SON DAKİKA SENDİKA HABERLERİ

Son Dakika Sendika Haberleri

 • 20 Temmuz 2017 14:57 Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay, KKTC Barış ve Özgürlük Bayramı'nı Kutladı Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay, KKTC Barış ve Özgürlük Bayramı'nı Kutladı Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti; Türk boğazları ve Süveyş Kanalı’nın emniyeti, Orta Doğu petrolleri ve petrol nakliyatının kontrolü, ada çevresinde bulunan zengin doğalgaz ve petrol yatakları nedenleriyle stratejik, jeopolitik ve ekonomik...
 • 20 Temmuz 2017 14:57 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu" Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce 15 Temmuz şehitleri anısına organize edilen, 19 günde bin 600 kilometre mesafenin katedildiği bisiklet turu sona erdi.
 • 20 Temmuz 2017 14:54 MHP Yeni Yönetimi Bir Araya Geldi MHP Yeni Yönetimi Bir Araya Geldi MHP Düzce İl Başkanı Ümit Yılmaz, yeni oluşan il yönetimi ile bir araya geldi.
 • 20 Temmuz 2017 12:48 Disk: Ohal Emeğe Zararlıdır DİSK Genel Başkanı Kani Beko, ilan edilmesinin birinci yıldönümünde OHAL'in emekçiler ve çalışma yaşamı açısından yarattığı sonuçlara bakıldığında en yaygın ve kapsamlı ihlal edilen hakkın çalışma hakkı olduğunu söyledi.
 • 20 Temmuz 2017 12:14 İzbaş'daki Grev Kararı Belediye İş Sendikası, Bornova Belediyesi'ndeki İZBAŞ iş yerlerinde alınan grev kararına ilişkin, işçi tarafı olarak mevcut ücretlerine enflasyon oranında zam istediklerini, bunun dışında kamuoyunu yanıltıcı bilgiler verilerek, anlaşma sürecini uzatacak yaklaşımlardan vazgeçilmesi...
 • 20 Temmuz 2017 12:10 Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Görevini Devraldı Jülide Sarıeroğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Görevini Devraldı Mehmet Müezzinoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini Jülide Sarıeroğlu’na devretti.
 • 20 Temmuz 2017 12:09 CHP Eskişehir Milletvekili Usluer Açıklaması CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, "Müfredat içerikleri pedagojik temelli olmalıdır.
 • 20 Temmuz 2017 11:37 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Devir Teslim (1) - ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Jülide Sarıeroğlu da görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı.
 • 20 Temmuz 2017 11:20 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Devir Teslim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Devir Teslim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda devir teslim (1)Jülide Sarıeroğlu: Önümüzde 180 günlük bir eylem planı olacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Jülide Sarıeroğlu da görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı.
 • 20 Temmuz 2017 11:13 Dha Ankara-  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Devir Teslim (1) Jülide Sarıeroğlu: Önümüzde 180 günlük bir eylem planı olacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanan Jülide Sarıeroğlu da görevi Mehmet Müezzinoğlu'ndan devraldı.
 • 20 Temmuz 2017 11:12 İzdeniz'de Grev 9. Günde İzdeniz'de Grev 9. Günde Türkiye Denizciler Sendikası (TDS) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZDENİZ A.Ş. arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine başlayan grev, 9. gününde devam ediyor.
 • 20 Temmuz 2017 10:10 Silaha İsmini Veren Şehre Milli Anıt Silaha İsmini Veren Şehre Milli Anıt Bunun yapılmasında Kırıkkale'nin Makine Kimya işçileri Metal-İş Sendikalarının katkısı oldu, sağ olsunlar
 • 20 Temmuz 2017 09:58 Silaha İsmini Veren Şehre Milli Anıt Silaha İsmini Veren Şehre Milli Anıt Bunun yapılmasında Kırıkkale'nin Makine Kimya işçileri Metal-İş Sendikalarının katkısı oldu, sağ olsunlar
 • 20 Temmuz 2017 09:30 Türk Yerel Hizmet Sen'den Başkan Ergün'e Ziyaret Türk Yerel Hizmet Sen'den Başkan Ergün'e Ziyaret Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ergün, Türk Yerel Hizmet Sendikasına çalışmalarında başarılar diledi
 • 20 Temmuz 2017 09:19 Yusuf Adli'den 'Mescid-i Aksa' Açıklaması Yusuf Adli'den 'Mescid-i Aksa' Açıklaması Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonu (Çalışan-Sen) Van İl Başkanı Yusuf Adli, abluka altındaki Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın kaderine terk edildiğini belirterek, “Müslümanlar bu zulme dur demek zorundadır” dedi.
 • 20 Temmuz 2017 08:46 Mehmet Şimşek Ekonominin Tek Patronu Oldu Mehmet Şimşek Ekonominin Tek Patronu Oldu AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK Üyeliği, İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulunan Sarıeroğlu, milletvekilliği öncesinde ise Hak-İş'e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı ve Hak-İş Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini de yürütmüştü
 • 19 Temmuz 2017 22:33 Yeni Bakan Jülide Sarıeroğlu'ndan Tweet Açıklaması: Karalama Kampanyası Yeni Bakan Jülide Sarıeroğlu'ndan Tweet Açıklaması: Karalama Kampanyası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanan Jülide Sarıeroğlu, twitter adresinden paylaşılan mesajlarla ilgili olarak "Hangi amaçla atıldığı bellidir. Kasıtlı olarak yanıltıcı haberler yapanlar iyi niyetli değil" dedi.
 • 19 Temmuz 2017 20:01 Sakarya'da Fetö/pdy Davası Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, haklarında "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla dava açılan 1'i tutuklu 40 sanık hakim karşısına çıktı.
 • 19 Temmuz 2017 17:44 Erzurum'da 5 Öğretmenin "Fetö" Davası İddianamedenErzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, tamamı eski öğretmen ve örgütle ilişkili Aktif Eğitim Sendikası üyesi olan sanıklardan Ahmet Ziyaeddin Çelenkoğlu ve Ufuk Gürbüz'ün cemaat sohbetlerine katıldığı belirtilerek, bu kişilerden söz konusu yapıya ait yayın organlarının ele geçirildiği aktarılıyor
 • 19 Temmuz 2017 17:21 CHP'den Kabine Değişikliğiyle İlgili İlk Yorum: Gidene Güle Güle Gelene Hoş Geldin CHP'den Kabine Değişikliğiyle İlgili İlk Yorum: Gidene Güle Güle Gelene Hoş Geldin CHP Sözcüsü Tezcan kabine değişikliğiyle ilgili olarak "Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin demekten başka bir şey yok. Asıl sorun sarayda, sarayın değişmesi lazım." dedi.
 • 19 Temmuz 2017 17:15 Dha Ankara- CHP'li Tezcan: Bakanlarla İlgili Gidene Güle Güle Gelene Hoş Geldin Asıl Değişmesi... Dha Ankara- CHP'li Tezcan: Bakanlarla İlgili Gidene Güle Güle Gelene Hoş Geldin Asıl Değişmesi... "TEK TİP KIYAFET GİBİ ÇAĞDIŞI YÖNTEMLERİ KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL""BURHAN HOCAYI KRİPTO FETÖ'CU DİYE MUHTEMELEN BU PAYLAŞIMI NEDENİYLE SUÇLAYABİLİRLER""İSTANBUL'DA HIRSIZLIK SEL OLDU MİLLETİ VURDU""SİZİN ÖZÜRÜNÜZÜN BU MİLLETE KEFARETİ, 250 ŞEHİT 2193 GAZİDİR""KOZMİK ODA OPERASYONU,...
 • 19 Temmuz 2017 17:02 Vali Erin Oda ve Dernek Başkanları ile Bir Araya Geldi Vali Erin Oda ve Dernek Başkanları ile Bir Araya Geldi Vali Erin ile tanışmak ve hayırlı olsun dileklerini iletmek için bugün Valilik makamına gelenler arasında, Yol-İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Emin Kubat ve yönetim kurulu üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şefik Bakay ve yönetim kurulu üyeleri, Karacadağ Türkmen Derneği Başkanı Nusret Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, İşadamları Mustafa Göktaş ve Ahmet Beşaltı yer aldı
 • 19 Temmuz 2017 16:44 Bakanlar Kurulunda Değişiklik Bakanlar Kurulunda Değişiklik Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet'te beş Başbakan Yardımcısından dördü değişirken, altı yeni isim de kabineye girdi.
 • 19 Temmuz 2017 16:30 Metal Iş Kolunda Toplu Sözleşmeye Doğru Metal Iş Kolunda Toplu Sözleşmeye Doğru Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) Kocaeli Temsilcisi Erdal Gündüz, "TOMİS olarak bağımızın bulunduğu bütün fabrikalarda üyemiz olsun veya olmasın metal işçilerinin kazanması için elimizden geleni yapacağız." dedi.
 • 19 Temmuz 2017 16:19 SEDAŞ ile TES–İŞ Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı SEDAŞ ile TES-İŞ Sendikası arasında 1.300 işçiyi kapsayan 5.Dönem (İTİS) işletme toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 • 19 Temmuz 2017 15:32 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Sendikacı Kadın Bakan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, geçmişte Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı ve Hak-İş Kadın Komitesi Başkanlığı görevinde bulunan Jülide Sarıeroğlu atandı.
 • 19 Temmuz 2017 15:10 Genel-İş Genel Başkanı Çalışkan: Türkiye'nin Sendikal Haklar Karnesi Kötüleşiyor DİSK'e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş)Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Kanun Hükmünde Kararname ile sendika üyelerinin ihraç edilmesinin hukuk dışı olduğunu dile getirerek, "Ülkemizin sendikal haklar karnesinin giderek kötülemesinden endişe duyuyoruz" dedi.
 • 19 Temmuz 2017 15:08 Marmarabirlik'te Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Marmarabirlik'te Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Marmarabirlik ile Hak-İş'e bağlı Öz Gıda-İş Sendikası arasında 21 Haziran'dan beri devam eden toplu iş görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
 • 19 Temmuz 2017 14:58 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Oldu Başbakan Binali Yıldırım yeni kabine değişikliğini açıkladı.
 • 19 Temmuz 2017 14:56 Diyarbakır Genel-Iş Genel Başkanı Çalışkan Türkiye'nin Sendikal Haklar Karnesi Kötüleşiyor Diyarbakır Genel-Iş Genel Başkanı Çalışkan Türkiye'nin Sendikal Haklar Karnesi Kötüleşiyor Genel-İş Genel Başkanı Çalışkan Türkiye'nin sendikal haklar karnesi kötüleşiyorGENEL-İş Sendikası Genel başkanı Remzi Çalışkan, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen sendika üyeleriyle ilgili konuşurken, ihraçların hukuk dışı olduğunu dile getirerek, "Ülkemizin sendikal haklar...
 • 19 Temmuz 2017 14:56 Dha Yurt Bülteni-7  Görüntü Dökümü------------------------Yaralının görüntüsü-Kaza yeri genel görüntüYavuz YILMAZ/ İNEGÖL (Bursa), -=====================================================5)GENEL-İŞ GENEL BAŞKANI ÇALIŞKAN: TÜRKİYE'NİN SENDİKAL HAKLAR KARNESİ KÖTÜLEŞİYORGENEL-İş Sendikası Genel başkanı Remzi Çalışkan, Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen sendika üyeleriyle ilgili konuşurken, ihraçların hukuk dışı olduğunu dile getirerek, "Ülkemizin sendikal haklar karnesinin giderek kötülemesinden endişe duyuyoruz" dedi
 • 19 Temmuz 2017 14:37 Bakanlar Kurulu'nun Ardından Kabineye 6 Yeni İsim Dahil Oldu Bakanlar Kurulu'nun Ardından Kabineye 6 Yeni İsim Dahil Oldu Çalışma Ekonomisti, Sendikacı; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünü bitirdi
 • 19 Temmuz 2017 14:37 Marmarabirlik ile Öz Gıda-İş Arasında Anlaşma Sağlandı Marmarabirlik ile Öz Gıda-İş Arasında Anlaşma Sağlandı Marmarabirlik ile Hak-İş’e bağlı Öz Gıda-İş Sendikası arasında 21 Hazirandan bu yana devam eden toplu iş görüşmelerinde anlaşma sağlandı.
 • 19 Temmuz 2017 14:36 İzbaş'daki Grev Kararı İzbaş'daki Grev Kararı Belediye İş Sendikası ile Bornova Belediyesi şirketlerinden İZBAŞ arasındaki Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine greve çıkılmasına ilişkin şirketten yapılan açıklamada, bütçe olanakları içinde en yüksek ücret artışının yapıldığı belirtildi.
 • 19 Temmuz 2017 14:28 Yeni Bakanların Özgeçmişleri AK Parti Genel Merkez Kadın Kollarında MKYK üyeliği, İstihdam Komisyonu Başkanlığı, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, Teşkilat İşleri Başkan Yardımcılığı, Doğu ve Güneydoğu Koordinatörlüğü ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulunan Sarıeroğlu, Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyeliği, HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yürüttü
 • 19 Temmuz 2017 14:27 Genel-İş Genel Başkanı Çalışkan: Türkiye'nin Sendikal Haklar Karnesi Kötüleşiyor Genel-İş Genel Başkanı Çalışkan: Türkiye'nin Sendikal Haklar Karnesi Kötüleşiyor DİSK'e bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş)Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Kanun Hükmünde Kararname ile sendika üyelerinin ihraç edilmesinin hukuk dışı olduğunu dile getirerek, "Ülkemizin sendikal haklar karnesinin giderek kötülemesinden endişe duyuyoruz" dedi.
 • 19 Temmuz 2017 14:22 Sezer: Sezer: "Bu Vatan İçin Ölmeye Hazırız" 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin yıldönümü, yurt içi ve yurt dışında çeşitli etkinliklerle anılırken Adana’daki anma törenleri kapsamında yapılan etkinliklere Memur-Sen Adana Şubesi de üyeleriyle birlikte tam kadro katıldı.
 • 19 Temmuz 2017 14:18 Yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 26 Yıl Sonra Bir İlki Başardı Yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 26 Yıl Sonra Bir İlki Başardı Daha sonra Ankara'ya taşınan Jülide Sarıeroğlu Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştr Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olan Julide Sarıeroğlu yine aynı konfederasyonda Kadın Komite Başkanlığı yapmaktadır
 • 19 Temmuz 2017 14:04 Genel-İş'ten İhraçlara İlişkin Açıklama Genel-İş'ten İhraçlara İlişkin Açıklama Genel-İş'ten ihraçlara ilişkin açıklamaDİYARBAKIR - DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası, ihraç edilen sendika üyelerine ilişkin açıklama yaptı.
 • 19 Temmuz 2017 14:01 Metal İş Kolunda Toplu Sözleşmeye Doğru Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) Kocaeli Temsilcisi Erdal Gündüz, "TOMİS olarak bağımızın bulunduğu bütün fabrikalarda üyemiz olsun veya olmasın metal işçilerinin kazanması için elimizden geleni yapacağız." dedi.
 • 19 Temmuz 2017 13:55 Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), MESS Eğitim Vakfı ile İŞKUR arasında Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi'nin kapsamının geliştirilmesi için işbirliği protokolü imzalandı.
 • 19 Temmuz 2017 13:52 Genel-İş'ten İhraçlara İlişkin Açıklama Genel-İş'ten İhraçlara İlişkin Açıklama DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası, ihraç edilen sendika üyelerine ilişkin açıklama yaptı.
 • 19 Temmuz 2017 13:31 CHP'li Karabıyık: MEB Müfredatında Atatürkçülük Bilinçli Olarak Yok Ediliyor, İçi Boşaltılıyor CHP'li Karabıyık: MEB Müfredatında Atatürkçülük Bilinçli Olarak Yok Ediliyor, İçi Boşaltılıyor "ÇAĞDAŞ BİLİMSEL TEMELLERDEN UZAK, LAİK EĞİTİM İLKESİNDEN YOKSUN" "YENİ PROGRAMDA MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNUNA AYKIRI HAREKET EDİLİYOR"ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, MEB'in açıkladığı müfredata ilişkin yaptığı açıklamada, "Yeni programın en önemli özelliği, çağdaş...
 • 19 Temmuz 2017 13:29 Dha Ankara- CHP'li Karabıyık: MEB Müfredatında Atatürkçülük Bilinçli Olarak Yok Ediliyor, İçi... "ÇAĞDAŞ BİLİMSEL TEMELLERDEN UZAK, LAİK EĞİTİM İLKESİNDEN YOKSUN" "YENİ PROGRAMDA MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNUNA AYKIRI HAREKET EDİLİYOR"CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, MEB'in açıkladığı müfredata ilişkin yaptığı açıklamada, "Yeni programın en önemli özelliği, çağdaş bilimsel...
 • 19 Temmuz 2017 13:07 Izbaş'da Grev Kararı Izbaş'da Grev Kararı Belediye İş Sendikası ile Bornova Belediyesi şirketlerinden İZBAŞ arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine grev kararı alındı.
 • 19 Temmuz 2017 12:41 CHP Bursa Milletvekili Sarıbal Açıklaması CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Onlardan (FETÖ) olmadığını ispatlayabilmek için; kamuda ırkçı, mezhepçi ayrımı yaparak, kendini siyasal iktidara, saray rejimini ve tek adama gösterebilmek için yeni oluşturdukları çete ile cadı avı yapılıyor.
 • 19 Temmuz 2017 12:27 İzbaş'da Grev Kararı İzbaş'da Grev Kararı Belediye İş Sendikası ile Bornova Belediyesi şirketlerinden İZBAŞ arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine grev kararı alındı.
 • 19 Temmuz 2017 12:20 15 Temmuz Tiyatro Sahnesinde Anlatıldı 15 Temmuz Tiyatro Sahnesinde Anlatıldı FETÖ mensuplarının 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında yaşananlar Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube Kadın Komisyonu tarafından hazırlanan "Karanlıktan Şafağa" adlı tiyatro oyununda sahnelendi.
 • 19 Temmuz 2017 12:11 İzbaş'da Grev Kararı Belediye İş Sendikası ile Bornova Belediyesi şirketlerinden İZBAŞ arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine grev kararı alındı.
 • 19 Temmuz 2017 11:46 Bornova Belediyesinde İşçiler Grevde Bornova Belediyesinde İşçiler Grevde Bornova Belediyesinde işçiler grevde Zam talepleri geri çevrilince grev kararı aldılarİZMİR - İzmir'de Bornova Belediyesi ile İZBAŞ AŞ arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde istenilen mutabakata varılamayınca İZBAŞ AŞ çalışanları grev kararı aldı.