"Kaneviçe" Adlı Tiyatro Oyunu Kadınlar İçin Sahnelendi - Son Dakika

"Kaneviçe" Adlı Tiyatro Oyunu Kadınlar İçin Sahnelendi

09.03.2012 14:40
"Kaneviçe" Adlı Tiyatro Oyunu Kadınlar İçin Sahnelendi

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Kanaviçe' adlı oyunu kadınlar için sahneledi.75.Yıl Kültür Merkezi'nde oynanan, Turgut Özakman'ın yazıp, Özgür Doğan Kahraman'ın yönetmenliğini yaptığı tek perdelik oyun, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Kanaviçe' adlı oyunu kadınlar için sahneledi.

75. Yıl Kültür Merkezi'nde oynanan, Turgut Özakman'ın yazıp, Özgür Doğan Kahraman'ın yönetmenliğini yaptığı tek perdelik oyun, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Oyunda günlerini konakta kanaviçe işleyerek geçiren, birisi kısa süren bir evlilikten sonra kocasını yitirmiş, ikisi hiç evlenmemiş yaşama sırtlarını dönmüş üç yaşlı kız kardeş ile konaktaki bu tutucu ve bağnaz çemberi kırmaya çalışan genç kızın öyküsü canlandırıldı.

Geçmişten sürüp gelen katı törelerini devam ettiren üç yaşlı bayanla, özgürce yaşamayı tercih eden bir genç kızın aralarındaki mücadele yansıtıldığı oyun sonunda ayakta alkışlanan Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncuları büyük beğeni topladı.

Oyuncuları tek tek tebrik eden Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, keyifli bir oyun izlediklerini söyledi.

Başkan Kocamaz, "Arkadaşları tebrik ediyorum. Çok güzel bir oyun sergilediler. Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibine ve emeği geçenler kutluyorum" dedi.

- MERSİN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Mersin'de devrilen kamyonetteki 3 kişi yaralandı Mersin'de devrilen kamyonetteki 3 kişi yaralandı Tarsus'ta trafik kazasında 1 kişi yaralandı Tarsus'ta trafik kazasında 1 kişi yaralandı Tarsus'ta söz verilen projeler hayata geçiyor Tarsus'ta söz verilen projeler hayata geçiyor

Son Dakika Yerel 'Kaneviçe' Adlı Tiyatro Oyunu Kadınlar İçin Sahnelendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement