Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor - Son Dakika

Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor

03.01.2012 15:28
Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor

Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik beldesine atıksu arıtma tesisi kurulacağı müjdesini verdi.

Muğla Valisi Fatih Şahin, Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik beldesine atıksu arıtma tesisi kurulacağı müjdesini verdi.

Vali Şahin, Valilik 75. Yıl Toplantı Salonu'nda düzenlediği değerlendirme toplantısında, Muğla'da, turistik ilçelerin tamamında atıksu arıtma tesisi bulunduğunu hatırlattı.

Şahin, Güvercinlik beldesine kurulması planlanan tesisin çalışmalarında sona gelindiğini belirterek, "Bodrum Kaymakamlığı 20 Ocak'ta tesisin ihalesini yapacak. Çevrenin korunması açısından önemli olan tesisin yapılmasından dolayı çok mutluyuz. Kaymakamlığımızın yapacağı tesis ihalesinin 120 günlük bir iş bitirme süresi var. Bu yıl çok önemli bir aksilik olmazsa turizm sezonuna tesisi yetiştireceğiz" dedi.

Tesisin faaliyete geçtiğinde 10 bin kişiye arıtma sağlayabildiğini kaydeden Fatih Şahin, şöyle konuştu:

"13 bin metrekarelik alanda kurulacak tesis, sistem olarak ileri arıtma, fiziksel, kimyasal ve biyolojik arıtma ünitelerinden oluşuyor. Sistem iki kademeli yani kış aylarında nüfus yarıya düştüğünde bir ünite, yaz aylarında nüfus arttığında ise iki ünite olarak çalışıyor. Ayrıca tesiste arıtılan su, kirlilik ve kalitesi kontrol yönetmeliğine göre uygun şartlara sahip."

- MUĞLA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Bodrum'da tefecilik, suç faaliyeti ve kaçakçılık operasyonunda 10 gözaltı Bodrum'da tefecilik, suç faaliyeti ve kaçakçılık operasyonunda 10 gözaltı Bodrum'da bahar operasyonları: 10 kişi gözaltına alındı Bodrum'da bahar operasyonları: 10 kişi gözaltına alındı Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi. Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi.

Son Dakika Yerel Güvercinlik Atıksu Arıtma Tesisi'ne Kavuşuyor - Son Dakika


Advertisement