Erzurum'daki halk kütüphanesi, dünyanın en iyileri arasında yer aldı - Son Dakika

Erzurum'daki halk kütüphanesi, dünyanın en iyileri arasında yer aldı

09.06.2022 15:43
Erzurum'daki halk kütüphanesi, dünyanın en iyileri arasında yer aldı

Erzurum'daki İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesi, Kovid-19 döneminde verdiği hizmetlerle dünyanın en iyi eğitim örnekleri arasında yerini aldı.

Erzurum'daki İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesi, Kovid-19 döneminde verdiği hizmetlerle dünyanın en iyi eğitim örnekleri arasında yerini aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesi, Kovid-19 döneminde verilen hizmetler kapsamında, Mesafemi Koruyorum, Kitabımı Okuyorum Projesiyle, Amerikan Kütüphane Birliği (ALA) Uluslararası İlişkiler Yuvarlak Masası (IRRT) Uluslararası Bağlantılar Komitesince (ICC) hazırlanan "Dünya Kütüphanelerinden En İyi Uygulama Örnekleri Fotoğraf Galerisi"ne başvurdu.

Yapılan başvurunun ardından İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesinin, uluslararası platformda başarıyla temsil eden kütüphaneler sıralamasında yerini aldığı belirtildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

"Kütüphanecilik alanında faaliyet gösteren en önemli meslek örgütleri, Dünya Kütüphanelerinden En İyi Uygulama Örnekleri Fotoğraf Galerisi'nin, 2022 yılı teması 'Pandemi Sonrası Dünyamızda Liderliğin Temsilcileri Olarak Küresel Kütüphaneler' olarak belirlendi. Fotoğraf galerisinde, Amasya İl Halk Kütüphanesi, Erzurum İsmail Saib Sencer İl Halk Kütüphanesi, Kahramanmaraş Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesi, Karabük Zübeyde Hanım İl Halk Kütüphanesi, Kırklareli Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi, MEF Üniversite Kütüphanesi ve Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen 'Kitap Kulübü ve Drama ile Oku-Yorum Projesi' fotoğrafları yayınlanmaya hak kazanmıştır."

Açıklamada, ülkeyi uluslararası platformda başarıyla temsil eden kütüphane yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür edildi.

YORUMLAR
500
CHP lideri Kemal Kılıçdarığlu, YSK'da olmayan seçmen bilgilerine nasıl ulaştığını anlattı CHP lideri Kemal Kılıçdarığlu, YSK'da olmayan seçmen bilgilerine nasıl ulaştığını anlattı Eren Bülbül ve Ferhat Gedik için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan anma mesajı Eren Bülbül ve Ferhat Gedik için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan anma mesajı Temsilcilerimizin Avrupa'daki rakipleri ve maç tarihleri netleşti! İşte detaylar... Temsilcilerimizin Avrupa'daki rakipleri ve maç tarihleri netleşti! İşte detaylar...
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Erzurum'daki halk kütüphanesi, dünyanın en iyileri arasında yer aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement