgili bir teklif götürsem, iş çözülecek mi? Şu olsun, bu olmasın. Sonuçta teoride 81 il, 1271 ilçede konuşacağız” dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:34 Eskişehir'de "Filistin Dayanışma Gecesi" yapıldı

  Eskişehir'de 'Filistin Dayanışma Gecesi' yapıldı Eskişehir'de, Eskişehir Kardeşlik Platformunca "Filistin Dayanışma Gecesi" düzenlendi.

 • 03.12.2023 03 Ara 10:17 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • 03.12.2023 03 Ara 00:36 Kesk'ten İzmir'de Bütçe Protestosu: "İnsanca Bir Yaşam, Güvenceli Bir İş, Güvenceli Bir Gelecek..."

  Kesk'ten İzmir'de Bütçe Protestosu: 'İnsanca Bir Yaşam, Güvenceli Bir İş, Güvenceli Bir Gelecek...' Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), İzmir’de 2024 bütçesini protesto etti. KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Güven, “Bütçe hakkımızın önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Vergide adalet istiyoruz. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınmasını, belli bir servet düzeyinin üzerindeki zenginlerden servet vergisi alınmasını istiyoruz. Emeğe kölelik dayatan politika ve uygulamalara son verilmesini istiyoruz. İnsanca yaşamaya yetecek, yoksulluk sınırı üzerinde bir ücret istiyoruz” dedi.

Advertisement