Mahallelilerden Yol Tepkisi: "Yol Yoksa Oy da Yok" - Son Dakika

Mahallelilerden Yol Tepkisi: "Yol Yoksa Oy da Yok"

14.08.2013 16:42
Mahallelilerden Yol Tepkisi: "Yol Yoksa Oy da Yok"

Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Meşelidüz Mahallesi sakinleri yollarına bakılmadığı gerekçesi ile 2014 seçimlerinde sandığa gitmeyeceklerini söylediler.

Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Meşelidüz Mahallesi sakinleri yollarına bakılmadığı gerekçesi ile 2014 seçimlerinde sandığa gitmeyeceklerini söylediler.

Ayvacık ilçesine bağlı Meşelidüz Mahallesi halkı köy meydanında toplanarak, bozulan yolları ile ilgilenmediği gerekçesiyle belediyeye tepki gösterdi. Meşelidüz Mahallesi Muhtarı Yılmaz Yazıcı, son seçimlerden bu yana defalarca sel yaşanıldığını yollarında aşırı bozulmalar olduğunu ancak ilçe belediyesi tarafından mahalle yollarında hiçbir çalışma yapılmadığını iddia etti.

Özellikle yaz mevsimi nedeni ile fındık toplamak için mahallelerine gelen Ayvacık dışında ikamet eden vatandaşların yoğun tepkisiyle karşılaştığını da belirten Yılmaz Yazıcı, "Mahallelilerimiz yolların halini görünce doğal olarak şikayetçi oluyorlar. Güneydoğu bölgemizden gelen fındık işçilerimiz bile mahalle yollarımız ile dalga geçtiler. Doğuda böyle yol görmediklerini söylediler. Mahalle sakinlerimiz yolların sorumlusu olarak bize tepki göstermekteler. Ancak biz defalarca yazılı talepte bulunmamıza rağmen cevap alamadık. Bazı milletvekillerimize konuyu ilettik. Belediye Başkanımız Mustafa Belur onların yanında söz verdi. Ancak hiçbir çalışma yapılmadı. Yakın zamanda yine belediyeye gittim ancak başkanımız tatildeymiş. Yerine bakan vekilimiz de mazot olmadığı için çalışma yapmadıklarını söyledi. Devlet büyüklerimizden sesimizi duymalarını istiyoruz. Mağduriyetimiz devam ederse de 2014 seçimlerinde mahalle sakinleri olarak sandığa gitmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri de belediyeye tepi göstererek bozuk yollar nedeni ile arabalarının tamirhanelerden çıkmadığını, mahalleye gelmeye korktuklarını, traktörlerle gidip gelebildiklerini belirterek biran evvel yollarının iyileştirilmesini istedi.

"AKARYAKIT YOK"

Ayvacık Belediye Başkan Vekili Mevlüt Okur konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Elimizde akaryakıt yok. Onun için taleplere cevap veremiyoruz. Akaryakıt temini için çalışma yürütüyoruz. Konudan haberimiz var. Kaynak bulduğumuz zaman problemi çözeceğiz" dedi. - SAMSUN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Mahallelilerden Yol Tepkisi: 'Yol Yoksa Oy da Yok' - Son Dakika


Advertisement