Kırklareli Valisi Yaman'dan Dünya Çevre Günü Mesajı - Son Dakika

Kırklareli Valisi Yaman'dan Dünya Çevre Günü Mesajı

05.06.2014 09:57
Kırklareli Valisi Yaman'dan Dünya Çevre Günü Mesajı

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Çevre insan hayatının en önemli ayrılmaz bir parçasıdır." dedi.

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, "Çevre insan hayatının en önemli ayrılmaz bir parçasıdır. 19. yüzyıl sanayi devrimi ile birlikte insanoğlu maddi uygarlıkta büyük bir gelişme kaydederken aynı zamanda çevreye de zarar vermiştir" dedi.

Vali Yaman, Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, çevre ve insanı dikkate almadan yapılan yatırımların, kurulan fabrikaların ve çarpık kentleşmenin, solunan havayı, içilen suyu hızla kirlettiğini dile getirdi.

İnsanoğlunun sorumsuz davranışlarının ekolojik dengeyi bozduğunu belirten Vali Yaman, "Yanlış sanayileşme ve çarpık kentleşmenin çevreye olan zararlarını gören dünya, çevreyi korumak için çözüm yolları aramaktadır. Çevrenin korunması ve kirliliğin önlenmesi için hepimizin sorumlu ve duyarlı olması gerekiyor. Bunun için toplumu çevre konusunda eğitmemiz ve bilinçlendirmemiz lazımdır. Daha iyi, daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için çevre bilincinin ve koruma faaliyetlerinin küresel ölçekte olması gerekmektedir" ifadelerini kaydetti. - KIRKLARELİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Kırklareli'nde cam fabrikasında meydana gelen patlama hasara neden oldu Kırklareli'nde cam fabrikasında meydana gelen patlama hasara neden oldu Kırklareli'nde cam fabrikasında meydana gelen patlama hasara neden oldu Kırklareli'nde cam fabrikasında meydana gelen patlama hasara neden oldu Trakya Cam Fabrikası'nda patlama Trakya Cam Fabrikası'nda patlama

Son Dakika Yerel Kırklareli Valisi Yaman'dan Dünya Çevre Günü Mesajı - Son Dakika


Advertisement