Kardeş Köyler Mudanya'da Buluştu - Son Dakika

Kardeş Köyler Mudanya'da Buluştu

30.11.2013 09:49
Kardeş Köyler Mudanya'da Buluştu

Bursa Nilüfer ilçesine bağlı Yaylacık köyü ile Bulgaristan'ın Kırcaali iline bağlı Visako Polyanna (Yaylacık) köyü temsilcileri Mudanya'da buluştu.
Geçtiğimiz aylarda Türkçe adı Yaylacık köyü olan Kırcaali'ye bağlı Visako Polyanna köyü ile...

Bursa Nilüfer ilçesine bağlı Yaylacık köyü ile Bulgaristan'ın Kırcaali iline bağlı Visako Polyanna (Yaylacık) köyü temsilcileri Mudanya'da buluştu.

Geçtiğimiz aylarda Türkçe adı Yaylacık köyü olan Kırcaali'ye bağlı Visako Polyanna köyü ile Nilüfer'e bağlı Yaylacık köyü kardeşlik protokolü imzalamıştı. Protokolün ardından Bulgar misafirler, Bursa'da temaslarda bulundu. Yaylacık Köyü Muhtarı Mehmet Gökay'ın davetlisi olarak Bursa'ya gelen Bulgaristan Yaylacık köyü Muhtarı Nail Ömer Adem ve beraberindeki heyet 3 gün boyunca şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Muhtar Gökay, "Haziran ayında Kırcaali Belediyesine gittiğimizde kardeş köy protokolü imzalamıştık. Buna istinaden aylar sonra böyle bir buluşma gerçekleştirdik. Bundan sonraki çalışmalarımızda tema olara, tarih, kültür, halkla ilişkiler konusunda halklarımızı bir araya getirerek, kardeşliğimizi daha üst düzeylere taşımak istiyoruz" dedi. - BURSA

YORUMLAR
500
Mudanya Kavşağı'nda çalışmalar hızlandı Mudanya Kavşağı'nda çalışmalar hızlandı Bursa'da palet fabrikasında yangın (2) Bursa'da palet fabrikasında yangın (2) Son dakika haberleri! Bulgaristan Başbakanı Petkov, Kuzey Makedonya'ya veto kararının kaldırılmasından memnun Son dakika haberleri! Bulgaristan Başbakanı Petkov, Kuzey Makedonya'ya veto kararının kaldırılmasından memnun
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kardeş Köyler Mudanya'da Buluştu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement