Kursiyerlerden Özel Öğrencilere İkram - Son Dakika
Yerel

Kursiyerlerden Özel Öğrencilere İkram

Kursiyerlerden Özel Öğrencilere İkram

Muş’un Hasköy Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan kursiyerler tarafından hazırlanan yiyecekler engelli bireylere ikram edildi.

26.05.2017 15:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Muş'un Hasköy Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan kursiyerler tarafından hazırlanan yiyecekler engelli bireylere ikram edildi.

Hasköy'de aşçılık kursunda eğitim gören kursiyerler, kendi yaptıkları pasta, börek, tatlı gibi birçok ürünü, Hasköy Özel İlk Çağdaş Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki engelli öğrencilere ikram ettiler. Kursiyerleri, çiçeklerle karşılayan özel öğrenciler, yapılan ziyaretten dolayı mutluluklarını gizleyemediler. Kursiyerler, beraberlerinde getirdikleri ürünleri, okul bahçesine kurulan masada özel öğrencilerin beğenisine sundular. Burada yapılan etkinlikle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Hasköy HEM Müdürü Veysel Acar, kurum bünyesinde açılan aşçılık kursuna katılan kursiyerler tarafından hazırlanan ürünlerin engelli öğrencilere ikram edildiğini söyledi. Amaçlarının engelli bireylere sahip çıkmak olduğunu ifade eden Acar, "Bu anlamda bir farkındalık oluşturma çabası içerisindeyiz. Umarım bu yapmış olduğumuz çaba, engelli kardeşlerimize ve halkımızın engelli kardeşlerimizin üzerindeki duyarlılığı noktasında ufak bir olumlu dokunuş oluşturur" dedi.

Aşçılık Kursu Usta Öğreticisi Havva Çelik ise, öğrencilerle vakit geçirmek istediklerini belirterek, engelli bireylere toplumsal olarak daha çok destek verilmesi gerektiğini kaydetti. Çelik, "Bu çocuklarımız bizim toplumsal görevlerimiz arasında yer alıyor. Kursumuzda eğitim gören öğrencilerimizle bugün bir ziyaret ve ikramlarda bulunmak istedik. Bu kapsamda öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ikramlar, yine kendi elleriyle değerli engelli bireylerimize ikram edildi. kursiyerlerimin böyle ikramlar hazırlayarak beğeniye sunmaları beni ve Hasköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü onura etti. Engelli vatandaşların ihtiyacı olan tek şey sevgi. Sevgiye çok ihtiyaçları var. Zaten hayata geride başlıyorlar. Lütfen engelli arkadaşlarımızın engellerini kaldıralım. Hepimiz bir engelli adayıyız. Bu nedenden dolayı daha çok düşünerek, empati kurarak, daha çok ilgi, daha çok sevgi, daha çok şefkat göstermemiz gerekiyor" diye konuştu. - MUŞ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kursiyerlerden Özel Öğrencilere İkram - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.


Advertisement