Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Sarıyaşar, Siirt'te - Son Dakika

Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Sarıyaşar, Siirt'te

01.05.2014 17:50
Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Sarıyaşar, Siirt'te

Sarıyaşar: "Siirt, Anadolu'nun mozaiklerinden ve kadim tarihi bulunan bir kentimiz"

Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Cüneyt Sarıyaşar, " Siirt, Anadolu'nun mozaiklerinden ve kadim tarihi bulunan bir kentimiz" dedi.

Mazlum-Der'in teşkilatlanma çalışmaları için kente gelen Sarıyaşar, Anadolu Ajansı Siirt Bürosunu yaptığı ziyarette, Mazlum-Der'in 23 yıldır insan hakları ağırlıklı mücadelede çok özgün bir kurum olduğunu söyledi.

Türkiye'de 27 şube ile bütün Anadolu'da insan hakları mücadelesi verdiklerini ifade eden Sarıyaşar, 10 bin kişiye varan üye profili ile etkin ve tabanı geniş bir insan hakları kuruluşu olduklarını belirtti.

Bu çerçevede önümüzdeki yıl için hedeflerinin 35 şubeye ulaşmak olduğunu kaydeden Sarıyaşar, şöyle konuştu:

"Bu bağlamda Siirtimizi de ziyarete geldik. Çünkü yaklaşık 1 yıl önce Siirt'teki kanaat önderleriyle yaptığımız toplantıda Mazlum-Der'in Siirt'te de bir temsilcilik ya da şube ile bir şekilde temsil edilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştı. İnşallah şubeyi Siirt'te de kuracağız. Siirt, demografik yapı çerçevesine baktığımızda hem Arap hem Kürt hem de Yörük nüfusumuzu barındıran, Anadolu'nun mozaiklerinden ve kadim tarihi bulunan bir kentimiz. Bu açıdan özellikle Türkiye'nin barışına yönelik sosyolojik yapısı itibariyle çok önemli bir konumda bulunmaktadır."

Ziyarette, Siirt eski Belediye Başkanı Mervan Gül, Siirt Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Ünalan, avukat Yavuz Çalapkulu da yer aldı. - Siirt

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Sarıyaşar, Siirt'te - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement