Afyonkarahisar'da 20 mahalle yabancı kaydına kapatıldı - Son Dakika

Afyonkarahisar'da 20 mahalle yabancı kaydına kapatıldı

03.07.2022 11:24
Afyonkarahisar'da 20 mahalle yabancı kaydına kapatıldı

Türkiye genelinde 781 mahalle yeni yabancı kaydına kapatılırken, bu mahallelerden 20'si ise Afyonkarahisar'da bulunuyor.

Türkiye genelinde 781 mahalle yeni yabancı kaydına kapatılırken, bu mahallelerden 20'si ise Afyonkarahisar'da bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yabancıların kaydına kapatılan mahalleler belirlendi. Buna göre Afyonkarahisar'dan 20 mahalle de yeni yabancı kaydı işlemine kapatıldı. Afyonkarahisar'da kent merkezinde 12, Dinar'da 7 ve Emirdağ ilçesinde 1 olmak üzere toplam 20 mahallede yabancı uyrukluların kaydına izin verilmeyecek.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Ülkemizde çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak Bakanlığımızca daha önce belirli illerimizdeki 781 mahalle yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi dışında geçici koruma kaydına, uluslararası koruma kaydına, ikamet iznine, geçici koruma veya uluslararası koruma ile ikamet izni kapsamındaki yabancıların ikamet ili değişikliği yapılması işlemlerine kapatılmıştır. 1 Temmuz 2022 itibarıyla kapalı mahalle sayısı bin 169'a çıkarıldı" denilmişti. - AFYONKARAHİSAR

YORUMLAR
500
KPSS'den sonra bir skandal daha mı? PAEM sınavında da aynı soruların çıktığı iddia edildi KPSS'den sonra bir skandal daha mı? PAEM sınavında da aynı soruların çıktığı iddia edildi Tüm dünyada heyecan yaratan çalışma! Hücrelerini ölümden 1 saat sonra yeniden canlandırdılar Tüm dünyada heyecan yaratan çalışma! Hücrelerini ölümden 1 saat sonra yeniden canlandırdılar Ortağı tarafından öldürülmüştü! Korkunç olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı Ortağı tarafından öldürülmüştü! Korkunç olayın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Afyonkarahisar'da 20 mahalle yabancı kaydına kapatıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement