Konyaaltı Belediyesi Güreşçileri Feslikan'a Hazırlanıyor - Son Dakika
Yerel

Konyaaltı Belediyesi Güreşçileri Feslikan'a Hazırlanıyor

Konyaaltı Belediyesi Güreşçileri Feslikan\'a Hazırlanıyor

Konyaaltı Belediyesi’nin başpehlivanları İsmail Balaban ve Hasan Cengiz, sezonun ilk güreşlerinde bir çok başarıya imza attı.

09.05.2016 16:03

Konyaaltı Belediyesi'nin başpehlivanları İsmail Balaban ve Hasan Cengiz, sezonun ilk güreşlerinde bir çok başarıya imza attı.

Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü'nün Güreş Takımında sezona hazırlanan İsmail Balaban ve Hasan Cengiz, yılın ilk güreşlerinde bir çok başarıya da imza attı. İlk olarak 23 Nisan Cumartesi gerçekleştirilen 2. Hersek Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde mücadele eden İsmail Balaban, finalde Faruk Akkoyun'u yenerek altın kemerinde sahibi oldu. Ardından Muğla'nın ilçesi Köyceğiz 4. Yağlı Güreyleri'ne katılan İsmail Balaban, buradan ikincilikle ayrıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreşleri'nde ise Hasan Cengiz ikinci olurken, İsmail Balaban üçüncülük kürsüsünde yerini aldı.

Konyaaltı Belediyesi güreşçileri İsmail Balaban ve Hasan Cengiz, son olarak 2.Muratpaşa Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde er meydanına çıktı. Burada finalde Recep Kara'yla mücadele eden İsmail Balaban, ikinci olarak güreşleri tamamladı.

İsmail Balaban ve Hasan Cengiz'e destek için güreşleri yakından izleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak ata sporu güreşe her zaman destek olduklarını söyledi. Geçtiğimiz sezon Konyaaltı Belediyespor güreşçilerinin önemli başarılara imza attığını ifade eden Başkan Bacak, "Güreşçilerimiz modern tesislerimizde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Yeni düzenlemeler ile tesisimiz güreşçilerimizin kullanımına daha uygun hale getirildi. 25 profesyonel güreşçimiz bulunuyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda yaylaların yaylası Feslikan da 7 Ağustos Pazar günü yapacağımız 21. Konyaaltı Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Şimdiden tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi. - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Konyaaltı Belediyesi Güreşçileri Feslikan'a Hazırlanıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement